POWIĘKSZA SIĘ GRONO ZAWODNIKÓW TRENOWANYCH PRZEZ EDDY'EGO REYNOSO

Były mistrz świata wagi koguciej, kontrowersyjny Meksykanin Luis Nery (30-0, 24 KO) dołączył do grona zawodników trenowanych przez Eddy'ego Reynoso - znanego przede wszystkim jako trener Canelo Alvareza - którego umiejętności są ostatnio szczególnie cenione.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu ma się zakończyć ostatni etap negocjacji w sprawie walki Canelo z BJ Saundersem. Brytyjczyk zostanie ogłoszony jako rywal Meksykanina prawdopodobnie pojutrze. Spodziewana jest też konferencja prasowa, być może z udziałem obu zawodników, na pewno z udziałem Canelo i Reynoso.

W gronie bokserów trenujących pod okiem Reynoso znajdują się obecnie (oprócz Canelo): jeden z najciekawszych prospektów w światowym boksie, Ryan Garcia (19-0, 16 KO), były mistrz świata wagi piórkowej Oscar Valdez (27-0, 21 KO), świeżo upieczony mistrz świata wagi muszej Julio Cesar Martinez (15-0, 12 KO), mocny kubański prospekt wagi ciężkiej Frank Sanchez Faure (14-0, 11 KO) i wspomniany Nery, który zaczął w drugiej połowie zeszłego roku współpracę z Freddie'em Roachem, ale jak widać szybko doszło do rozstania.

W 2018 roku Reynoso otworzył wraz z Canelo gym w San Diego, gdzie w tym roku trenować będzie cała ww. grupa. Przypomnijmy, że nowy podopieczny Reynoso, Luis Nery brutalnie i szybko odprawił w marcu zeszłego roku w teksańskim Arlington byłego mistrza świata wagi super muszej, Portorykańczyka McJoe Arroyo, a w lipcu znokautował w dziewiątej rundzie innego byłego czempiona, Juana Carlosa Payano. W listopadzie Nery nie zmieścił się jednak w limicie wagi koguciej przed walką z kolejnym byłym mistrzem na swojej drodze - Emmanuelem Rodriguezem. Meksykanin otrzymał następnie godzinę na zrzucenie wagi, ale odmówił, a Rodriguez nie zgodził się na proponowane po całym zamieszaniu większe wynagrodzenie i walkę odwołano.

Dodajmy, że Nery został w 2017 roku złapany na dopingu w mistrzowskiej walce z Shinsuke Yamanaką (potem federacja WBC uznała, że był to rezultat spożycia skażonego mięsa), a przed wygranym przez nokaut rewanżem w 2018 roku nie zrobił wagi i utracił pas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 13-01-2020 20:24:46 
Czy może chodzić o to, że ten obóz ma dobrze obcykane kontrole antydopingowe?
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-01-2020 20:34:55 
Luis Nery to taki koguci odpowiednik rudzielca. Kombinacje z wagą i skażone mięso. Pasuje idealnie do #BeafReynosoTeam xD
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-01-2020 20:44:21 
Gang meksykańców nafaszerowanych wołowiną jak widać się rozwija. Mogli by jeszcze przygarnąć Ruiza jr, on by im pokazał jak się zdrowo odżywiać i zdrowo wyglądać.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 13-01-2020 20:53:10 
Ruiz Jr jest w idealnym momencie, żeby do nich dołączyć. Konflikt medialny z trenerem, z którym nie widział się od porażki, krytyka wokół o bycie spaślakiem i podejrzenia, że nachapał się już i nie wróci do boksu. Gdyby najpierw pojawiła się informacja, że dołącza do zespołu, a na Cinco de Mayo wyszedłby umięśniony Ruiz Jr, to byłoby to chyba najlepsze możliwe potwierdzenie domysłów co do czystości zawodników prowadzonych przez tego trenera.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.