CANELO: ŻEBY PISAĆ HISTORIĘ, TRZEBA ROBIĆ SZALONE RZECZY

Saul Alvarez (52-1-2, 35 KO) był jak niemal zawsze bardzo spokojny i pewny siebie podczas ostatnich wywiadów przed dzisiejszą walką z mistrzem świata WBO Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO), która czeka nas już dziś w Las Vegas.

CANELO vs KOWALIOW: MILIONY DLA GŁÓWNYCH BOHATERÓW >>>

- Skok do wagi półciężkiej to szaleństwo, ale żeby pisać historię, trzeba robić szalone rzeczy i wierzyć w swoje zdolności. Mamy doświadczenie i siłę, wszystko, co potrzebne, by wygrać pojedynek. Trenowaliśmy tak, żeby wytrzymać tempo walki z cięższym zawodnikiem, żeby zaadaptować się do nowych warunków - powiedział Alvarez.

- Kowaliow to silny czempion, wie, jak kontrolować dystans, bardzo dobrze pracuje na nogach, ma ogromne doświadczenie w swojej kategorii. Muszę zadbać o każdy element, by pokonać  ''Krushera''. Ludzie będą mówić różne rzeczy o każdym w rywali, z którymi walczę, to normalne. Ważne, że ja znam skalę wyzwania, jestem na nim skupiony i gotowy na to, co mnie czeka - dodał Canelo, nawiązując być może nie tylko do opinii kibiców, ale także do krytyki, jaka spotyka go regularnie (także przed walką z Kowaliowem) ze strony Juana Manuela Marqueza i Erika Moralesa, dwóch legend meksykańskiego boksu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 02-11-2019 11:30:22 
zaszalejmy, Meksyk wygrywa z Rojaninem, inny Meksyk wygrywa z Anglikiem, i robimy walke Meksyków w ciężkiej... Canelo wnosi np jakieś 85-88 Kg, szaleństwo ? niby tak ale Ruiz jr to nie Joshua czy Wilder, nie jest wysoki, może kilka cm wyższy od Kowaliowa, więc odrzucając różnice wagi nie byłoby przepaści gabarytów, a Canelo miałby szanse uciekać i punktować, to byłby dopiero hardkor
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 02-11-2019 11:32:43 
poprawka, Kowaliow i Ruiz jr są tego samego wzrostu 183 cm
 Autor komentarza: Callisto
Data: 02-11-2019 11:43:13 
Przykładowo należy wpierdalac 10kg skażonej meksykańskiej wołowiny dziennie, najlepiej na śniadanie.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 02-11-2019 11:49:41 
@KalarCz, Ruiz Jr dla Canelo to nie jest dobry pomysł, to już lepiej dać mu jakiegoś solidnego średniaka lub poniżej solidnego średniaka, czyli Ustinowa albo Juliusa Longa, a jeżeli to ma być spore wyzwanie to może David Price. Ruiz jest za mocny na początek i nie będzie tej różnicy gabarytów, Ruiz jest niewiele większy od Kowaliowa. Chodzi o to, żeby Canelo wyskakiwał w górę do zadania ciosu, Julius Long byłby idealny, 43cm różnicy wzrostu, zasięg ramion podobnie.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 02-11-2019 11:55:39 
Wyluzujcie majty chłopy, wiem że Canelo nie lubi 90% środowiska bokserskiego ale czy chcecie czy nie on wygra tą walkę i zapisze się w historii
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 02-11-2019 12:02:40 
SiemionX
wiem że Twoja wypowiedz jest żartem, ale Legenda wagi ciężkiej i przez wielu uznawany za najlepszego w historii Mike Tyson jest tylko 3 cm wyższy od Canelo, więc jednorazowy wyskok Canelo do ciężkiej na jakiegoś niewysokiego zawodnika jakim jest Ruiz to nie byłaby walka cyrkowa, bardzo prawdopodobne że Ruiz znokautowałby go nawet przez podwójną garde, ale mogłoby to być ciekawe widowisko
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 02-11-2019 14:10:44 
Wcale nie żartowałem, właśnie tak jak napisałeś, czyli z Ruizem nie widzę Canelo, mógłby ewentualnie uciekać, uważnie się bronić i coś tam trafiać.
Natomiast z Ustinowem czy tym Juliusem Longiem widzę go jak najbardziej jako faworyta, z Pricem to trudno powiedzieć, mają tak przegięte właściwości, że scenariuszy jest tu zbyt wiele. Nie przesadzaj też, że Ruiz znokautowałby go przez podwójną gardę, Canelo to nie jest żaden ułomek, jest bardzo odporny na ciosy. Przecież on już w tej chwili waży 79 kg, czyli w dniu walki około 85kg a wielu w HW waży 95 kg, taki np. Godfrey, 95kg a Ruiz Jr go nie znokautował.
A co do szans, dlaczego to miałby być koniecznie niewysoki zawodnik? Canelo bije świetnie na korpus i z wysokim przeciwnikiem miałby przewagę mańkuta, czyli byłby w sytuacji, której ten wysoki nie miałby dobrze wyćwiczonej.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 02-11-2019 14:26:23 
napisałem że z niewysokim, bo próbując podejść do wysokiego zbierałby takie gongi jakich jeszcze nigdy nie zbierał i by ich nie ustał, to tyle
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 02-11-2019 14:45:51 
Walki
12 rund Wałujew - Franco https://www.youtube.com/watch?v=DbUT3sqQbPk
8 rund Wałujew - Dominguez (36cm różnicy wzrostu) https://www.youtube.com/watch?v=V33KiemDyHc
poszły na cały dystans
I ten o tyle niższy Dominguez nawet jakieś rundy urwał a walka była w Niemczech a już rok później Wałujew był mistrzem świata.
 Autor komentarza: BlackDock
Data: 02-11-2019 19:01:07 
Daj spokój z tym Wałujewem. Kolejny mistrz świata od Sauerlanada, którego ośmieszył 46 letni Holyfield. Najgorsze jest to, że go bezczelnie zwałowali.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.