MENADŻER PARKERA: CHCEMY WIĘKSZYCH PIENIĘDZY OD USYKA

Wiecie już, że bardzo możliwa jest walka Aleksandra Usyka (17-0, 13 KO) z Josephem Parkerem (26-2, 20 KO) o wakujący pas federacji WBO wagi ciężkiej. Obóz Nowozelandczyka upiera się, że to on jest stroną A i powinien dostać więcej pieniędzy niż Ukrainiec.

Parker zasiadał już kiedyś na tronie WBO wagi ciężkiej, ale to Usyk jest numerem jeden w rankingu. David Higgins - menadżer Parkera, chce podziału pieniędzy w stosunku 70 do 30 na swoją korzyść.

- Usyk nie zrobił przecież jeszcze nic w wadze ciężkiej, dlatego to Joseph powinien być stroną dyktującą warunki. To przecież Joseph wraz z Anthonym Joshuą wypełnił Principality Stadium oraz halę O2 wraz z Dillianem Whyte'em. Dlatego jeśli dojdzie do walki z Usykiem, chcielibyśmy podziału 70-30 na naszą korzyść. Pewnie niektórzy uznają to za żart, ale to Joseph ma na rozkładzie Andy'ego Ruiza i wyrobione nazwisko w Wielkiej Brytanii - przekonuje Higgins.

- Styl robi walkę i wydaje mi się, że Joseph ma większe szanse na wygraną z Usykiem niż na przykład Joshua. AJ jest za duży i zbyt wolny, moim zdaniem Usyk by go ograł. Mój zawodnik nie jest może aż tak duży jak Joshua, za to dużo szybszy. I zapewniam was, że nie widzieliście jeszcze jego najlepszej wersji. Jeżeli podział pieniędzy zostanie po naszej stronie, bardzo chętnie weźmiemy walkę z Usykiem - dodał menadżer Parkera.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 13-01-2020 15:49:31 
Zaczyna się, cały Higgins, nie potrafi załatwić Parkerowi dobrych walk, tylko zebra. Skoro Usyk jest wyżej w rankingu, to chyba zgodnie z przepisami powinien dostać więcej?
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 13-01-2020 16:23:44 
Pieniądze ważniejsze niż pasek który generuje następne pieniądze.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-01-2020 16:37:59 
No, to sprawa załatwiona, walki nie będzie. Usyk jak by chciał pokazać swoją wyższość to by się na to zgodził, ale się nie zgodzi bo osiągnięcia w boksie ma dużo większe niż Parker i wyższa pozycję w WBO, więc dlaczego ma dostać mniejsze pieniądze? Pomimo tego że sukcesy osiągał w niższej kategorii.
Higgins chyba nie rozumie po co Usyk poszedł do HW, na pewno nie po to żeby dostawać baty, do tego za grosze.
Myślę że Team Parker stawia zaporowe warunki, ale zgodzą się na 50/50.
 Autor komentarza: Bongo
Data: 13-01-2020 17:55:51 
Wiedzą że Parker zaliczy kolejną porażkę więc chcą zarobić chociaż
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 13-01-2020 20:34:41 
Dobrze negocjują, nie wiem skąd te pretensje. To stronie Usyka bardziej zależy, żeby walka o tytuł się odbyła.
 Autor komentarza: leon84
Data: 13-01-2020 23:31:35 
70% dla Parkera :D Gościowi nieźle odjebało.Rozumiem,że był mistrzem świata,ale kogo on w swojej karierze pokonał???Jedynie Ruiza,który przed walką z AJ nawet do czołowki nie był zaliczony(po kontrowersyjnym werdykcie) i obrony z Cojanu i Hugh Fjury(jeszcze Takama można wymienić).Niech się nie godzi na tą kase i wypad.I tak z Usykiem nie ma szans.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 14-01-2020 10:46:39 
Mam nadzieje, że to tylko zagrywka mająca na celu wzmocnienie pozycji negocjacyjnej, bo Parker w żaden sposób nie zasługuje na 70% wynagrodzenia i trudno też, żeby Usyk się zgodził na taką propozycję. Nie przekreślam szans Parkera w tej walce, ale medialny to on nie jest, szczególnie w porównaniu do Usyka, którego można uznać za jednego z najlepszych w historii bokserów CW, który w tej kategorii zdobył wszystkie pasy i pokonał w ładnym stylu całą czołówkę.
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 14-01-2020 22:28:14 
To tyle jesli chodzi o Josepha Parkera i okreslanie go jako czolowke wagi ciezkiej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.