WALKA WALLINA Z WHYTE'EM MOŻLIWA W 2020 ROKU?

Szwed Otto Wallin (20-1, 13 KO) stoczył we wrześniu ostry pojedynek z Tysonem Furym na pełnym dystansie i udowodnił, że trzeba się z nim liczyć. Teraz promotor Wallina, Dimitrij Salita planuje walkę swojego podopiecznego z obowiązkowym pretendentem WBC, Dillianem Whyte'em (27-1, 18 KO).

- Otto jest jednym z najlepszych ''ciężkich'' na świecie. Jego celem jest pokonanie najlepszych zawodników w królewskiej dywizji i zdobycie tytułu mistrza świata. Walka z Dillianem Whyte'em o tymczasowy tytuł WBC może być ciekawą opcją na 2020 rok - powiedział Salita. Czy pojedynek Szweda z Brytyjczykiem rzeczywiście jest realny?

Przypomnijmy, że zgodnie z przewidywaniami federacja WBC uchyliła zawieszenie, jakie zostało nałożone na Whyte'a po znalezieniu w jego organizmie śladów niedozwolonych środków przed walką z Oscarem Rivasem. Whyte został oczyszczony z zarzutów przez Brytyjską Agencją Antydopingową (UKAD), a jej śladem poszła organizacja prowadzona przez Mauricio Sulaimana. Co jednak wcale nie oznacza, że Whyte szybko stoczy walkę o tytuł. Jak stwierdziła WBC w oficjalnym oświadczeniu, ''obowiązkowa obrona, czyli walka mistrza WBC (obecnie jest nim Deontay Wilder, który 22 lutego zmierzy się w rewanżowym pojedynku z Tysonem Furym - przyp.red.) z Dillianem Whyte'em musi się odbyć przed lutym 2021 roku''. Wygląda więc na to, że walka Whyte vs Wallin w przyszłym roku jest możliwa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 31-12-2019 15:23:31 
Fajna walka. Zobaczymy co tak naprawdę prezentuje sobą szwed..
 Autor komentarza: rocky86
Data: 31-12-2019 15:50:36 
Szwed pewnie by chciał, ale podobno Whyte ma mieć w kwietniu duża galę na której stoczylby walkę z Ruizem lub Povietkinem. Tak przynajmniej Hearn zapowiadal. Sasza i Ruiz to zdecydowanie większe nazwiska od Wallina, a walka Whyte ma być main eventem, wiec raczej wątpliwe, by walczył z dość anonimowym Szwedem.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 01-01-2020 09:14:16 
"obowiązkowym pretendentem WBC, Dillianem Whyte'em" HAHAHA taki on obowiązkowy pretendent, że z dwa lata czeka na walkę o pas. WBC - wylęgarnia kurczaków - Wilder, Chickenson
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-01-2020 20:46:41 
Autor komentarza: rocky86
Ruiz odpada, po pierwsze nie będzie gotowy na taką walkę a po drugie Whyte tej walki nie weźmie.
Co do Wallina to bardzo dobry wybór dla Whyta. Wallin to walczak lubi pójść do przodu, ale Whyte nie głaszcze jak Fury i go znokautuje, o ile nie wyjdzie upasiony jak do Wacha. Drugie pytanie to kiedy ta walka miała by sie odbyć, Whyte jest dopiero co po ciężkim boju z naszym Wikingiem?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.