AMANDA SERRANO WYGRYWA I POTWIERDZA WIELKĄ WALKĘ Z KATIE TAYLOR

Mistrzyni świata siedmiu kategorii wagowych, Amanda Serrano (38-1-1, 28 KO) miała wystąpić na gali Combates America, lecz jej trzecia w karierze walka w MMA nie doszła do skutku. Portorykance zorganizowano więc walkę bokserską na wczorajszej gali Andrade vs Keeler w Miami. Serrano zdemolowała bez najmniejszych problemów Brazylijkę Simone Da Silvę (17-15, 6 KO) w ciągu niecałych trzech rund i potwierdziła wielką walkę z Katie Taylor (15-0, 6 KO).

- Na pewno dojdzie do pojedynku z Taylor. Rozmawiamy już tylko na temat miejsca konfrontacji. Cała reszta jest ustalona. Mam nadzieję, że do walki dojdzie na Wyspach, bardzo chciałabym tam zawalczyć - powiedziała Serrano.

Przypomnijmy, że Taylor - mistrzyni olimpijska, pięciokrotna mistrzyni świata w boksie olimpijskim i zawodowa mistrzyni świata w dwóch kategoriach (w tym niekwestionowana mistrzyni wagi lekkiej) - w swoich dwóch ostatnich walkach (z Delfine Persoon i Christiną Linardatou) miała spore kłopoty i według wielu wygrywała kontrowersyjnie. Wciąż jednak starcie bardzo popularnej i uznawanej za ikonę sportu Irlandki ze znakomitą Serrano byłoby jedną z największych walk w historii kobiecego boksu. Czekamy zatem na szczegóły, jedną z kluczowych kwestii jest zapewne waga, w jakiej zostanie rozegrany ten pojedynek, gdyż Taylor ważyła przed swoją ostatnią walką osiem funtów więcej niż zazwyczaj waży przed walkami ''The Real Deal''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 31-01-2020 18:53:28 
Stawiam na pierwszą porażkę Katie Taylor, chociaż tak naprawdę z Persoon powinna zaliczyc pierwsza porazke. Katie to dobra pięściarka, chce sie ja ogladac w ringu, ale jak bylo widac w walce z Persoon ma tez swoje slabosci i wiele moze zawdzieczac swojemu charakterowi i woli walki. Serrano jak na kobiete to kopie jak kon, a Taylor i tak juz ledwo ustawała ciosy Perssone i uwazam, ze ta walka zakonczy sie przed czasem i wygra ja wlasnie Serrano, swoją drogą przy 38 walkach posiadac 70% nokautów to nie jeden pan moze pozazdrościć.
 Autor komentarza: aro1990
Data: 01-02-2020 12:02:43 
Szanowna redakcjo, może w przypadku kobiecego boksu rozsądniej byłoby nie popadać w egzaltację i nie używać sformułowań typu: "wielka walka", "potężnym ciosem", "bardzo mocno bijąca", itp, a jeśli już to opatrywać dopiskiem "jak na kobietę, kobiety, kobiecy,...". Na litość, znajcie proporcje. A co do kolegi wyżej, przy dużo niższej odporności kobiet na ciosy, twoje porównanie współczynnika KO do panów, pasuje raczej do tv śniadaniowej TVN, a nie poważnego portalu bokserskiego. No chyba że jest to żart...
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 02-02-2020 11:36:56 
aro, pokaz mi ktora kobieta ma tyle ko :) Panie bija sie w rundach dwuminutowych, maja mniejsza krzepe, zobacz ile te kobiety maja ko przy 15 walkach. 2 ko? 3? Ta Serrano z pewnoscia bije mocniej, niz Szereketa.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.