Archiwum wiadomości z dnia: 2019-11-29

 FIODOR CZERKASZYN: Z MOJĄ RĘKĄ JEST DUŻO LEPIEJ

Już jutro na gali w Zakopanem Fiodor Czerkaszyn (14-0, 9 KO) skrzyżuje rękawice z Mathiasem Eklundem (11-2-2, 4 KO). Jak przyznał podopieczny Fiodora Łapina, październikową walkę z Guido Nicolasem Pitto chciał skończyć szybko, bo zmagał się z kontuzją prawej dłoni. Czerkaszyn wygrał z Argentyńczykiem już w pierwszej rundzie, ale kontuzja wciąż pozostaje pewnym problemem, choć na szczęście coraz mniejszym.


ANDY RUIZ JR: MYŚLĘ, ŻE ANTHONY JOSHUA SIĘ PODDAŁ

Podczas spotkania twarzą w twarz Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO) w programie Gloves Are Off, prowadzący Johnny Nelson zadał Meksykaninowi pytanie, które zadawało sobie wielu kibiców boksu po nokaucie, jaki Ruiz Jr zafundował Brytyjczykowi w pierwszym starciu. Już 7 grudnia dojdzie do rewanżu, stawką są będące obecnie w posiadaniu Ruiza pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej.

WILDER ANALIZUJE NOKAUT NA ORTIZIE: STWORZYŁEM ARCYDZIEŁO

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) podkreśla, że nokaut, jaki zafundował Luisowi Ortizowi (31-2, 26 KO) w ostatnią sobotę, nie był dziełem przypadku. Amerykanin tłumaczy, jakich zabiegów wymagało wykonanie kończącej akcji w siódmej rundzie. Według Wildera była ona owocem misternego planu i jego idealnej egzekucji.WIDEO: MICHAŁ SOCZYŃSKI vs WITOLD LISEK (-91kg)

Michał Soczyński (-91kg) broni w Opolu tytułu Mistrza Polski wagi ciężkiej i od początku było wiadomo, że praktycznie tylko on może postawić się Mateuszowi Masternakowi. We wczorajszym półfinale Soczyński pokonał solidnego Witolda Liska. Na rozgrzewkę przed dzisiejszym finałem prezentujemy Wam ten pojedynek.FURY LŻEJSZY OD RYWALA PRZED JUTRZEJSZYM POWROTEM

Jutro podczas gali w Monako na ring powróci były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Hughie Fury (23-3, 13 KO). Brytyjczyk, który w ostatnim pojedynku przegrał na punkty z Aleksandrem Powietkinem, skrzyżuje rękawice z Czechem Pavlem Sourem (11-2, 6 KO). Obaj pięściarze zostali zważeni przed jutrzejszym starciem.

WILLIAMS I ROSARIO NIE MOGĄ DOCZEKAĆ SIĘ WALKI

Mistrz świata IBF i WBA wagi junior średniej, Amerykanin Julian Williams (27-1-1, 16 KO), wraca na ring 18 stycznia w Filadelfii. Mistrz będzie bronił swoich tytułów przed ambitnym, wschodzącym, ale skazywanym na porażkę Jeisonem Rosario (19-1-1, 13 KO). Oto, co obaj pięściarze mówią przed walką.

ARUM: CRAWFORD I ŁOMACZENKO MAJĄ WIĘKSZY TALENT OD CANELO

Bob Arum skończy 8 grudnia 88 lat, ale wciąż czerpie z pokładów życiowej energii. Ostatnio wypowiedział się na temat umiejętności i talentu Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO) - lidera większości najbardziej prestiżowych list P4P - na tle promowanych przez grupę Top Rank wirtuozów, którzy walczą z Meksykaninem o miano najlepszego boksera na świecie.