90. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW: MASTERNAKOWI UBYWA RYWALI

Niewątpliwie największą gwiazdą medialną zbliżających się wielkimi krokami 90. Mistrzostw Polski Seniorów będzie były mistrz Europy zawodowców, Mateusz Masternak (-91kg). Kto może mu zagrozić?

Od razu na myśl przychodzą dwa nazwiska - obrońcy tytułu, Michała Soczyńskiego, a także poprzedniego mistrza, Tomasza Niedźwieckiego, znanego Wam być może jako Bohdanowicz. Bo to przecież ten sam Niedźwiecki stanął na drodze Adama Balskiego w finale MP 2016. Czy tym razem stanie na drodze Masternaka? Nie! Niedźwieckiego zabraknie na turnieju w Opolu. Pracuje...

Drugim ciekawym zawodnikiem, którego zabraknie na 90. MPS, jest tegoroczny wicemistrz Polski młodzieżowców (u-23) - Konrad Kaczmarkiewicz, który w finale ostro postawił się Soczyńskiemu. Poniżej, na rozgrzewkę przed Mistrzostwami Polski, przypominamy Wam ten pojedynek.

Cały turniej w Opolu, czyli od 11:00 w poniedziałek, będziecie mogli na żywo obejrzeć na łamach BOKSER.ORG. Program zawodów znajdziecie TUTAJ.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 18-11-2019 17:38:42 
Masternak ma sponsora, ma duze doswiadczenie w boksie zawodowym i ma marzenie o medalu olimpijskim ale najpierw na turniej trzeba sie dostac a boks olimpijski to calkiem inna bajka. Moim zdaniem skonczy sie kompromitacją... bo chyba tak bedzie mozna nazwać porazke na którmys szczeblu mistrzostw polski. Master jest zawodnikiem biernym zwłaszcza w pierwszych połowach walki a boks olimpiski to nie dystans boksu zawodowego. Druga sprawa jest nieaktywny w ataku nie inicjueje ataku dobrze czuje sie w obronie i kontrze moze to byc dobre w zawodostwie gdzie nie da sobie krzywdy zrobić i wymeczy przeciwnika ale w amatorce punkty beda zdobywać zawodnicy aktywni w ataku i chodz master moze dobrze kontrować to inicjatywy i tak mieć nie bedzie a jednak rekawice mniejsze i o nokaut bedzie cieżko.
Reasumując życze jak najlepiej ale sądzę ze na którymś szczeblu kwalifikacji do igrzysk odpadnie i zakonczy kariere w boksie zawodowym rownież. Masternak ma wynagania finasowe których raczej nie bedzie chetnego spełnić. Szkoda ze nigdy nie doszło i nie dojdzie do walk Masternak Głowacki, Masternak Cieslak.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 18-11-2019 17:59:30 
Niedźwiecki niech lepiej spłaci długi za popełnienie czynu zabronionego. Ktoś ma informację, gdzie niby pracuje? Przyda się komornikowi.
 Autor komentarza: Musi
Data: 19-11-2019 09:30:06 
lubieznyzeno-Gosciu tu nie wjezdzaj z takimi tekstami.przecietnu Brytyjczyk ma dlug 20-50 tys. zl i nikt nikogo za nie nie sciga!Firmy odpisuja sobie od podatku itd... a tym bardziej w Polsce ,,Lichwa'' ktora jest nie legalna.Co do boksu to Niedzwiecki powinien przejsc na zawodostwo ze swoim stylem.Walki ,wcale nie przegral raczej byla remisowa.W Angli praca i co miesiac walka 4 rundowa,Rywali co najmniej 100 na jego poziomie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 19-11-2019 09:39:10 
@Bromantan

Masterowi niestety brakuje agresji i czasem przechodził obok pojedynku.
Fakt że często miał pecha trafiając na "świecącego" Drozda, oszustów w RPA.
Czy też poszedł sobie "w siłownię" przez co stracił dynamikę.
Czy trener u SauerLanda który nie tarczował Mastera.
No i utrata Gmitruka.

Ale teraz trzeba zapomnieć o tym wszystkim i walczyć o zwycięstwo.
Szkoda że kosztem naszych amatorów.
No ale przykład Balskiego pokazuje że nie koniecznie...
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 19-11-2019 19:56:18 
@Musi

Tylko on nie wisi żadnej firmie, a konkretnej osobie, po sprawie karnej. Wypadałoby samemu zapłacić, ale jakoś się do tego nie zbiera.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.