TEIXEIRA ZASKOCZYŁ ADAMESA I ZDOBYŁ MISTRZOSTWO ŚWIATA

Brazylijczyk Patrick Teixeira (31-1, 22 KO) przegrał trzy lata temu przed czasem z Curtisem Stevensem i znalazł się na rozdrożu, ale wygrał cztery starcia z rzędu i wczoraj w walce wieczoru gali w Las Vegas dostał szansę walki o tymczasowy pas WBO wagi junior średniej z faworyzowanym Carlosem Adamesem (18-1, 14 KO). Walka zakończyła się dość niespodziewanym tryumfem Teixeiry, który niedługo powinien zostać pełnoprawnym mistrzem.

Adames był w walce agresorem, ale to dysponujący lepszym zasięgiem ramion mańkut z Brazylii boksował mądrzej i efektywniej. Dobrze pracował przednią ręką i regularnie trafiał uderzeniami z lewej. W rundzie czwartej doznał jednak paskudnych rozcięć i wydawało się, że może mieć spore kłopoty, by dotrwać do końca pojedynku.

Teixeira odwrócił losy walki w siódmej rundzie, raniąc Adamesa prawym sierpowym i posyłając go chwilę później na deski. Zawodnik z Dominikany - kreowany przed walką na przyszłą gwiazdę - pokazał charakter i wrócił do gry. Do końca walki lepsze wrażenie sprawiał jednak Teixeira, który złapał drugi oddech i kontrolował sytuację technicznym boksem, nie dając się wciągnąć w wymiany. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 116-111 i dwa razy 114-113 - wszyscy dla Teixeiry, który zostanie uznany pełnoprawnym czempionem po tym, jak przenoszący się do wagi średniej Jaime Munguia zwakuje swój tytuł.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-12-2019 12:07:52 
Teixeira to chyba jedyny brazylijski bokser liczący się w zawodowym boksie, bo medaliści olimpijscy bracia Falcao kompletnie zawodzą, a Robson Conceicao jest dopiero na początku kariery.
 Autor komentarza: leon84
Data: 01-12-2019 12:16:11 
Trzeba przyznać,że walka była kapitalna.Dla takich warto zarywać noce.Z początku wydawało się Adames przełamie Brazylijczyka,ale siódmą runda odwrócił przebieg walki.Gong uratował przed przegraną przed czasem Adamesa...Inna kapitalna walka z tej gali,to Mendoza-Gomez.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.