MIKEY GARCIA: PACQUIAO W WALCE Z THURMANEM ZASKOCZYŁ KAŻDEGO

Miguel Angel Garcia (39-1, 30 KO) liczy na tegoroczne starcie z Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO), ale żeby dopchać się w kolejce do wielkiego Fipinczyka, najpierw musi w dobrym stylu odprawić 29 lutego solidnego Jessie Vargasa (29-2-, 11 KO), byłego championa dwóch kategorii.

Na ewentualne starcie Garcia vs Pacquiao ogromne pieniądze chcą wyłożyć miliarderzy z Arabii Saudyjskiej, którzy niedawno sprowadzili do siebie na rewanż Anthony'ego Joshuę i Andy'ego Ruiza Jr.

Garcia związał się z platformą DAZn na jedną walkę. "Pac-Man" boksuje na galach konkurencyjnego projektu PBC, ale do wypełnienia umowy pozostał mu już tylko jeden start. W drugiej połowie roku panowie mogliby więc negocjować spokojnie warunki potyczki.

- On ma swoje zobowiązania w rządzie filipińskim, a ja chcę wrócić szybko po pierwszej porażce w karierze. Wierzę jednak, że w drugiej połowie roku 2020 moglibyśmy wejść razem do ringu. Interesują mnie największe walki, takie jak na przykład z Pacquiao. Plan był taki, że najpierw pokonam Errola Spence'a, a potem wyjdę do Manny'ego, niestety nie ułożyło się to wszystko po mojej myśli. Być może będę musiał stoczyć jeszcze walkę lub dwie, zanim dostanę Pacquiao, ale liczę na to, że się uda - nie ukrywa były mistrz świata czterech kategorii, od piórkowej, aż po junior półśrednią.

- Wszyscy skreślili Pacquiao po jego porażce przez nokaut w walce Juanem Manuelem Marquezem w 2012 roku. On jednak wrócił, a przeciwko Keithowi Thurmanowi pozytywnie zaskoczył każdego, ze mną włącznie. To był stary dobry Manny Pacquiao. Dlatego nie będę opowiadał, że skończę jego karierę. On już wracał nie raz i nie dwa. Z nim nigdy nic nie wiadomo - dodał Garcia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 02-01-2020 20:38:42 
Mnie bardzo dobry występ Mannego Pacquiao w walce z Keithem Thurmanem nie specjalnie zaskoczył, ponieważ uważam Pacmana za pięściarza niesamowicie sprawnego i wydolnego fizycznie i nawet z wiekiem, mimo spadku formy, nadal jest w stanie walczyć na poziomie nieosiągalnym dla przeciętnego pięściarza. Jestem zdania, że gdyby Pacman był mniej więcej 5 lat młodszy to byłby u mnie faworytem zarówno w walce z Terencem Crawfordem w prime, jak również z Errolem Spence Jr w prime.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 02-01-2020 21:05:33 
Miejmy nadzieję, że Garcia mając więcej czasu lepiej przystosuje swoje ciało do nowej wagi.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 02-01-2020 21:32:31 
Nigdy nie zrozumiem, po co Garcia się pchał na Spence'a, tak jak i Brook na Gołowkina. Poza oczywistą odpowiedzią, że kasa, ale nawet finansowo na dłuższą metę to się mogło nie opłacać.
 Autor komentarza: leon84
Data: 03-01-2020 01:11:30 
Up
Bo chciał przejść do historii.Mogł zdobyc tytuł w piątej kategorii wagowej.Przegrał,ale dla takiego zawodnika wielki szacunek,bo zaryzykował i nie bał się stracić zera w rekordzie,w porownaniu do tego co wymieniłeś.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 03-01-2020 03:21:03 
Po to, zeby sie zapisac w historii.. a w niej zapisuja sie ci, ktorzy nie grzali calej kariery w swojej wadze, tylko po nich skakali ;) Spence okazal sie jednym mostem za daleko, ale gdyby jednak udalo mu sie wygrac to byloby cos.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 03-01-2020 13:27:21 
Dla mnie wcale nie jest wielkim faworytem w walce z Vargasem. Vargas jest trochę niedoceniany.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 03-01-2020 13:49:00 
Remisował z Dulorme i Bronerem, miałby wygrać z Garcią? 3x nie. Uważam, że Garcia wraca mega zmotywowany i wróci w bardzo dobrym stylu.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 03-01-2020 22:34:42 
No bez jaj. Nie pytam, czemu poszedł wyżej. Pytam czemu zrobił to w taki sposób. Każda zmiana wagi to ryzyko, zwłaszcza w górę i robi się to jak Usyk, leszcza na przetarcie. A jak idziesz praktycznie (albo dosłownie jak Brook) dwie wagi w górę i to jaki jest sens wybrać sobie na ten debiut akurat najgorszego możliwego killera?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.