CRAWFORD: DLACZEGO WYGRANA CANELO Z KOWALIOWEM KOGOŚ ZASKOCZYŁA?

Terence Crawford (36-0, 27 KO), mistrz WBO wagi półśredniej, już kilka dni przed swoją wygraną walką z Egidijusem Kavaliauskasem zabierał głos w sprawie rankingu P4P. Amerykanin widział tam siebie samego na szczycie, a już na pewno nie widział nikogo, kto miał solidne argumenty, by go wyprzedzić. Teraz "Bud" ponownie zabrał się za dyskusje o klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe.

Crawford skupił się głównie na osobie Canelo Alvareza (53-1-2, 36 KO), który w ostatnim czasie bardzo zyskał w oczach kibiców.

- Wszyscy mówią, że Canelo jest na szczycie P4P, bo pobił Kowaliowa, przybrał na wadze. Jak stary jest Kowaliow? 36 lat to dużo w boksie. On już wcześniej przegrywał przed czasem. Był wcześniej pokonany. Canelo nie zrobił niczego, co jeszcze nie spotkało Kowaliowa. On już był w  tym miejscu wcześniej. Więc dlaczego wszyscy są teraz tacy zaskoczeni, że Canelo to zrobił? Co innego, gdyby dokonał czegoś takiego z dużym i młodszym Beterbijewem. Wtedy nie byłoby dyskusji - powiedział Crawford.

- Moim zdaniem Łomaczenko i Canelo nie przeskoczyli mnie na liście P4P. Kowaliow był nokautowany zanim znokautował go Canelo, więc Meksykanin nie dokonał niczego nowego. Nie myślę za dużo o tych wszystkich rankingach, każdy ma prawo do opinii. Nie przejmuję się tym. Zawsze chcę tylko dać kibicom wspaniały występ i pokazać, dlaczego jestem numerem jeden na świecie bez podziału na kategorie - tymi słowami Crawford odpowiadał kilka dni temu zapytany o ranking P4P.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gluton
Data: 17-12-2019 10:52:32 
1. Łoma
2. Crawford
3. Canelo
4.Inoue
 Autor komentarza: Callisto
Data: 17-12-2019 12:04:18 
Wiadomo że Rudy koks jest tak wysoko wyłącznie ze względu na pieniądze które generuje, co zawdzięcza Oskarkowi oraz reszcie swoich chętnych do rozmnażania się rodaków, gdyż za tą ogromna liczbą fanów meksykańskich stoi pieniądz.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-12-2019 13:25:16 
Canelo nie powinien być uwzględniany w rankingach, bo nie jest sportowcem, tylko artystą cyrkowym. Sportowiec to zawodnik, który bierze udział w zawodach przebiegających według powszechnych i obowiązujących wszystkich reguł. Ktoś, kto sam te reguły ustala i są one zmienne dla każdego występu z osobna nie spełnia tych kryteriów. Jest takim samym mistrzem świata, jak mistrz w połykaniu noży lub wyciąganiu królików z kapelusza.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.