GUILLERMO RIGONDEAUX CHCE RZUCIĆ WYZWANIE NAOYI INOUE

Dwukrotny mistrz olimpijski i były zawodowy mistrz świata wagi super koguciej, wielki Guillermo Rigondeaux (19-1, 13 KO) ma już 39 lat, ale chce podejmować kolejne prawdziwe wyzwania. 21 grudnia Kubańczyk zmierzy się w Ontario z Liborio Solisem (30-5-1, 14 KO) w walce o pas WBA World wagi koguciej. Jeżeli Rigondeaux wygra, rzuci wyzwanie pełnoprawnemu mistrzowi WBA i IBF w limicie 118 funtów, znakomitemu Naoyi Inoue (19-0, 16 KO).

Przypomnijmy, że kubański ''Szakal'' w kwietniu 2013 roku pokonał w niezwykle prestiżowej walce mistrzowskiej Filipińczyka Nonito Donaire'a, uważanego wówczas za jednego z najlepszych zawodników na świecie bez podziału na kategorie. W zeszłym tygodniu 36-letni obecnie Donaire sprawił natomiast bardzo duże kłopoty wspomnianemu Inoue w finale turnieju WBSS. 26-letni japoński ''Potwór'' po okupionym złamaniem oczodołu, odniesionym w klasycznej wojnie zwycięstwie, umocnił się w czołówce rankingów P4P. Mimo to wydaje się, że walka z ''Szakalem'' mogłaby być dla niego kolejną trudną przeprawą. Kubańczyk nie jest już wprawdzie w szczytowej formie, ale jego genialne kontry nadal mogą siać spustoszenie.

- Walka z Inoue? Właśnie dlatego jestem teraz w wadze koguciej. Ludzie chcą zobaczyć ten pojedynek i mam nadzieję, że im go damy. Jako ''kogut'' czuję się bardzo komfortowo, zdobyłem w tej kategorii dwa złote medale igrzysk. Jestem zawsze gotowy - powiedział Rigondeaux, którego ostatnia dotychczas walka to czerwcowe zwycięstwo nad Julio Ceją, dzięki któremu ''Szakal'' nabył status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBC kategorii super koguciej. Ostatecznie jednak ''Rigo'' zszedł z wagą niżej i celuje w starcie z ''Potworem'', które z pewnością pobudza wyobraźnię miłośników boksu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: miroz
Data: 10-11-2019 12:43:21 
Rigo jest wspanialy ale iestety jego zawodowa akriera raczej nie wyglada tak dobrze jak moglaby gdyby była bardziej rozpoznawalny.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-11-2019 12:53:26 
Inoue musi teraz odpocząć po tych kontuzjach, ale faktycznie jego walki z Rigo, Nerym (nakoksowanym) czy Tete to są kapitalne zestawienia.
Japończyk w walce ze sporym w koguciej Donaire, pokazał też że kategoria superkogucia będzie jego absolutnym maksem..
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-11-2019 14:29:29 
Super kogucia będzie dla Potwora sztucznym wyzywaniem. Większe i naturalne wyzwania czekają go w super muszej (Estrada, Nietes, Ioka, Wisaksil, Buthelezi, Ancajas, Moloney, Yafai), którą Inoue ledwie liznął (3 walki, 4 rundy). Wolę oglądać bokserów w ich optymalnych kategoriach, a nie w pogoni za sztucznym ich mnożeniem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-11-2019 14:42:45 
W sumie @Hugo możesz mieć rację co do zejścia z wagą Naoyi. Japończyk nie jest "bykiem" w koguciej, a w supermuszej choćby walka z Estrada to walka na papierze fenomenalna. Tak czy siak przydałoby się w koguciej odsiać jeszcze tego koksiarza Nery'ego..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-11-2019 16:29:18 
Rigondeaux świetny technicznie pięściarz ale nudny jak flaki z olejem, ani wielkiej bazy kibiców nie posiada, ani nie potrafi porwać ich serc, pomimo niezaprzeczalnych umiejętności, bokser o którym zbyt długo nie będzie się pamiętało, poza tym emeryt, co czeka na ostatnią solidną transzę z ZUS-u.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 10-11-2019 17:07:53 
Walki Inoue z Rigo i Nerym niemozliwe. Inoue podpisal teraz kontrakt z Arumem a Nery i Rigo u Haymona zadna z tych walk nie bedzie miała miejsca.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.