JEST PRZEŁOM - CIEŚLAK vs MAKABU O PAS WBC OSTATECZNIE 31 STYCZNIA?

Andrzej Wasilewski rzucił nowe światło na walkę Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBC wagi junior ciężkiej. I są to lepsze wiadomości niż ostatnio.

W negocjacje pomiędzy menadżerem Kongijczyka a jego promotorem Donem Kingiem włączył się sam prezydent World Boxing Council - Mauricio Sulaiman. I chyba załagodził spór. Walka mistrzowska w limicie 90,7 kilograma ma ostatecznie odbyć się 31 stycznia w Kinszasie.

"Makabu vs Cieślak 31 stycznia. Brawo Mauricio Sulaiman, prezydent WBC! Dokonał tego, pogodził DKP z zespołem Makabu! Moim zdaniem 31 stycznia, w Kinszasie, Michał Cieślak wejdzie do ringu walcząc o tytuł mistrza świata WBC! Wierzyłem w szefa WBC" - napisał na jednym z portali społecznościowych Wasilewski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 16-01-2020 15:15:42 
Elegancko, pozostaje tylko mieć nadzieję że Cieślak rzeczywiście cały czas się przygotowywał, a nie odpuścił przy całej tej dziwnej otoczce.
 Autor komentarza: iwoiwo
Data: 16-01-2020 15:22:36 
Żal Cieślaka. Chłopaka zajadą fizycznie. Mam nadzieję, że coś wypadnie i Cieślak oleje tę walkę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 16-01-2020 16:25:24 
Jak ta walka dojdzie do skutku i faktycznie ten cały team Cieślaka pojedzie do Afryki to pogratuluje odwagi albo głupoty, bo po między jednym a drugim jest cienka granica.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 16-01-2020 17:07:25 
Cieślak ma bardzo duze szanse na zdemolowanie Makabu w podobny sposob jak zrobil to Bellew. Michal ma wszystko, zeby tą walkę wygrac, warunki fizyczne, charakter, agresja ringowa, jak poczuje krew to nie odpusci, a jezeli Makabu go czyms trafi to nie wierze, ze zgasi swiatlo od razu, tylko Michal pojdzie z nim na wojne i sam czyms trafi, widac w tym chlopaku mega potencjal i jak to Babilon powiedzial, widac w nim takiego ringowego killera, a motywacji tym razem na pewno mu nie zabraknie, raczej kazdy piesciarz przed walka o pas ma mega motywacje z kolei Makabu mial juz swoja szanse, poza tym ostatnio z Papinem tez tanczyl, Kudriaszowem rowniez.. Papin odstawal siłowo od Makabu, a Kudriaszow to z kolei szklanka. Ja mysle, ze oboz Makabu nie wie na co się zgodzil i mysle, ze bedzie to szybka robota Cieslaka, ale to jest moje zdanie.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 16-01-2020 18:02:11 
No ja pieprze, niechże w końcu coś ustalą. Przecież Cieślak wagę też musi zrobić. Cieślak najlepiej jakby go znokautował. Musi go mocno obić, bo jest na obcej ziemi i wałek wisi w powietrzu.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 16-01-2020 18:40:53 
Jak Michał to wygra po tych całych akcesach to jest wielki. Na początku jak się dowiedziałem o tej walce dawałem na Cieślaka 60/40 teraz wiedząc lokalizację i te całe zamieszanie dam 45/55 na Makabu. Ciężko będzie śmierdzi walkiem i sam obawiam się o Polaka czy wytrzyma tą całą sytuację.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-01-2020 20:26:19 
Trzymam kciuki za Cieślaka.
Będzie ciężko ale nie liczę że walka potrwa pełen dystans.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 16-01-2020 20:27:11 
Buki obstawiają 2/3 Makabu, 1/3 Cieślak. Ciekaw byłbym stawek w neutralnej lokalizacji, ale skłaniałbym się do lekkiej przewagi Cieślaka. Makabu to bardzo solidny bokser, ale na pewno nie ścisły top, pytanie w którym miejscu jest teraz Cieślak. Nb. tydzień później będzie też fajna walka, jak Arslan wygra, to wieku 50 lat będzie się bił o pas :o.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 16-01-2020 21:00:25 
ale co wytrzyma, jaką sytuację, Ruiz wziął walkę siedzą na burgerze w barze i za trzy tygodnie poskładał mega tura Joshuę na zapałki, liczy się tylko głowa, fizycznie i boksersko - nie ma o czym nawet gadać - wiadomo że Makabu jest w zasięgu Cieślaka i to z palcem w nosie, tylko ten Babiloński tam coś bredzi zamiast jako w końcu menadżer wszystko dokładnie zorganizować a potem się zamknąć, niech Cieślak też się tak nie napina, można przegrać walkę, i co z tego Pacquiao przegrał już 7 w tym 3 na wczesnym etapie kariery i został bogiem boksu i tak, od tego się nie umiera jak się chce walczyć i ma jaja, Babiloński to w ogóle dał kompletnego ciała, jak nie chciał walczyć po 15tym to powinien od razu powiedzieć albo 15go albo nie walczymy, teraz nagle co obudził czy co k..., jeśli coś się stało powinien zagrać sprytem a nie bredzić przez telefon, jest pełno powodów, nie ma kontraktu, warunki się nie zgadzają, sam może przesunąć datę jak chce negocjując szczegóły, tylko na pewniaka a nie biadolenie o Rumunie, Cieślak powinien poszukać sobie jakiegoś menadżera po zwycięstwie ...
 Autor komentarza: raflo
Data: 17-01-2020 10:55:43 
Promotor Babilonski nie zachowuje się profesjonalnie do całej tej sytuacji.Inaczej odpuścił by to wszystko, po co pakować się świadomie na taką minę? Przecież Cieślak i tak zostanie obowiązkowym pretendentem.Cieślak to materiał na mistrza. Lepiej żeby pojechał tam Włodarczyk, weźmie wypłatę i do widzenia
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.