TYMEX BOXING PROMOTION - PODSUMOWANIE ROKU 2019

To był kolejny dobry rok dla grupy Tymex Boxing Promotion. Cztery gale pod szyldem Tymex Boxing Night i dwie wyprodukowane dla MB Promotions, a na nich około 50 walk w boksie zawodowym, w tym dwa pojedynki Ewy Brodnickiej o mistrzostwo świata oraz 10 pojedynków o pasy Mistrza Polski i Międzynarodowego Mistrza Polski. W barwach Tymexu zadebiutowało czworo pięściarzy, a na 2020 roku już zaplanowany jest debiut Niemca Sahana Aybaya (9-0, 7 KO).

Gale Mariusza Grabowskiego, oddzielnie lub razem z Mateuszem Borkiem i jego MB Promotions, odbywały się od końca marca do listopada i gościły w sześciu polskich miastach – Dzierżoniowie (29 marca), Katowicach (6 kwietnia), Jeleniej Górze (25 maja), Częstochowie (4 października), Łomiankach (19 października) i Radomiu (23 listopada).

Ewa Brodnicka (18-0, 2 KO), mistrzyni federacji WBO w wadze super piórkowej, stoczyła dwie walki w obronie mistrzowskiego pasa. Po ubiegłorocznych zwycięstwach z Kanadyjką Sarah Pucek i Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki, w 2019 roku pokonała Meksykankę Janeth Perez i Argentynkę Edith Soledad Matthysse. W nowym sezonie być może dojdzie do pojedynku unifikacyjnego z udziałem reprezentantki Tymex Boxing Promotion, której trenerem jest Amerykanin Gus Curren.

Również dwie wygrane, ale w nowej kategorii – super średniej, zanotował Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO). Najpierw zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski pokonując przez techniczny nokaut Rosjanina Dmitrija Czudinowa, a następnie obronił pas w walce z niewygodnym Patrickiem Mendym. Częstochowianin jest wysoko w rankingach światowych, zdecydowaną większość ostatnich walk wygrywał efektownie przed czasem i być może już w 2020 roku doczeka się mistrzowskiej szansy na zagranicznych arenach. W tym roku miał boksować także w walce wieczoru w Radomiu, ale niestety na przeszkodzie stanęły kłopoty ze zdrowiem.

Pasy Mistrzów Polski i Międzynarodowych Mistrzów Polski zdobywali także w ostatnich miesiącach Łukasz Wierzbicki (18-1, 7 KO), Michał Leśniak (11-1-1, 3 KO) czy Damian Wrzesiński (18-1-2, 5 KO), który boksował po raz pierwszy w pojedynku wieczoru, a jego rywalem w podwarszawskich Łomiankach był Argentyńczyk Miguel Cesario Antin.

W 2019 roku w barwach Tymexu walczyło na profesjonalnych ringach 20 pięściarzy i pięściarek. Po przerwie macierzyńskiej wróciła była Mistrzyni Europy Oleksandra "Sasza" Sidorenko, a dołączyła kolejna bardzo zdolna zawodniczka Laura Grzyb. W ten sposób Tymex Boxing Promotion ma najmocniejszy kobiecy zespół w polskim boksie zawodowym. Od zwycięstw profesjonalne kariery zaczęli Aleksander Jasiewicz, Tomasz Nowicki i Uzbek Abboschon Mirzaabdullajew, zaś w 2020 roku przygodę z Tymexem zacznie trenujący na stałe we Wrocławiu niepokonany Niemiec Sahan Aybay. Być może zorganizowana zostanie także pierwsza gala za zachodnią granicą, co byłoby dużym wydarzeniem w krajowym pięściarstwie. Po Nowym Roku planowany jest także powrót po kontuzji utalentowanego Oskara Kapczyńskiego.

W 2019 roku na galach Tymexu walczyli i najczęściej wygrywali (choć zdarzyły się remisy i porażki) Tomasz Gromadzki, Kamil Bodzioch, Michał Żeromiński, Marcin Siwy, Rafał Pląder oraz bracia Maksymilian Gibadło i Stanisław Gibadło.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.