YOUTUBERZY KONTRA MISTRZOWIE - ZAROBKI ZA GALĘ W LOS ANGELES

Youtuberzy w rolach głównych, a wielcy mistrzowie na rozpisce. Ciekawie też jeśli chodzi o gaże. Komisja Sportowa Stanu Kalifornia podała zarobki pięściarzy za galę w Los Angeles.

KSI oraz Logan Paul, czyli debiutanci na ringu zawodowym, a zarazem główni bohaterowie, dostaną po 900 tysięcy dolarów. A jak zarobią dwaj panujący mistrzowie?

Billy Joe Saunders (28-0, 13 KO), champion WBO kategorii super średniej, spotka się z Marcelo Estebanem Coceresem (28-0-1, 15 KO). Mistrz zarobi 750 tysięcy dolarów, natomiast pretendent tylko 80 tysięcy dolarów.

Świetny Devin Haney (23-0, 15 KO) w pierwszej obronie pasa WBC wagi lekkiej skrzyżuje rękawice z Alfredo Santiago (12-0, 4 KO). Champion dostanie okrągły milion dolarów, zaś challenger 90 tysięcy "zielonych". Poniżej zarobki innych pięściarzy.

Joshua Brueckner $12,500 vs Tyler Smith $2,500
Diego Pacheco $6,500 vs Aaron Casper $6k
Ronny Rios $50k vs Hugo Berrio $10k
Reshat Mati $8k vs Cody Peterson $4,500
Nikita Ababiy $9k vs Jonathan Batista $6k

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-11-2019 07:19:00 
Hearn mówił że ta walka żeby była usankcjonowana musi mieć status walki zawodowej, czyli obaj youtuberzy musieli przejść testy medyczne, antydopingowe, zdobyć licencję itp. Także patrząc na to wszystko z innej strony to nigdy w historii boksu nikt nie zarobił takiej kasy za debiut na zawodowym ringu.
Wygląda to żenująco, szczególnie patrząc na gaże tych ostatnich od $2.5tyś do $50tyś, ale ok, ja za to nie płacę to dla mnie mogą nawet dostać po 100mil.
Płacąc takie pieniądze youtuberom pokazują tyle że dla zawodników średniej klasy nie ma sensu traktować boksu poważnie.
Hearn tłumaczył to tak że tych dwoje łącznie mają ok. 7 milionów followersów i chcą przeciągnąć na stronę boksu tych którzy na co dzień boksem się nie interesują co spowoduje większe zainteresowanie i zwiększy sprzedaż biletów czy PPV. Czyli plan marketingowy dobry, ale to że MŚ walczą na undercardzie debiutantów jest mimo wszystko uwłaczające tym którzy w to włożyli całe życie i nie rzadko stracili sporo zdrowia. Pokazuje to też jakie mają znaczenie sukcesy ringowe danych pięściarzy kiedy przychodzi do liczenia pieniędzy. Każdy ma inne zdanie na ten temat, ale jeśli tak ma wyglądać przyszłość tego pięknego sportu to ja się z tym nie zgadzam.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 09-11-2019 07:49:35 
Świat się zmienia jest zapotrzebowanie na tego typu cyrki i pompują tam ogromną kasę. Tak samo Tyson Fury zarobił za walkę we wrestlingu więcej niż z Wilderem o Pas mistrza. KASA KASA KASA dlatego to całe Fame MMA sie tak rozwija
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 09-11-2019 08:20:27 
Champion, ale wrestling to jednak jest jakieś tam widowisko i występujący tam prezentują mistrzowski poziom w tym co robią. Było nawet widać różnicę w walce Furego, pomimo, że zawodowy bokser to jako wrestler pokazał się słabo, brak mu techniki, tych sztuczek itd.
Natomiast walki youtuberów to bardzo niski poziom bokserski w porównaniu z zawodowym boksem a jednak ludzie to lubią, czyli coś w tym musi być.
Występy youtuberów w piłce nożnej czy na żużlu raczej by się nie sprzedały. A w sportach walki chyba niedługą przegonią popularnością i pieniędzmi walki zawodowców. FAME MMA to chyba średnio licząc zarobki o wiele większe niż na dowolnej gali bokserskiej w Polsce. Może jeszcze najlepsi, jak Kownacki, Głowacki, Szpilka czy Sulęcki wyciągną gaże na poziomie Najmana, Bonusa BGC, Linkiewicz czy braci Malczyńskich ale taki Czerkaszyn, Cieślak czy Syrowatka to już raczej nie.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 09-11-2019 08:56:15 
Czy ja czytałem gdzieś, że PPV na ich pierwszą walkę sprzedało się tak dobrze, że zarobili po kilkanaście mln funtów, czy coś mi się popieprzyło?
 Autor komentarza: Gazun
Data: 09-11-2019 09:57:25 
@teanshin daleko szukać nie trzeba w debiucie Mcgregor dostał około 100mln dolarów
 Autor komentarza: MLJ
Data: 09-11-2019 10:59:21 
Objrzę Haneya i Saundersa, reszty gówna nie zamierzam.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 09-11-2019 11:18:51 
Nie chciałbym tu robić za adwokata diabła, ale boks to branża rozrywkowa, więc trzeba tej rozrywki dostarczyc. Przyciągnąć kibica, zarobić na biletach, sprzedać ppv i Hearn to właśnie robi. Na podobnym modelu biznesowym zbudowano w Polsce KSW. Jeden freak fight by przyciągnąć gawiedz, reszta karty na dobrym poziomie sportowym dla tych co się znają :-) Cześć z tej gawiedz będzie chwytać przy okazji bakcyla, poznaja zawodników, zaczną to oglądać, zaczną kupować bilety i ppv na inne galę. To będzie pewnie spory sukces komercyjny i nieglupi pomysł na biznes.
 Autor komentarza: fanamator
Data: 09-11-2019 11:43:09 
Tanshin. To jest boks zawodowy nie olimpijski. Tu nie chodzi o zestawienie najlepszych A najpopularniejszych. Youtuberzy sprzedają halę i reklamy, oni ciężko pracowali żeby mieć razem te 7m followers więc zasługują na tą gaze jeśli taka wynegocjowali. Boks zawodowy to biznes, show, i rozrywka A nie konkurs na najlepszego z najlepszych. W Polsce szpilka dawno to zrozumiał dzięki temu mumio że mistrzem nie jest zarabia swietnie w swoim zawodzie. Żeby godzinie zarabiać nie tylko potrzeba umieć się bic, jak widać boks nie jest tak prosty oczywiście ten zawodowy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-11-2019 11:45:39 
Autor komentarza: Gazun
McGregor miał już silną pozycję w sportach walki, nie mniej na 100mil nie zasługiwał. Tych dwoje to nawet nie wiem czym się zajmują na YT. Ten Logan Paul to chyba taki Amerykański Wardęga, ale nie wiem na pewno. O tym KSI w ogóle nie słyszałem, wiem że jest z UK to tyle.

Autor komentarza: rocky86
Masz rację, ja też jestem za tym aby na galach boksu pokazywać też inne dyscypliny, jak kickboxing czy MMA, może nawet jakiegoś freak fighta, dla każdego coś dobrego, ale nie serwować tego gówna jako główne danie wieczoru.
To że tyle zarabiają to ich sprawa, ja im nie płacę, niestety trudno mi się zgodzić z tym że prawdziwi mistrzowie tej dyscypliny poszli na drugi plan, a Ci którzy wypruwają sobie flaki żeby coś osiągnąć za walkę na tej gali dostają $2.5tyś
 Autor komentarza: fanamator
Data: 09-11-2019 11:52:08 
I jeszcze jedno ci youtuberzy to piesciarze zawodowi jak każdy kto zarabia walcząc na ringu. A co robi oprócz tego to jego sprawa, dla przykładu Kownacki walczył zawodowo i pracował na budowie to idąc tym tokiem myślenia to jest ujma dla prawdziwych pięściarzy że jakiś tam "Bob budowniczy" walczy na gali boksu i dostaje niezle pieniądze i odbiera szansę prawdziwym piesciarza...a prawda jest taka że tylko nieliczni ci najpopularniejsi zarabiają tylko z boksu reszta musi robić jeszcze inne rzeczy. Wiec takie krytykowanie i obrażanie się nie ma sensu. Jak to la dnie kolega powyżej napisał boks zawodowy to branza rozrywkowa
 Autor komentarza: fanamator
Data: 09-11-2019 11:56:50 
Tenshin. Nie rozumiesz biznesu, ci za 2.5 są zadowoleni że mają szansę pokazać się na dużej gali i do tego zarobią 2.5. Jakby nie chcieli to by nie walczyli proste prawda. Dzięki tym youtuberom zobaczy ich walkę kilka milionów ludzi. Chyba warto zainwestować i zawalczyć na takiej gali? malo tego jakoś sandersowi to nie przeszkadza a tobie tak?
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 09-11-2019 12:14:56 
Autor komentarza: Ramirez82
Czy ja czytałem gdzieś, że PPV na ich pierwszą walkę sprzedało się tak dobrze, że zarobili po kilkanaście mln funtów, czy coś mi się popieprzyło?Czy kilkanaście milionów funtów to nie wiem, nie pamiętam, żeby było takie info, ale może być tak, że np. teraz te 900 tys $ to kwota z góry za walkę a będzie jeszcze jakiś % od PPV. W każdym razie ja tym youtuberom i freak-fighterom życzę, żeby ich zarobki prześcignęły zarobki w boksie, bo wtedy środek ciężkości przesunie się w stronę takich show.

----------------------------

Autor komentarza: rocky86
Nie chciałbym tu robić za adwokata diabła, ale boks to branża rozrywkowa, więc trzeba tej rozrywki dostarczyc.Dlaczego od razu za adwokata DIABŁA? Przecież takie gale są bardzo pozytywne, dobrze to się ogląda, jest wesoło a to chodzi, żeby była rozrywka. Boks też się stara być rozrywkowy, po co jak nie po to są te ważenia, konferencje, annoucerzy, ring girls, lasery, wyjścia do ringu, dlaczego bokserzy walczą bez koszulek jak w wrestlingu? To nie są elementy sportowe. Boks i te wszystkie FAME MMA mają z sobą wiele wspólnego, boks jest tylko o tyle gorszy, że wiąże się z trwałymi, sporymi urazami mózgu, nie tylko podczas walk, każdy sparing to mikrourazy, które się nakładają.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-11-2019 12:23:25 
Autor komentarza: fanamator
Przestań się już rozwodzić bo nawet nie zrozumiałeś słowa z tego co napisałem.
Ja patrzę no to z perspektywy kibica a nie samego pięściarz który bierze w tym udział, bo skoro na wszystko sie zgodzili to znaczy że warunki im odpowiadały.
Ci za 2.5tyś to mogą sobie zawalczyć, ale nie w przekazie telewizyjnym, to raz. Przywołanie Kownackiego to już kompletna brednia, ten chłopak marzył żeby być pięściarzem na światowym poziomie a nie murarzem który w weekendy dorabia na walkach w salach gimnastycznych lokalnych gimnazjum. Tych dwoje youtuberów zarabia na YT cokolwiek tam tworząc a boks miał być drogą do zarobienia pieniędzy, dla siebie, dla TV i dla promotorów, pomimo że obaj o boksie, tym bardziej zawodowym, nie mają zielonego pojęcia. Dlatego że oni tak wymyślili prawdziwy kibic może się czuć oszukany. Ty wciąż nie możesz zrozumieć że sama walka mi nie przeszkadza, tylko to że piękno tego sportu poszło na drugi plan.
Jeżeli mówimy o pięściarstwie czysto sportowo, to idzie to kompletnie w złą stronę.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 09-11-2019 13:08:28 
Przykład dla bokserów aby się promowali w mediach społecznościowych.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 09-11-2019 15:30:58 
Niemożliwe, żeby za główną walkę zarobili tak mało. Tam są ogromne pieniądze i zainteresowanie w grze.

Szok, że Haney aż tyle zarabia.
 Autor komentarza: MML
Data: 10-11-2019 00:18:07 
wie ktos gdzie mozna obejrzec ta gale ?
Ma ktos jakis link bo Dazn nie ma w UK a PL tv nie pokazuje
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 10-11-2019 01:24:24 
@MML

https://www.stream2watch.ws/live/devin-haney-vs-alfredo-santiago

Jak się wyłączy, to są jeszcze inne linki na tej stronie.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 10-11-2019 01:57:05 
Wow, ale tam jest mały ring. Jakby Saunders miał w ringu kogoś, kogo można nazwać bokserem, to może byłoby ciekawie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.