ZIMNOCH: PO WALCE Z ABELLEM MIAŁEM NAWRÓT BORELIOZY

Wracający na ring Krzysztof Zimnoch (22-2-1, 15 KO) w rozmowie z Super Expressem po raz pierwszy otwarcie opowiedział o swoich problemach zdrowotnych, z jakimi się zmagał przez długie miesiące. Wszystko działo się po walce z Joeyem Abellem, który zdemolował Polaka i ciężko znokautował.

Jak się okazuje bokser z Białegostoku zmagał się z nawrotem boreliozy, z czym nie mogli poradzić sobie lekarze zajmujący się Zimnochem.

- Po walce z Abellem długo nie mogłem dojść do siebie i nie chodzi mi o przygnębienie związane z porażką, ale także o zdrowie. Zacząłem szukać przyczyny, dlaczego tak nagle osłabłem. Okazało się, że to nawrót boreliozy… Zaraziłem się nią w 2010 roku, po tym jak ugryzł mnie kleszcz. Lekarz, który mnie badał złapał się za głowę, gdy dowiedział się, że w takim stanie wyszedłem do ringu - wspomina Zimnoch.

Kiedy kolejne serie leków nie przynosiły rezultatów, pięściarz z Białegostoku postanowił wyleczyć się głodówką. Zimnoch dowiedział się, że istnieje człowiek, który zwalczył boreliozę właśnie poprzez głodowanie.

- Przygotowywałem się do tej głodówki, to nie było tak, że z dnia na dzień przestałem jeść. Robiłem sobie jednodniowe posty. Organizm znosił to dobrze, więc postanowiłem głodować. Trwało to 21 dni. Pomogło. Teraz patrzę na boks z zupełnie innej perspektywy - mówi Zimnoch.

23 listopada w Radomiu na gali MB Boxing Night Krzysztof stanie w szranki z Krzysztofem Twardowskim (5-2, 3 KO).

- Muszę wejść do ringu i wygrać. Nie myślę o tym co będzie dalej, nie chcę niczego udowadniać sobie, ani innym. Po prostu chcę zwyciężyć - zakończył Zimnoch.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 13-11-2019 10:03:28 
A te bakterie to z głodu umarły czy ze śmiechu ?
 Autor komentarza: Imperator
Data: 13-11-2019 10:07:51 
I ja Ci synek wierzę. Tylko Ty możesz skopać tyłek łysej pale. Pineska co prawda nie ma żadnej boleriozy, ale ma inne niewykryte schorzenia psychiczno-mózgowe także udziel mu terapii Krzysiu.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 13-11-2019 10:47:04 
MrAdam, nie chce cie obrazac ale naprawde tak duzo wiesz ze pozwalasz sobie na takie szczeniackie zarty? Jesli tak to pozazdroscic bonja widzialem wiele rzeczy ktorych wyjasnic nie potrafie ale co, skoro nie rozumiem to znaczy ze sie nie wydarzyly? Zimnoch nie mowi ze to tylko glodowka ale po co ma sie tlumaczyc, jesli jest zdrowy to swietnie i niech pokona tego Twardowskiego i w zdrowiu zakonczy kariere gita.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 13-11-2019 11:00:20 
Grzywa
Mam podstawy żeby nie wierzyć, że głodzenie zwalcza borelioze, która jest paskudna chorobą i w 99% nieuleczalna. Ile razy się słyszy, że ktoś umiera bo wybiera „medycynę” niekonwencjonalna u znachora, który wciska ludziom kit, że sok z kalarepy wyleczy z raka? Ja tez jestem za Zimnochem i życzę zdrowia, ale nie tędy droga
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 13-11-2019 11:53:25 
Niestety, ale nie brzmi to wiarygodnie. Dlaczego dopiero teraz to wychodzi? Wcześniej nie miał objawów?
Przecież nawet jakby ujawnił to zaraz po Abellu, to nie dość, że inaczej by wyglądała ta porażka, to jeszcze może dostały jakieś wsparcie na leczenie itp.
Moim zdaniem wymyślona historia, aby usprawiedliwić osłabienie, defekty neurologiczne (w końcu borelioza atakuje układ nerwowy) i głodówkę.
Niech pokaże papiery z historią leczenia.
Moim zdaniem PZB oraz jego nowy promotor powinien to na nim teraz wymusić
 Autor komentarza: fanamator
Data: 13-11-2019 13:14:02 
Zimnoch nic i nikomu udowadniać nie musi, albo mu wierzysz albo nie. Tyle.
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 13-11-2019 13:22:51 
Oczywiście, że ostatecznie to on to bierze na klatę. Tylko że później takie tragedie jak np. Dadaszewa uderzają w całą dyscyplinę, bo w mainstreamie nikt nie wie, że zawodnik miał wcześniej kłopoty, że nikomu nie powiedział itp. Nie mówiąc o późniejszych próbach wyłudzania odszkodowań od związków, sędziów, lekarzów itp. jak to miało miejsce w przypadku Dadaszewa
Smród idzie w świat, już słychać głosy, że może powinno się zakazać walk, itp.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 13-11-2019 13:26:37 
Przecież diagnozowanie boreliozy jest trudne, ma różne stadia, objawy, różne jest nasilenie, organizm może to częściowo zwalczyć, przejść w stadium bezobjawowe i trudne do diagnozy a po latach dochodzi od uaktywnienia.
Zresztą czy Zimnoch tu powiedział, że na 100% się wyleczył? Tylko powiedział "pomogło", ale czy pomogło całkowicie wyleczyć czy ogólnie pomogło, bo się lepiej czuje, czy pomogło, bo nie ma już dolegliwości?

Ale ja mu wierzę, że teraz jest lepiej. Bo czemu miałby opowiadać bajki, najważniejsze, że jest OK i być może dojdzie do starcia ze Szpilką. To byłby hit z boreliozą i końską aferą w tle.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-11-2019 16:35:16 
Prawda jest taka że Abell zrobiłby to samo 9 na 10 razy bo Zimnoch tak jak Szpilek nie jest ciężkim i do tego za słaby jest boksersko. Choroba nie ma tu nic do rzeczy. To że cruiser Św. Tomasz go porozbijał nie znaczy że Abell jest chłopcem do bicia.
Fajnie że Zimny się pozbierał, ale wiięcej nam powie jego najbliższy występ.
 Autor komentarza: fanamator
Data: 13-11-2019 18:40:02 
Zinnych nie mowi że przegrał bo był chory. Tylko że był chory o czym nie wiedział jak walczyl i że choroba była przyczyną że oslabl a nie że przegrał.
 Autor komentarza: sensesay
Data: 13-11-2019 19:59:50 
MrAdam

A gdzie Zimnoch powiedział, że leczył boreliozę za pomocą głodówki? Mówił przecież w wywiadzie, że przez rok brał leki i dlatego głodował, aby się oczyścić. No tak, ale po co czytać, lepiej wygłosić opinię, obrazić człowieka i jeszcze dyskutować w oparach własnej ignorancji.
 Autor komentarza: admiral50
Data: 13-11-2019 23:57:48 
ja pierdzielę ludzie huśtacie się ostro na siebie jak coś rzucą o Zimnochu, bądźcie zgodni, że był i jest marny i nie wciągajcie się w takie zjebane artykuły chyba,że rozkosznie lubicie sobie przy takich okazjach pocisnąć nawzajem to co innego
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.