RING TELEGRAM (17 GRUDNIA 2019)

Dużo dzieje się w świecie boksu. Nie o wszystkim napiszemy szerzej, ale nadrabiamy zaległości w naszym cyklicznym Ring Telegramie. Zapraszamy.

Były mistrz świata wagi junior średniej - Austin Trout (31-5-1, 17 KO), powróci do akcji 1 lutego. Jego rywalem będzie Rosbel Montoya (17-9-1, 13 KO).

Po porażkach z Pulewem i "Big Baby" Millerem udanie powrócił Bogdan Dinu (19-2, 15 KO). Blisko dwumetrowy Rumun zastopował w czwartej rundzie ociężałego Osborna Machimanę (23-14-2, 17 KO).

Terwel Pulew (15-0, 12 KO), mniejszy i młodszy brat Kubrata, zdobył pas WBA International wagi junior ciężkiej. Bułgar wypunktował 120:108 i dwukrotnie 118:110 DeShona Webstera (12-3-2, 6 KO).

Caleb Plant (19-0, 11 KO) do drugiej obrony pasa IBF kategorii super średniej podejdzie 15 lutego w Nashville. Nie wiadomo kto wcieli się w rolę pretendenta, wiadomo natomiast, iż nie będzie to Alfredo Angulo, który był łączony z Plantem w ostatnich dniach.

Gdy wydawało się, że widzieliśmy już w boksie wszystko... Porozbijany Danny Williams (53-28, 40 KO), niegdyś pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej, miał skrzyżować rękawice z Gueneyem Artakiem (6-0, 6 KO). Wszystko szło zgodnie z planem - ważenie, wywiady, Artak wychodzi do ringu jako pierwszy... I wtedy wywołany Williams również pojawił się między linami, ale w garniturze. Poinformował, że w ostatnich godzinach się rozchorował i udał się znów do szatni.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o walce o życie Leona Spinksa (26-17-3, 14 KO) - pogromcy Muhammada Alego i byłego mistrza świata wagi ciężkiej. Dziś wiemy już nieco więcej. Złoty medalista olimpijski z Montrealu (1976) walczy z rakiem prostaty. Jego stan nadal jest ciężki, ale podobno lepszy niż te kilka dni temu.

Jose Carlos Ramirez (25-0, 17 KO) już 1 lutego spotka się z Wiktorem Postołem (31-2, 12 KO) w obronie pasów WBC i WBO wagi junior półśredniej. Ale w międzyczasie champion przedłużył umowę z grupą Top Rank. - Rozpoczynałem z nimi swoją zawodową karierę i nadal chcę być częścią tej stajni. W przyszłym roku chcę zunifikować dwa pozostałe tytuły - powiedział Ramirez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.