MARIUSZ GRABOWSKI: CELEM ORGANIZACJA GALI W NIEMCZECH

- Zgłaszają się do nas zagraniczni bokserzy, a Sahan Aybay jest pierwszym, z którym podpisaliśmy zawodowy kontrakt. W 2020 rok chcielibyśmy zorganizować historyczną galę w Niemczech – mówi Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion. Kilkukrotny medalista mistrzostw Niemiec w boksie olimpijskim, 24-letni Sahan Aybay (9-0 7 KO), na zawodowych ringach, w barwach Tymexu zadebiutuje prawdopodobnie w marcu. Do tej pory toczył po trzy walki w 2016, 2017 i 2018 roku. W kończącym się 2019 nie miał ani jednej, ale obecnie przygotowuje się do polskiego debiutu w klubie Adrenalina Wrocław, gdzie ćwiczy m.in. srebrny medalista MP Seniorów wagi średniej Rafał Wołczecki.

- Mamy przykłady polskich bokserów, m.in. Sebastiana Ślusarczyka, pokazujące, że wcale nie jest kolorowo w profesjonalnym pięściarstwie brytyjskim czy niemieckim. Po kilku latach ciężkiej pracy uzyskaliśmy renomę solidnej grupy, stawiającej na młodzież i dającej jej szansę zaistnienia w boksie zawodowym. Z Sahanem podpisaliśmy 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata – powiedział Grabowski.

Sahan Aybay ma żonę Polkę i coraz lepiej mówi po polsku. Niemiecki mańkut w czasach amatorskich wygrał m.in. z Brytyjczykiem Joshem Kelly, tegorocznym pogromcą Przemysława Runowskiego. Jako junior walczył w Polsce, w 2012 roku wygrał Memoriał Leszka Błażyńskiego (w młodzieżowcach zwyciężył w wadze 75kg Tomasz Gromadzki), a 2013 roku był najlepszy w Turnieju o Złotą Rękawicę Wisły. Sahan Aybay to także były uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów.

- Jubileuszową walkę zawodową stoczy na gali Tymexu, zresztą mówił, że uważa naszą grupę za najprężniej rozwijającą się w Polsce i o której słyszał pozytywne opinie w Niemczech. Damy mu szansę i zobaczymy jak np. spisze się w naszych walkach weryfikacyjnych z innym naszymi bokserami. Akurat waga średnia czy super średnia jest u nas ciekawie obsadzona, więc kibice będą mogli przekonać się o klasie sportowej Sahana Aybaya. Kolejnym krokiem będzie organizacja gali w Niemczech – takie są cele i marzenia. Myślę, że realne, ale pod warunkiem, że pozyskać do współpracy jeszcze 2-3 bokserów z tego kraju – przyznał Grabowski. W kategorii super średniej liderem BoxRec na polskim ringu jest Robert "Mr. KO" Parzęczewski (24-1, 16 KO), a notowani są także Tomasz "Zadyma" Gromadzki (10-3-1, 3 KO), Stanisław Gibadło (3-0), czy w średniej Tomasz Nowicki (3-0, 2 KO) i Rafał Pląder (2-0).

- W ostatnim czasie odezwało się do nas kilku interesujących pięściarzy z różnych krajów i kategorii wagowych. Jeśli uda się nam porozumieć w sprawie długoterminowych umów, być może na polskim ringu pojawią się kolejni cudzoziemcy pod szyldem naszej stajni. Nie ma nic lepszego niż weryfikacja wewnątrz zespołu, a następnie posyłanie w bój najlepszych do silnych rywali - zaznaczył szef Tymex Boxing Promotion.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leon84
Data: 02-12-2019 23:16:14 
Ciekawe,kto będzie bilety sprzedawał???Wiadomo,że polscy zawodnicy mają swoich fanów i to oni sprzedają ich sporą część.Gale są na małych halach,które i tak się nie zapełniają,a jak obcokrajowcy będą walczyć,to kto na to przyjdzie???
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.