WŁODARCZYK POKONAŁ MABIKĘ, ALE NA MAKABU TO NIE STARCZY

To miał być dla Krzysztofa Włodarczyka (58-4-1, 39 KO) ostatni krok przed walką o mistrzostwo świata. I pokonał Taylora Mabikę (19-5-1, 10 KO), ale boksując w ten sposób dostanie bolesną lekcję od Ilungi Makabu.

Po pierwszej, rozpoznawczej rundzie, od drugiej zaczęło się dziać nieco więcej między linami. Krzysiek ustawiał sobie rywala lewym prostym i urywał nim rundy, ale prawą ręką nie potrafił namierzyć śliskiego rywala. Może poza drugą rundą, gdy trafił w zwarciu krótkim prawym podbródkowym. Mabika nie podejmował ryzyka, ale gdy już udało mu się przepuścić akcję"Diablo", wtedy starał się skontrować czymś mocnym.

Na półmetku Krzysiek stracił trochę pomysł na ten pojedynek. Powtarzał te same akcje i sprytny rywal "przeczytał go" już i wiedział czego się spodziewać. A w siódmej rundzie kilka razy wszedł w tempo swoją kontrą prawą ręką.

Włodarczyk wrócił lepszym ósmym starciem, choć wciąż brakowało ponowienia akcji i nawet gdy czymś trafił, robił krok w tył. I tak było już do końca. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali na korzyść Polaka 98:92, 97:93 i 96:94.

- Zbijałem czternaście kilogramów, co wpłynęło na moją dyspozycję - tłumaczył się po wszystkim Włodarczyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 01-12-2019 00:42:43 
Z walki na walke bardziej dziurawy
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 01-12-2019 00:44:33 
Włodarczyk (kontuzjusz) co walkę tylko gada że to boli tamto boli to nie wyleczone i tamto. Don Wasyl prawie z nim do ringu wszedł, gala kpina coraz bardziej mi się nie podoba cały pan Andrzej Wasilewski ma w dupie kibiców tylko kasa aby się zgadzał. Włodarczyk z Makabu nie ma żadnych szans chyba że murzyn wyjdzie z gorączką 40 stopni albo będzie walczył jedną ręką bądz tydzień będzie pił i wąchał koks przed walką.
 Autor komentarza: myyyk
Data: 01-12-2019 00:50:02 
Wasilewski tak kraje, jak mu materiału staje. Gala z transmisją w TV w Zakopiańskiej knajpie... może nie da się już sprzedać więcej biletów, knajpa jest sponsorem tytularnym.
Nie chodzi o "kasę", chodzi o jakie kolwiej pieniądze, boks schodzi na dziady.
 Autor komentarza: pabolov
Data: 01-12-2019 00:52:23 
@deeceWzp Z tych trzech możliwości i tak myślę, że tylko Makabu z jedną ręką mógłby przegrać ten pojedynek.
 Autor komentarza: leon84
Data: 01-12-2019 01:05:16 
@myyk
Dokładnie.Ile tam ludzi było???Wypłaty dla zawodnikow i ile też taki Wasilewski może zarobić???Mabika i rywal Tryca,też pewnie swoje za walki zgarneli.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 01-12-2019 01:07:07 
myyyk

Tak mała inwestycja w bananowym gronie w knajpie w Zakopanem a na rozkładzie Głowacki Szeremeta Włodarczyk w walce o pas z czego żaden nie wygra nawet Główka ale wszyscy zadowoleni bo zarobieni co z tego że wpierd... z takim podejściem wstyd wychodzić w biało czerwonych barwach z orzełkiem na piersi.
 Autor komentarza: leon84
Data: 01-12-2019 01:36:00 
@deeceWzp
Ale o co ci chodzi???Najpierw trzeba było zorganizować sporo takich gal i zainwestować,żeby ich do takich walk doprowadzić.I Wasilewski tego dokonał.Po to pięściarze walczą,żeby dostać szansę walki o Mś.Co Włodarczyk i Szeremeta mają zrezygnować z tych walk,bo szans nie maja???
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 01-12-2019 01:39:01 
Brawo Diablo! Najważniejsze, że wygrał, nie chciałem krakać, ale przed tą walkę dawałem Mabice mniej więcej taką szansę jaką daję Ruizowi, czyli jakieś 30%.
Zawalczy o pas i to najważniejsze, Diablo ma już swoje lata, trzeba pamiętać, że to nasz top 4 w historii a wśród bokserów światowych w tej kategorii to około 10-go miejsca lub tuż za (zależy jako kogo liczyć Haye i Holyfielda).
Oby tylko nie dał się znokautować Makabu, jeżeli wytrzyma cały dystans i coś przy okazji wsadzi to będzie 95% normy. A może wygra, bo cios ma zawsze.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 01-12-2019 01:50:44 
leon84

Słuchaj jak mi by taką walkę załatwili pewnie i sam bym wyszedł będąc w takim teamie tam jest taka mentalność stworzona przez Wasilewskiego.
 Autor komentarza: adamo
Data: 01-12-2019 01:51:47 
jednym słowem państwo z dykty i pażdzierzy
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 01-12-2019 02:47:24 
Mam coraz większy szacunek do Wasilewskiego, za to jak dba o swoich zawodników i jak podchodzi do interesu. Praktycznie każdy sensowny gracz z jego stajni dochodzi do walki o pas. U Borka raczej tak nie będzie. I Wasyl nie gada tak jak Borek, że "wyszedł na zero finansowo a na plus to są kontakty i satysfakcja". Wasyl buduje zawodnikom rekordy, doprowadza do walki o pas i jeszcze na tym zarabia, brawo! Dziś Zysk, Tryc, Bednarek, Kiwior - do przodu +1 w rekordzie, Czerkaszyn to wiadomo, Diablo (to najważniejsze, też), po co komu takie polsko-polskie wojny jak na drugiej gali (Strecki-Talarek, i tak dobrze, że poszło na remis).
 Autor komentarza: Miro
Data: 01-12-2019 07:26:31 
A jak A.W. całował tego Czerkaszyna jak mu dziękował pewnie przypuszcza, iż to jest pięściarz na którym w przyszłości finansowo się odkuje , bo przecież i Diablo już niebawem odejdzie na emeryturę i Głowacki nie wiadomo jak długo będzie kontynuował przygodę z boksem natomiast Czerkaszyn to młody pięściarz tylko pytanie na ile będzie się rozwijał pod skrzydłami Fiodora Łapina.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 01-12-2019 08:23:14 
@SiemionX

Może i Wasyl buduje tych swoich zawodników do walki o tytuł, ale przy okazji sprzedaje nam, widzom, gówniany produkt i to gala za galą.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 01-12-2019 09:31:18 
Walka była tak porywająca, że zasnąłem.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 01-12-2019 09:36:16 
Przecież z problemami z wagę czy bez Diablo dałby tak samo beznadziejną walkę... Ostatnie jego wygrane to jest po prostu katorga dla oczu. Makabu zrobi plamę z Krzyśka dlatego niech on bierze tego Szpilkę i po ewentualnej wygranej kończy.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-12-2019 09:52:15 
Kolejna wymówka - zbijanie wagi.
Boks to jego zawód?
Mi wygląda na to, że oszczędza się jak może, jak by był naukowcem i szkoda było mu "ukszadzać głowy".

Dobrze że są bokserzy klasy Głowackiego.

No i największa gwiazda tej grupy czyli Wasilewski.
Załatwienie pasa po skandalu w walce z Briedisem to majstersztyk.
Aż trudno uwieżyć że ktoś tego dokonał a tym bardziej z Polski !

Szkoda że w grupie poza Głowackim nie ma kogoś innego z junior ciężkiej, kto mógłby walczyć z Makabu o pas.
Bo czego można się spodziewać po Diablo to wiadomo...

Może Szpilka w wadze junior ciężkiej mógłby coś zdziałać, bo wycieczka do ciężkiej odbiłą mu się czkawką...
 Autor komentarza: tyler
Data: 01-12-2019 10:53:01 
Kiedyś wymówką stale były kłopoty domowe, teraz waga,zły dzień itp...a tak naprawdę to Krzysiu do dziś zawsze grał tę samą melodie w ringu. Nie wiem jaki motyw bądź bodziec musiałby go pobudzić do działania w tej walce o pas. Krzychu ma chyba wywalone już, lub zawsze miał wywalone tylko kiedyś częściej trafiał i wygrywał.
 Autor komentarza: myyyk
Data: 01-12-2019 10:56:41 
@ leon84, deeceWzp

Wasilewski zarobiły tu chyba tylko na transmisji, a dał minimum, czyli kawałek sali, w której kamera może stworzyć wrażenie przestrzeni. Nie sądzę że z zachłanności, raczej z konieczności. Kiedy miał sponsora Wojaka stać go było przynajmniej na powiatowe hale sportowe, teraz knajpy.

Przeciwnicy i poziom - co tu komentować, to żebranie o pieniądze, podupadający objazdowy cyrk. Ludzie muszą jednak z czegoś żyć i próbują jak potrafią. I tak nikomu nie udało się w Polsce zbudować czegoś więcej w boksie, bez Wasyla nie byłoby nawet tych kilku walk o światowe pasy, które mieliśmy.

Nie jego wina, i nie zawodników, że ludzie wolą iść na KSW czy Fame MMA.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 01-12-2019 12:39:54 
znając wszystkie mankamenty Wasilewskiego to jednak sporo osiągnął, dochował się kilku mistrzów kilku chłopaków wprowadził do topu, jego gale bywają jakie bywają ale ja tam im więcej lat obserwuje Knockaut, Wasilewskiego i Łapina to stwierdzam że te chłopaki zaczynając od niczego osiągnęli naprawde sporo, a wczorajsza gala fakt słabiutka
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 01-12-2019 13:02:41 
Zastanawia mnie fakt, że jeden z najlepszych w historii polskiego boksu zawodowego pięściarz, Krzysztof Włodarczyk, ma tak dużo antykibiców.
Co wyście osiągnęli, w porównaniu z nim? Kim wy k...a w ogóle jesteście?

I co, Włodarczyk ma zrezygnować z walki z Makabu, bo prawdopodobnie ma małe szanse?
Żeby inni niedorozwoje zaczęli bredzić o "obsranej zbroi"?
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 01-12-2019 13:03:37 
Ciekawym pomysłem byłoby pójście z duchem czasu i dodanie do karty walk czegoś w stylu FAME BOXING, wtedy gale by się sprzedawały w PPV i można by je było robić na dużych obiektach. Myślę, że ten promotor, który pierwszy pójdzie w tą stronę uzyska przewagę na rynku.
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 01-12-2019 13:14:52 
Kazdy docenia osiagniecia Krzyska, ale od kilku dobrych lat jestesmy swiadkami antyboksu i to jest fakt. Niech boksuje chlopina ile chce, oczywiscie ze zdrowiem ale z tej maki chleba nie bedzie i tu nikt nikogo nie obraza. Rywale bija efektywniej i efektowniej
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 01-12-2019 13:17:58 
@Bogdanaze
Niestety, Krzysiek jest często po prostu obrażany.
 Autor komentarza: bolos
Data: 01-12-2019 14:41:00 
A jakie on tam niby osiągnięcia ma, był mistrzem tylko dlatego,że kategoria junior ciężka kiedyś była na bardzo słabym poziomie.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 01-12-2019 16:46:00 
bolos

Fragomeni, Haye, Lebedev, Huck, Cunningham, Adamek, Drozd, Guillermo Jones, Hernandez, Afolabi, Masternak, Bell, Mormeck, Gomez, Toney, Hill, Braithwaite, Thompson i można tak wymieniać jeszcze długą długą listę.

Cruiserweight była mocno obsadzona i uważam, że teraz jest gorzej obsadzona. Lebedev i Włodarczyk to już stare lisy tej kategorii, Bellew na emeryturze, Masternak na emeryturze, Gassiev, Huck, Usyk, Briedis w górę do HW i pozostają jeszcze Główka, Kudryashov, Dorticos w realnej czołówce i dalej już długo nikt.

Diablo był mistrzem Europy, młodzieżowym mistrzem świata, do mistrzowskiego pasa seniorów podchodził cztery razy z czego został dwa razy mistrzem świata, raz zremisował i raz przegrał. Pas mistrzowski obronił kolejno sześć razy by stracić go w siódmej obronie. Teraz podejdzie do piątego razu i jeżeli wygra to już zapewni sobie Hall of Fame tej kategorii wagowej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.