DEBIUT GERVONTY DAVISA W PPV: RYWALEM LEO SANTA CRUZ?

Gervonta Davis (23-0, 22 KO) zadebiutował pod koniec zeszłego roku w wadze lekkiej, nokautując w dwunastej rundzie Yuriorkisa Gamboę (30-3, 18 KO). Teraz Amerykanin idzie śladem swojego promotora - Floyda Mayweathera Juniora - i przymierza się do swojej pierwszej walki transmitowanej w systemie PPV. Głównym kandydatem na rywala wydaje się mistrz świata czterech kategorii wagowych: Leo Santa Cruz (37-1-1, 20 KO).

Meksykanin zdobył wakujący tytuł WBA wagi super piórkowej na listopadowej gali Wilder vs Ortiz II w Las Vegas, pokonując jednogłośnie na punkty Miguela Floresa (24-3, 12 KO). Teraz jest otwarty na szykowane już od dłuższego czasu starcie z ''Czołgiem'' Davisem, choć kilka razy podkreślił ostatnio, że interesuje go pojedynek w wadze super piórkowej i nie ma zamiaru iść w górę. To może być problemem w organizacji pojedynku, gdyż Davis miał kłopoty z uzyskaniem limitu 135 funtów przed walką z Gamobą i nie wydaje się, by miał wracać do limitu 130 funtów, choć twierdzi, że nadal może w nim rywalizować. Również Leonard Ellerbe (dyrektor generalny grupy Mayweather Promotions - przyp.red.) i Santa Cruz są optymistycznie nastawieni.

- Pojedynek z Santa Cruzem w PPV? Oczywiście, dlaczego nie? Jeżeli Leo chce walki z Gervontą, to zobaczymy, co da się zrobić - powiedział Ellerbe.

- Myślę, że Gervonta nie przygotował się odpowiednio do walki z łatwym do zranienia Gamboą (...) Jeśli zmierzę się z ''Czołgiem'', będę pracował w ringu bardzo ciężko, dużo lepiej niż w walce z Floresem. Gervonta nie będzie w stanie wytrzymać mojej presji. Jeżeli walka wyjdzie poza czwartą rundę, zasypię zmęczonego Gervontę gradem ciosów. Taki będzie mój plan - stwierdził Meksykanin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PawelToronto
Data: 07-01-2020 18:07:37 
Leo bedzie dla niego prawdziwa weryfikacja.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 07-01-2020 18:39:41 
W super piórkowej postawie na Santa Cruza. Zwłaszcza z Davies nawet po przejsciu wyżej nie mógł zrobić wagi. Santa Cruz powinien wygrac na punkty aktywnoscia ale zobaczymy czy do tej walki dojdzie Davies moze nie chciec zbijac a jak widac Santa Cruz nie chce isc w góre. Nie wiem czy miedzy tymi wagami jest sens robic umowny limit do tego walka w PPV ciekawe kto to kupi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.