RUSZYŁ PROCES FELIXA STURMA - BYŁEMU MISTRZOWI GROZI 10 LAT!

Felix Sturm (40-5-3, 18 KO) - czterokrotny mistrz świata wagi średniej, a przez moment nawet champion kategorii super średniej, od kilku lat ma problemy pozaringowe. Teraz grozi mu nawet dziesięć lat więzienia.

Dziś to znów Adnan Catić, bo przecież tak nazywał się zanim przyjął obywatelstwo niemieckie. W styczniu - po trzech latach batalii, został uniewinniony z podejrzeń o stosowanie dopingu. Potem robiono przymiarki do starcia z Arthurem Abrahamem, lecz Sturm/Catić został w kwietniu aresztowany w związku z malwersacjami finansowymi.

Inną burzliwą sprawą, o której mówiło się w ostatnich latach w kontekście Sturma, jest jego konflikt ze swoim byłym promotorem - Ahmetem Onerem, który oskarżał pięściarza o próbę wynajęcia płatnego mordercy, którego celem rzekomo miał być Oner. Ostatecznie nie udało się wtedy udowodnić winy boksera.

W poniedziałek rozpoczął się inny proces Sturma. W Kolonii oskarżono go uchylanie się od płacenia podatków w wysokości aż 5,8 miliona euro! Grozi mu za to dziesięć lat odsiadki. Sturm od siedmiu miesięcy pozostawał w areszcie. I jeśli zarzuty okażą się prawdziwe, może "odpocząć" bardzo długo, wszak już w 2012 roku zawieszono mu karę na 22 miesięcy więzienia, również za uchylanie się od płacenia podatków.

Catić po raz ostatni zaboksował prawie cztery lata temu - w lutym 2016 roku. Pokonał wówczas na punkty niezwyciężonego wcześniej Fiodora Czudinowa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 05-11-2019 14:17:53 
szczerze, jeżeli ktoś z dwójki Sturm - Ohner miałby na kogoś nasyłać mordercę to prędzej spodziewałbym się że będzie nim Turek. Sturma bardzo lubiłem w ringu oglądać. Ograł przecież de la Hoyę. Miał poza tym fenomenalny jab..
No a że podatkowy kanciarz, to dość częsta przypadłość wśród bogatych sportowców..
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 05-11-2019 15:46:38 
Al Capone też siedział za podatki... Też bardzo lubiłem Sturma i walkę z de la Hują wygrał, ale że na horyzoncie mieli walkę z Hopkinsem to jak na ironię losu przekręcili Niemca.
 Autor komentarza: fanamator
Data: 05-11-2019 16:44:23 
A może podatki powinny być ściągane od wszystkich w mniejszym procencie to może ludzie by chcieli płacić dla świętego spokoju A nie ryzykowali? Np. 10% od dochodów, i zero pomocy socjalnej? Lub pomoc socjalną tylko dla tych co naprawdę są chorzy? No ale wtedy nasi politycy co mieliby kraść?

Nie oceniam źle Sturma, jego obowiązkiem jest tak zarządzać swoim majątkiem żeby jak najmniejsze podatki płacić A że prawo nie jest czarno białe tylko szare...takie sytuacje wynikna.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 05-11-2019 17:30:07 
Nie, podatki powinny być płacone od razu, czyli potrącane z kwoty brutto, tak jak to jest z wynagrodzeniem na etacie.
Jeśli komuś daje się czek do ręki i liczy na to że najpierw poleci do skarbówki zapłacić podatek to wtedy tak to wygląda. Pięściarz dostaje kasę za walkę na początku roku a płaci podatek dopiero na końcu roku podatkowego kiedy kasy już dawno nie ma. Do póki tego nie uregulują jakąś ustawą to będą wydawać więcej kasy na sprawy sądowe.
 Autor komentarza: kaktus83
Data: 05-11-2019 17:39:39 
Podatki nie mogą być płacone od razu od kwoty brutto bo trzeba odliczyć od przychodu pewnie koszta jak przeloty, hotele, sparingpartnerzy, trenerzy itd. Z drugiej strony nie rozumiem ludzi którzy zarabiają dziesiątki milionów % i uchylają się z płaceniem podatków czy co gorsza wpadają w długi. Zarabiając takie pieniądze mogą przecież zatrudnić księgowych i nie zaprzątać tym sobie głowy, no chyba, że od początku są nastawienie na oszukiwanie państwa. Podatki każdy powinien płacić w takiej samej wysokości procentowej. Dlaczego bogatszy ma płacić więcej procentowo - bo ma więcej kasy, czy jest to kara za to , że jest bardziej wydajny i pomysłowy w zarabianiu pieniędzy.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 05-11-2019 18:09:21 
@kaktus83
"Zarabiając takie pieniądze mogą przecież zatrudnić księgowych i nie zaprzątać tym sobie głowy,"

No niektórzy zatrudniają i ci specjaliści lokują ich kasę w ryzykowne instrumenty (bo za to dostają największe prowizje).
Tutaj przykład a mowa o Romario...:
http://www.sport.pl/pilka/56,64946,22779021,mistrz-swiata-oszukany-przez-polaka-15-lat-temu-bezrobotny.html
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 05-11-2019 19:13:59 
Ja również bardzo lubiłem Felixa Sturma. Podobał mi się wizerunek jaki wykreował wokół siebie ten zawodnik. Miałem wrażenie, że Felix podchodził do boksu bardzo profesjonalnie i zapewne musiał zatrudniać dobrych speców od PR, bo w czasie jego czynnej kariery bokserskiej, kiedy to już uwolnił się z Universum Sturm pilnował, by informacje prasowe na jego temat były pozytywne, jak np. udział w jakiejś akcji charytatywnej, czy otwarcie siłowni pod jego szyldem, czy kibicowanie na meczu piłkarskim, czy pochwalenie się udanym życiem rodzinnym, sukcesami finansowymi, znajomościami z ważnymi osobami. Jego gale również były profesjonalnie organizowane. Sturm chyba nie szczędził na to pieniędzy.
Jeżeli chodzi o jego styl walki to bardzo dobry rzemieślnik, z bardzo dobrym lewym prostym. Sturm miał pecha, że w tym samym czasie w Niemczech na ringach występował Gennady Golovkin, który często zaczepiał Felixa w wywiadach z dziennikarzami. Wiadomo, że gdyby doszło do ich walki Sturm przegrałby ten pojedynek przed czasem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.