MUNGUIA PRZEŁAMAŁ O'SULLIVANA, UDANY DEBIUT W WADZE ŚREDNIEJ

Jaime Munguia (35-0, 28 KO) przyznał, że bardzo męczył się już w limicie 69,85 kilograma, dlatego oddał pas WBO i dziś nad ranem zadebiutował udanie w wadze średniej.

Naprzeciw Meksykanina stanął jak zwykle bojowo nastawiony, lecz nieco ograniczony boksersko Gary O'Sullivan (30-4, 21 KO). 23-latek z Tijuany już w pierwszej rundzie zaczął przełamywać gardę "Spike'a" swoimi sierpami i hakami. Irlandczyk czasem też ulokował jakiś cios na głowie przeciwnika, ale jego akcje nie miały takiej mocy i wymowy.

W szóstej odsłonie Munguia dostał ostrzeżenie za cios poniżej pasa. W siódmej posłał rywala na deski, lecz sędzia uznał cios znów za zbyt niski i nie liczył. Napór Meksykanina nie słabł i w jedenastym starciu w końcu przyniósł efekty. Długa seria trzynastu ciosów bez odpowiedzi złamała O'Sullivana, który przyklęknął. W tym samym momencie z narożnika Irlandczyka poleciał też ręcznik na znak poddania.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-01-2020 12:19:21 
Udany debiut Mungui w kategorii bardziej pasującej do jego warunków fizycznych, niż dotychczasowa. Trzeba jednak zauważyć, że pokonał kolejnego średniaka, a z rywalem naprawdę wysokiej klasy to jeszcze w życiu się nie mierzył. Na pokonanie O'Sullivana potrzebował 11 rund, podczas gdy Eubank Jr wykończył go w ciągu 7 rund, a Lemieux już w 1 rundzie. Munguia ma fantastycznie wyglądający bilans 35(28) - 0, ale nadal jest bokserem rzetelnie nie zweryfikowanym.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 12-01-2020 17:05:14 
Jedyny znany zawodnik w sredniej z mktorym Sulecki ma szanse i to teraz zanim mlody nabierze oglady. Munguia bedzie od Polaka silniejszy jesli chodzi o sile ciosowvale Polak jest na ogol wvdobrej formie, jest wysoki, dobrze walczy technicznie i nie bedzie bez szans na zwyciestwo. Moim zdaniem Sulecki ma wieksze nazwisko niz maly O`Sulivan i bylby logicznym kolejnym krokiem dla Meksykanina jesli ten naprawde chce cos osiagnac w sredniej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.