RING TELEGRAM (21 GRUDNIA 2019)

Okres przedświąteczny to bardzo napięty czas w świecie boksu. Dzieje się bardzo dużo, a my prezentujemy Wam skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Callum Johnson (18-1, 13 KO) oraz Igor Michalkin (23-2, 10 KO) zaboksują o wakujący tytuł mistrza Europy wagi półciężkiej. Rosjanin piastował już kiedyś pas EBU. Do ich starcia dojdzie 7 marca w Manchesterze.

Lennox Lewis sporządził swoją listę TOP 3 wagi ciężkiej. Na czele jego prywatnego rankingu Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO), a za jego plecami Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) i Anthony Joshua (23-1, 21 KO).

Swego czasu uznano Felixa Verdejo (25-1, 16 KO) za największy talent w światowym boksie (2014), niestety sława i duże pieniądze, w połączeniu z poważną kontuzją, nie wpłynęły dobrze na rozwój jego kariery. Mimo wszystko wciąż należy się z nim liczyć. Portorykańczyk wróci do akcji 18 stycznia w Veronie na rozpisce gali Alvarez vs Seals. Jego rywalem będzie Manuel Rey Rojas (18-3, 5 KO).

Tommy Fury (2-0, 1 KO) idzie śladem przyrodniego brata Tysona i także zmienia szkoleniowca. Trenującego go do tej pory Ricky'ego Hattona zastąpi ojciec obu braci, charyzmatyczny John Fury.

Wiecie już, że Javan "Sugar" Hill stanie w narożniku Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO) w rewanżu z Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO), ale w sztabie trenerskim i narożniku będzie również były mistrz świata wagi średniej, emerytowany od kilku lat Andy Lee. - Znamy się z Tysonem od lat.

Emerytowany od pięciu i pół roku Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO) nie może się pogodzić z upływającym czasem i wciąż chce wrócić. Było już blisko jego rewanżu z Chavezem Juniorem, a teraz Argentyńczyk - w przeszłości wielki mistrz wagi średniej, rzuca rękawicę w stronę Billy'ego Joe Saundersa (29-0, 14 KO), panującego championa WBO kategorii super średniej.

Jeff Horn (20-2-1, 13 KO) udanie zrewanżował się Michaelowi Zerafie i teraz chętnie spotkałby się z synem legendy rosyjskiego i australijskiego boksu, Timem Tszyu (15-0, 11 KO). - On ma znane nazwisko w Australii i z przyjemnością zawalczę z nim w przyszłym roku - zadeklarował dawny mistrz wagi półśredniej.

Informowaliśmy już Was o tym, że Austin Trout (31-5-1, 17 KO) wystąpi 1 lutego w Ruidoso. Amerykanin, który całą karierę spędził w wadze junior średniej, zamierza zbić 3,2 kilograma i zejść na "stare lata" do kategorii półśredniej. - Danny Garcia, Adrien Broner, Keith Thurman, dla nich zejdę w dół - deklaruje 34-letni mańkut.

Julio Cesar Chavez Jr (51-3-1, 33 KO) przekręcił wczoraj licznik o 2,2 kilograma. Do walki z Danielem Jacobsem (35-3, 29 KO) oczywiście za kilka godzin dojdzie, ale Meksykanin ze swoich 3 milionów dolarów zagwarantowanych w kontrakcie odda okrągły milion swojemu rywalowi. Bardzo kosztowna nadwaga...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.