OSCAR VALDEZ WSTAŁ Z DESEK I WYGRAŁ PRZED CZASEM Z ADAMEM LOPEZEM

Były mistrz świata w wadze piórkowej, Oscar Valdez (27-0, 21 KO) zaliczył debiut w kategorii super piórkowej na gali w Las Vegas, pokonując przed czasem po bardzo trudnej walce Adama Lopeza (13-2, 6 KO), który zastąpił w ostatniej chwili zdecydowanie zbyt ciężkiego na wczorajszym ważeniu Andresa Gutierreza. I trzeba przyznać, że Lopez dał z siebie absolutnie wszystko.

Valdez zaczął od początku wdzierać się do półdystansu, ale poczuł się zbyt pewnie i w drugiej rundzie wylądował na deskach po bitym pod specyficznym kątem sierpowym rywala. Nokdaun sprawił, że Oscar musiał zmienić swoją taktykę. Pozbierał się i zaczął szukać ciekawszych kątów ataku. Prowadzony przez Buddy'ego McGirta Lopez odpowiedział jednak w rundzie czwartej dużą aktywnością i szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na jego stronę.

Przełom nastąpił w rundzie siódmej. Valdez zepchnął Lopeza na liny i trafił mocnym ciosem z prawej ręki, a gdy rywal padał na deski, zahaczył go jeszcze lewą. Lopez zdołał wstać, ale został zasypany ciosami i sędzia przerwał pojedynek na siedem sekund przed końcem rundy. Było to zakończenie w oczach wielu kontrowersyjne, ale otworzyło dla Valdeza drogę do upragnionej walki z czempionem WBC - Miguelem Bercheltem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-12-2019 12:00:05 
Duże rozczarowanie za strony Valdeza. Młody rywal będący zastępstwem w ostatniej chwili sprawił mu olbrzymie kłopoty i chyba nawet prowadził do chwili przedwczesnego zatrzymania walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.