ODDALA SIĘ SZANSA NA MISTRZOWSKĄ WALKĘ KOWNACKI vs PULEW?

Jak informowaliśmy wczoraj, transmisja PPV gali Deontay Wilder vs Tyson Fury II (22 lutego w Las Vegas) będzie kooperacją telewizji Fox Sports i ESPN+. Produkcją płatnej części transmisji zajmie się telewizja ESPN. Dziś wiemy, że płatna część gali obejmie trzy walki. Wygląda na to, że nie znajdzie się wśród nich pojedynek Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO), o którego możliwości pisaliśmy w listopadzie.

Do walki Polaka z Bułgarem może nie dojść z dwóch powodów. Po pierwsze szef projektu PBC, Al Haymon - opiekujący się m.in. karierą Kownackiego - nie dogadał się do końca z Bobem Arumem, opiekującym się m.in. karierą Pulewa szefem grupy Top Rank. To sprawia, że oprócz walki wieczoru nie dojdzie podczas płatnej części transmisji do pojedynku zawodników z przeciwnych obozów. Płatna część gali obejmie zatem pojedynek Wilder vs Fury II i dwa ''wewnętrzne'' starcia (Top Rank vs Top Rank i PBC vs PBC).

Po drugie mistrz świata IBF, WBA i WBO, Anthony Joshua będzie prawdopodobnie celował w pierwszym kwartale przyszłego roku w walkę z obowiązkowym pretendentem IBF, czyli z Pulewem (Polak jest w rankingu IBF trzeci, drugie miejsce nie jest obsadzone). To sprawia, że pojedynek Kownacki vs Pulew o wakujący pas nie będzie zapewne możliwy. Chyba, że Brytyjczyk jednak zwakuje pas IBF i stanie do walki z obowiązkowym pretendentem WBO, Aleksandrem Usykiem. Wtedy być może otworzy się jeszcze furtka do organizacji upragnionej przez polskich kibiców mistrzowskiej konfrontacji z udziałem ''Babyface'a''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 28-12-2019 10:48:12 
Przecież od dawna była mowa, że Joshua będzie walczył z Pulevem. Nadzieję na walkę Kownacki - Pulev mogli mieć do rewanżu Joshuy z Ruizem i ewentualnej wygranej Ruiza.
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 28-12-2019 11:29:02 
Nie latwiej napisac, ze Kownacki w 2020 nie dostanie mistrzowskiej walki. Szkoda ze juz drugi rok na standby, malo ktoremu bokserowi to wychodzi na dobre
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-12-2019 11:59:54 
Chyba Kownacki zmarnował swój najlepszy czas, który był na początku 2019 po efektownym zwycięstwie nad Washingtonem. Zamiast "pójść za ciosem" i z miejsca celować w kolejnego, jeszcze trudniejszego rywala, to on zwlekał, wybrał schyłkowego Arreolę, wypadł nienadzwyczajnie, a potem zmarnował pół roku. Nie dziwota, że teraz znalazł się "na bocznym torze" i ciężko będzie mu dojść do walki z kimś z TOP10-15.
 Autor komentarza: towlasnieja
Data: 28-12-2019 12:49:20 
Zmarnował pół roku z powodu urodzonego dziecka, są rzeczy ważne i ważniejsze ;)
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 28-12-2019 13:03:20 
Od dawna piszę, że do końca 2021 roku Kownacki szansy mistrzowskiej nie dostanie. Jeśli miałby walczyć na tej gali poza PPV, to już trochę żenada. W dodatku można co najwyżej liczyć na średniaka, a nie jakieś przydatne doświadczenie.

Czekam tylko na vloga Garnka, gdzie zrobi wywiad z Adamem i będą wspólnie komentować jak to wspaniale przebiega jego kariera.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 28-12-2019 15:06:34 
To tylko pokazuje jak trudno jest robić gale przez róźne telewizje i nie lubiacych sie promotorów. Była okazja do zrobienia jeszcze dwóch konfrontacji na PPV gdzie wszyscy by skorzystali tak poza walka wieczoru beda dwa bezbarwne pojedynki z jednej stajni. Czyli walka wieczoru i dwie walki moze z jednym solidnym nazwiskiem gdzie przed walką wiadomo kto wygra. Crawford nigdy nie dostanie walki ze Spencem Garcią czy Thurmanem a i droga do trzeciej walki Fury Wilder bardzo daleka. Wystarczy ze gala sie słabo sprzeda albo nawet wyjdzie na zero niezależnie od przebiegu nie dojdzie do trzeciej walki.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-12-2019 17:06:34 
Jednak sprawdza się moje przewidywanie o którym pisałem już w 2018 że roszady będą takie i Adam nie da rady zawalczyć o pas do końca 2020.
Zawsze jest szansa że Pulev złapie kontuzję a Adaś będzie przygotowany aby wyjść do ringu, choć tak na prawdę po taka wypłatę Pulev wyjdzie do ringu nawet na kolanach.
Życie, może po prostu nie jest mu dane.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.