ŁAPIN O WALKACH POLAKÓW W CHICAGO: NIKT MNIE NIE PYTAŁ O ZDANIE

Za niecałe trzy miesiące, 28 marca w Chicago może dojść do dwóch walk mistrzowskich z udziałem Polaków - Kamil Szeremeta vs Giennadij Gołowkin o pas IBF wagi średniej (Kamil jest obowiązkowym pretendentem) i Krzysztof Głowacki vs Lawrence Okolie o wakujący pas WBO wagi cruiser. Trenerem Szeremety i Głowackiego jest jeden człowiek - Fiodor Łapin, który ma już niemiłe wspomnienia z prowadzenia dwóch zawodników w walkach mistrzowskich na jednej gali.

McGUIGAN O RYWALU KRZYSZTOFA GŁOWACKIEGO: BĘDZIE MISTRZEM ŚWIATA >>>

- (...) Coraz częściej (wspominam galę w Moskwie, na której o tytuł walczyli Krzysztof Włodarczyk i Paweł Kołodziej, obaj przegrali - przyp.red.), ale nie są to miłe wspomnienia. Wszystko jednak wskazuje na to, że wbrew temu, co ja bym chciał, teraz także dwóch moich zawodników będzie walczyć o tytuły na jednej gali. Na pewno nie jest to komfortowa sytuacja, bo chciałbym obu przygotować jak najlepiej, a w takim przypadku będzie to bardzo trudne. Nikt mnie jednak o zdanie nie pytał - powiedział Łapin w rozmowie z Rafałem Mandesem z TVP Sport.

Przypomnijmy, że o walce Szeremety z Gołowkinem mówiło się już od dłuższego czasu, natomiast walka Głowacki vs Okolie nabrała realnych kształtów w listopadzie i grudniu zeszłego roku. Po wypełnionej błędami sędziego i faulami czerwcowej walce Głowackiego z Mairisem Briedisem i intensywnych, wielomiesięcznych staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. Okolie jest natomiast drugi w rankingu WBO - tuż za Głowackim.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-01-2020 20:05:37 
A kto będzie pytał trenera o zdanie kiedy promotor ma kasę do zarobienia? Chyba o to w tym biznesie chodzi żeby wypromować zawodnika tak żeby dopchał sie do walki o pas, a raczej do wypłaty za walkę, bo z wynikami takich walk bywa różnie. Pasami nikt rodzin nie wykarmi a walki o pas zdarzają się rzadko.
Także Panie Łapin bierz się do roboty i trenuj zawodników a nie fochy stroisz.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 07-01-2020 20:14:31 
Jedyna rozsądna opcja to przygotowanie Głowackiego do walki. Szeremeta i tak nie ma szans.
 Autor komentarza: gluton
Data: 07-01-2020 20:42:06 
W takich okolicznościach trzeba nie oszczędzać tylko zatrudnić kogoś i to nie byle kogo. Samosia Łapin nie jest niezastąpiona.
Inaczej obaj stracą sporo na sytuacji.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 07-01-2020 22:57:57 
Oj tam, ważne ze don Wasyl zyska.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.