CIEŚLAK vs MAKABU: POLACY ODEBRALI WYPŁATĘ W GOTÓWCE

Atmosfera wokół walki Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) - jej stawką jest wakujący pas WBC wagi junior ciężkiej - przekracza kolejne granice surrealizmu. Na kilkanaście godzin przed pojedynkiem wciąż nie wiadomo było, czy do niego dojdzie, gdyż organizatorzy do ostatniej chwili zwlekali z wypłatą dla Polaka i przedstawicieli federacji sankcjonującej starcie w Kinszasie.

WSZYSTKO O WALCE CIEŚLAK vs MAKABU >>>

W końcu pieniądze się pojawiły - w gotówce, gdyż wcześniejsze próby przelewów nie przynosiły skutku. Mówi się, że za walkę o mistrzostwo świata Michał Cieślak otrzyma ok. 150 tysięcy dolarów. Andrzej Wasilewski zastanawia się jednak, jak przewieźć tak dużą kwotę przez granicę. Podobno mogą z tym być bardzo duże problemy.

W tym całym kongijskim szaleństwie cieszy fakt, że Michał Cieślak nie traci koncentracji i rezonu, za co chwali go Tomasz Babiloński i inni członkowie polskiego teamu. Teraz czas na wyjście do ringu i wykonanie swojej roboty w skrajnie niesprzyjających warunkach. Uzasadnione są obawy o bezpieczeństwo Polaków, pozostajemy jednak mimo wszystko dobrej myśli i wierzymy w sukces, który stałby się zapewne jedną z najbarwniejszych legend polskiego boksu zawodowego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: snierzyn
Data: 31-01-2020 17:04:24 
To jest wszystko efekt polityki Babilona i Wasyla. Jeżdżą po świecie z bokserami jak jakiś cyrk, bo tak jest taniej niż organizować walkę u siebie..
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 31-01-2020 17:06:39 
Pieniądze przyniesiono w gotówce w zwykłym plecaku.
 Autor komentarza: Gazun
Data: 31-01-2020 17:12:55 
Jak ktoś będzie miał linka to bardzo bym prosił bo vipleague tym razem nie ma streamu
 Autor komentarza: Gazun
Data: 31-01-2020 17:12:55 
Jak ktoś będzie miał linka to bardzo bym prosił bo vipleague tym razem nie ma streamu
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 31-01-2020 17:28:33 
Spodziewam się, że wkrótce te pieniądze znikną w niewyjaśnionych okolicznościach. Są jakieś kursy na taką ewentualność? Nawet obstawiłbym...
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 31-01-2020 17:33:21 
Już pewnie pół Kinszasy za nimi jeździ :P Jedyny Białas z 150 buggsami w plecaku. Jeszcze info poszło do mediów.

Ironia losu, że Kongo to jedno z najbardziej zasobnych w minerały państw świata:


"Krew w Twoim telefonie

Jako przykład posłuży Demokratyczna Republika Kongo. Historia wyjątkowo okrutnie obeszła się z krajem, którego ziemia kryje ogromne bogactwa – od złota i diamentów po miedź, kobalt i ropę naftową. W zakresie wydobywania surowców, Kongo zajmowało czołową pozycję nie tylko w Afryce, ale i całym świecie kapitalistycznym. Kraj ten dostarczał Zachodowi 50-60% kobaltu, ponad 60% diamentów, 16% tantalu, i kolumbitu, 14% berylu, 8% miedzi i 5% manganu.

O zasobności Konga w surowce przekonali się już belgijscy kolonizatorzy, którzy masowo zakładali plantacje kauczuku, kawy, kakao i palmy olejowej. Z czasem miejsce najbardziej pożądanej kości słoniowej i kauczuku zaczęły zajmować inne surowce, jak miedź, diamenty, cyna, cynk, mangan, czy rudy żelaza. Podczas II wojny światowej, Kongo stanowiło strategiczną bazę dla Wielkiej Brytanii i USA. Znaczenie tego kraju wzrosło jednak po 1945 r., w związku z zapotrzebowaniem na uran, wykorzystywany do produkcji broni jądrowej. Mało kto wie, że z katangijskiej rudy uranu wyprodukowane zostały pierwsze amerykańskie bomby atomowe, w tym i te zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki.

Obecnie w Kongu najbardziej pożądanymi bogactwami wcale nie są złoto i diamenty tylko koltan, znany jako kolumbit-tantalit, czyli ruda tantalu. Koltan wykorzystywany jest w układach naprowadzania rakiet wojskowych, do budowy silników rakietowych, a nawet poszycia promów kosmicznych. Największe zastosowanie znajduje jednak przy produkcji elektroniki – telefonów komórkowych, iPhone’ów, odtwarzaczy mp3, laptopów, czy konsoli do gier komputerowych.

Ze względu na dużą odporność na wysokie temperatury i rdzę, na światowych rynkach kosztuje blisko 50 tys. euro za kilogram. Ile dostają za niego górnicy w Kongu? 50 euro, czyli tysiąc razy mniej.

Zważywszy na fakt, że dwie trzecie ludzkości korzysta z telefonów komórkowych zapotrzebowanie na niego będzie jeszcze większe. Tylko w Japonii co cztery dni na rynek trafia nowy model komórki. Ich roczna sprzedaż na świecie to miliard sztuk. Szacuje się, że za pięć lat telefonów będzie więcej niż ludzi.

Koltan dzisiaj jest tym, czym dla zachodnich koncernów był kauczuk, gdy ponad 100 lat temu John Dunlop opatentował oponę samochodową. W Europie ruszyła wtedy masowa produkcja ogumienia, a Kongo stało się głównym dostawcą kauczuku. Niestety fakt, że w DRK znajduje się 70-80% światowych zasobów tego surowca wcale nie przyczynia się do jego rozwoju. Czy korzysta na tym kraj i jego mieszkańcy? W żaden sposób, wręcz przeciwnie. W Kongu koltan wydobywany jest nielegalnie. Większość kopalń pozostaje w rękach uzbrojonych po zęby partyzantów. Mieszkańcy, którzy podejdą zbyt blisko, giną. Dodatkowo koncerny dozbrajają miejscowych watażków, bo bardziej opłaca im się handlować z rebeliantami niż z rządem. Są po prostu tańsi.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 31-01-2020 17:33:51 
też pomyślałem o tym że zanim odlecą to im tą kase skroją :D
 Autor komentarza: teanshin
Data: 31-01-2020 17:42:33 
Najpierw kasa była zdeponowana na koncie WBC a teraz chcą im płacić gotówką? Już widzę jak oni bezpiecznie opuszczają ten Dziki land z taką gotówką w kieszeni. Będą musieli większą połowę rozdać urzędnikom i tzw. ochronie a wypuszczą dopiero jak ich ogołocą do zera.
Już nie mogę się doczekać wywiadów Wasyla po powrocie, o ile wrócą. Będzie to dla nich nauczka, mam nadzieję że na strachu się skończy i nikt nie ucierpi.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 31-01-2020 17:44:23 
P.s. Ciekawe czy te dolary są w ogóle prawdziwe, czy też dopiero produkowane jak cała reszta pod to wydarzenie?
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 31-01-2020 17:46:34 
żarty żartami, ale mając taką kase w plecaku i będąc w takim kraju to naprawdę robi się niebezpiecznie
 Autor komentarza: gerlach
Data: 31-01-2020 18:00:26 
Na szybko trzeba wynajac 5-6 gosci z kalachami z lokalnych gangow.
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 31-01-2020 18:03:27 
Gerlach - Oni koniec koncow sami by to zajomali nie bądź naiwny bo tam nikt lokalny nie przepuścił by takiej okazji
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 31-01-2020 18:12:48 
bedzie strefa kibica ?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 31-01-2020 18:24:26 
W gotówce to nie tak źle. W 1967 zespół Rolling Stones za występ w Polsce dostał 2 cysterny kolejowe wódki, które im skonfiskowano na jakiejś granicy.
 Autor komentarza: andrew94
Data: 31-01-2020 18:43:53 
Ja pierdziu. Takich jaj ,jak żyje jeszcze nie widziałem. Płacą gotówka, do reki , 150 tys USD. Wasyl to sobie w gacie i skiety ponapycha chyba,żeby go przez granic epuscili. A mówiąc serio to mam nadzieje ze bezpiecznie wrócą do Polski bo przy wygranej Cieślaka i z taka gotówką w kieszeni może być różnie.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 31-01-2020 19:20:39 
Ludzie psioczą na Wasyla, że ekipa Michała wzięła tę walkę w Kongo, ale jak słuchałem jednego wywiadu z Tomaszem Babilońskim to właśnie Wasilewski spośród osób podejmujących decyzje w karierze Michała był najbardziej przeciwny braniu tej walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.