TRENER RUIZA JUNIORA: MODLĘ SIĘ O SPRAWIEDLIWOŚĆ

Trener mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Andy'ego Ruiza Juniora (33-1, 22 KO), Manny Robles martwi się, że komisja i skład sędziowski nadzorujący dzisiejszą, rewanżową walkę jego zawodnika z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO), mogą nie działać właściwie.

ROBLES O WADZE RUIZA JR: SKORO COŚ DZIAŁA, TO PO CO TO ZMIENIAĆ? >>>

Starcie Joshuy z Ruizem w Arabii Saudyjskiej będzie nadzorować nowo powstała komisja. Podobny problem miał miejsce, gdy Ruiz walczył w 2016 roku o mistrzostwo świata z Josephem Parkerem w Nowej Zelandii.

- Martwię się tą sytuacją od dawna. Jesteśmy teraz w kraju, który nie ma komisji bokserskiej. To nie jest bokserski naród, nie mają doświadczenia. Mam nadzieję, że będą sprawiedliwi. Modlę się o to. Wszystko, o co prosimy, to sprawiedliwość - powiedział Robles.

Przypomnijmy, że sędzią ringowym walki Joshuy z Ruizem będzie Luis Pabon. Jeżeli pojedynek zakończy się na pełnym dystansie, zwycięzcę wskażą Glenn Feldman, Steve Gray oraz Benoit Roussel. W kontrakcie na pierwszą walkę znalazł się zapis mówiący o tym, że w ewentualnym rewanżu sędzią ringowym nie może być Anglik lub Amerykanin. Mimo to osoba Luisa Pabona budzi wątpliwości strony meksykańskiej. Pabon pozwalał m.in. na ringowe zapasy w walce Władimira Kliczki z Aleksandrem Powietkinem. Mówi się, że obóz Ruiza miał bardzo ograniczoną możliwość wyboru w negocjajach na temat składu sędziowskiego w rewanżowym pojedynku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 07-12-2019 11:23:18 
Akurat to z jakiego kraju są nie ma znaczenia, ważne jest jaką kasę generuje bokser. Canelo jest z Meksyku i w wielu wypadkach sędziowie brali jego stronę.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 07-12-2019 11:38:41 
Sprawiedliwego sedziowania to bym się tutaj nie spodziewał. Hearn to organizował, a Antek to jego złota kura, więc jeśli mógł mu zapewnić jakąś przewagę, to mu ją zapewnił.
Swoją drogą, nie sądzę, by w ringu były zapasy, AJ jest 20 kg lżejszy, nie będzie chciał się przepychac z Ruizem. Povietkin był nie tylko niższy od Włada, ale lżejszy i słabszy fizycznie, klincz że i przepychanki działały na jego niekorzyść. Jeśli ringowym miałby pomagać AJ to przez przegrywanie klinczy.
Taktyka Antka jest dość oczywista, lewy i klasyczny lewy-prawy, dużo ruchu, mało wymian. Ruiz będzie parl do przodu za podwójna garda i będzie się nastawić na bicie z kontry i wyprzedzanie ciosów AJ. Do tego będzie szukał wymian.
Spodziewam się szachów a nie wojny. Wynik jest otwarty i to jest moim zdaniem najciekawsza walka w HW w tym roku, raczej skłaniam się ku AJ i KO w późniejszych rundach lub na pkt, ale KO na AJ nie będzie niespodzianka.
Fajnie, że gala jest w Arabii, bo można o ludzkiej godzinie zasiąść do TV i cieszyć się wieczorem z HW.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 07-12-2019 13:45:39 
A gdzie by się drogi kolega spodziewał sprawiedliwego sędziowania?
Jakieś przykłady?
 Autor komentarza: gerlach
Data: 07-12-2019 15:44:48 
Tu idzie o nokaut, albo jeden albo drugi padnie. Czy AJ bedzie mial odwage sie wieszac na Ruizie? Ruize by tylko czekal na zejscia do poldystansu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.