'JO JO' DIAZ ZDETRONIZOWAŁ FARMERA

Joseph "Jo Jo" Diaz (31-1, 15 KO) nowym mistrzem świata federacji IBF w wadze super piórkowej. Tevin Farmer (30-5-1, 6 KO) po serii dwudziestu trzech zwycięstw w końcu zaznał goryczy porażki.

Panowie od razu wzięli się do roboty. To była techniczna walka, ale ze zrywami. Mistrz narzekał w narożniku po pierwszej rundzie, że zranił rękę. Z kolei pretendent po przypadkowym zderzeniu głowami wrócił po drugiej odsłonie z głębokim rozcięciem lewej powieki. Wiedział, że ta kontuzja może zniweczyć jego marzenia, dlatego po przerwie podkręcił tempo i nie przestawał wyprowadzać ciosy.

Farmer niby śliski w defensywie, niby kontrolował te ataki challengera, ale coraz mocniej oddawał mu inicjatywę. Olimpijczyk z Londynu w barwach USA rozkręcał się, cutman wykonał robotę i zatamował krew, a zmotywowany Diaz nie przestawał atakować. Składał swoje akcje w dłuższe kombinacje i zbierał punkty. Gdy zabrzmiał ostatni gong, zaczął celebrować swój sukces.

Sędziowie podzielili jego zdanie, choć punktowali "ciasno" - 116:112 i dwukrotnie 115:113.

- Wyciągnąłem wnioski z porażki w pierwszej mistrzowskiej walce. Farmer miał klauzulę rewanżu w kontrakcie i jeśli go zechce, na pewno go dostanie - mówił po ogłoszeniu werdyktu wzruszony nowy mistrz.

- Zraniłem rękę, ale nie szukam wymówek. On dziś dał świetną walkę. Teraz będę chciał rewanżu - stwierdził z kolei zdetronizowany Farmer, który jeszcze kilka dni temu wspominał coś o możliwych przenosinach do wagi lekkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 31-01-2020 13:05:06 
Farmer okazał się przypadkowym championem, który po pokonaniu kilku cienkich Bolków wyraźnie uległ pierwszemu poważnemu challengerowi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.