REMIS POGODZIŁ RYWALI

Chojnice. VIII Memoriał Tadeusza Kiedrowskiego. Wynik meczu Województwo Pomorskie – Stal Kaliningrad ustalony został w ostatniej walce, w której Dawid Oerlich przegrał niejednogłośnie na punkty z Rosjaninem Aleksandrem Pierłatowem. Zapraszamy do obszernej fotorelacji

W potyczce Oerlicha z Pierłatowem po dwóch rundach, na kartach punktowych sędziów, widniał wynik nierozstrzygnięty. U jednego Polak prowadził 20:18, u drugiego było odwrotnie (18:20), u trzeciego był remis 29:29. - Ostatnie starcie przesądzi o wszystkim – zaznaczył przekonująco słupczanin Sławomir Kozłowski, sędzia główny zawodów.

W trzeciej odsłonie obaj pięściarze nie byli dłużni zadawania ciosów. Miejscowa licznie zgromadzona publiczność, w hali Centrum Park, nie szczędziła braw, choć bliżej sercem była za Polakiem. W końcówce starcia wychowanek Ringu Kociewie zaczął boksować w defensywie, a nie mający nic do stracenia Rosjanin wykorzystywał błędy Polaka w obronie. Na finiszu przy linach zadał efektowną serię ciosów, i ten fragment prawdopodobnie zadecydował o jego wygranej.

Niecierpliwość, cisza i oklaski po gongu

Gong i w hali zapanowała cisza. Kibice z niecierpliwością oczekiwali na ostateczny werdykt, a arbiter główny Sławomir Kozłowski skrupulatnie w komputerze przeglądał punktację sędziów.

Po chwili ogłoszono zwycięstwo Aleksandra Pierłatowa, na punkty 2:1. Werdykt skwitowano oklaskami. A my przy okazji sprawdziliśmy punktację sędziów, która przedstawiała się następująco: Kamila Zawół – 30:27Patryk Kwiatkowski – 27:30 i Jakub Gitlin – 29:28 dla Rosjanina.

- Ten remis 8:8. w końcowym rozrachunku, nie krzywdzi żadnej drużyny – argumentował obserwujący mecz Roman Ślagowski, wiceprezes PZB, jednocześnie prezes POZB w Gdańsku.

Szczęście było przy Polaku

Roman ŚlagowskiRosjanie powinni wygrać we wcześniejszym pojedynku, w którym zmierzyli się Kamil Augustyński z Artemem Dyrdinem. Tymczasem było odwrotnie i szczęście uśmiechnęło się do naszego reprezentanta.

Z ekipy reprezentacji województwa pomorskiego nie mieli kłopotów z pokonaniem rywali: Szymon Szczukowski i Szymon Piekarski. Ten ostatni zaś nie przebywał w ringu długo, bo zaledwie kilkanaście sekund. Będący w niebieskim narożniku sekundant z Rosji Leonid Pligowka tuż po gongu rzucił na ring ręcznik. A tym postanowieniem trenera zza wschodniej granicy wychowanek Boksera Chojnice był bardzo zdziwiony. Sam nie wiedział o co chodzi i nie był w stanie pojąć dlaczego nie dano mu szansy rywalizować z przeciwnikiem.

Rosjanie zachowali się fair

Tłumaczy Roman Ślagowski: Mam nadzieję, że to nie jest znak protestu Rosjan, którzy nie mogą się pogodzić z wcześniejszym werdyktem. Przecież kibice chcą bokserskich walk, a nie improwizacji.

Na szczęście tak się nie stało i w trzech ostatnich walkach dwie z nich zakończyły się na punkty. Ponadto w polskim zespole z dobrej strony zaprezentował się Marcel Labuda (Czarni Słupsk), który pokonał rywala i zdobył pierwsze dwa punkty dla reprezentacji województwa pomorskiego.

Sobota, 16.11.2019, POZB Gdańsk – Stal Kaliningrad 8:8, wyniki poszczególnych walk:

młodzicy, waga 44 kg: Marcel Labuda (Czarni Słupsk) vs Artem Daniłow, na punkty 3:0 (wynik meczu 2:0)

waga 52 kg: Oskar Szulc (Nowi Boxing Polnica) vs Władimir Owsannikow, rsc 1 runda (wynik meczu 2:2)

waga 56 kg: Szymon Szczukowski (Boxing Team Chojnice) vs Kirył Somin, pkt. 3:0 (wynik meczu 4:2)

waga 59 kg: Kamil Augustyński (Boxing Team Chojnice) vs Artem Dyrdin, pkt. 2:1 (6:2)

kadeci, waga 70 kg: Szymon Piekarski (Bokser Chojnice) vs Edgar Lukhis, poddanie przez sekundanta (AB) 1 r. (8:2)

waga 75 kg: Błażej Dunajski (Ring Kociewie) vs Eduard Ponamierow, pkt. 0:3 (8:4)

juniorzy, waga lekka: Damian Kryża (Bombardier Gdynia) vs Witalij Stjepanow, AB 1 r. (8:6)

seniorzy, waga lekkopółśrednia: Dawid Oerlich (Ring Kociewie) vs Aleksander Pierłatow, pkt. 1:2 (8:8)

Rozegrano walkę (grupa kadetów, waga powyżej 80 kilogramów) towarzyską pomiędzy chojniczanami: Mateuszem Gappą (Boxing Team) i Aleksandem Olkowskim (UKS Bokser). Sędziowie wypunktowali remis.

Obsada sędziowska: delegat sportowy: Wiesław Rupiński (Gdańsk), sędzia główny Sławomir Kozłowski (Słupsk), ring/punkty: Kamila Zawół, Patryk Kwiatkowski, Jakub Gitlin, Tomasz Zaborowski, Józef Łysak (wszyscy POZB Gdańsk).

Hymny, otwarcie, dopisali wychowankowie

Na początku, przed pierwszym uderzeniem w gong, zespoły weszły do ringu i odegrano hymny narodowe. Następnie odbyła się prezentacja składów, a wicestarosta Mariusz Paluch, w asyście burmistrzów Chojnic Arseniusza Finstera i Adama Kopczyńskiego dokonał otwarcia zawodów. Siedzący przy ringu wychowankowie Patrona też nie zawiedli. Widzieliśmy czołowych pięściarzy ówczesnej Chojniczanki m.inAndrzeja BrzezińskiegoZbigniewa Ejsmonta czy wspomnianego Józefa Łysaka. Stawili się również byli szkoleniowcy, którzy przez wiele lat współpracowali z Tadeuszem Kiedrowskim - jak Jerzy Dończyk i Kazimierz Poteracki.

Niezawodni kibice i sponsorzy

Aby publiczności dać pięściarską gratkę, w przerwach meczu z udziałem zawodników chojnickiego Centrum Sztuk Walki odbył się pokaz jujutsu. Nie zapomniano o wręczeniu pucharów dla pięściarzy i nagród dla kibiców. - Dziękuję za pomoc urzędowi naszego miasta, niezawodnym sponsorom, dyrekcji Parku Wodnego, a także osobom: Marcinowi Łęgowskiemu, Rafałowi Olkowskiemu, Stanisławowi Królowi, Waldemarowi Piekarskiemu i wielu innym, bezimiennym za pomoc w organizacji ósmego memoriału – podsumował Andrzej Plata, pomysłodawca imprezy, jednocześnie były pięściarz Chojniczanki i wychowanek Tadeusza Kiedrowskiego. - Cieszę, że nie zawiodła publiczność i wielu zaproszonych gości – dodał.

Prezentujemy obiektywem Bartosza Zakrzewskiego szeroki wachlarz zdjęć z VIII Memoriału Tadeusza Kiedrowskiego. Relacja znajduje się także na bokserskim blogu Sławomira Ciary.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.