CANELO I NAGI KOWALIOW W LIMICIE, JUTRO DRUGIE WAŻENIE

Siergiej Kowaliow (34-3-1, 29 KO) i Saul Alvarez (52-1-2) stanęli na wadze przed jutrzejszą walką w Las Vegas, której stawką jest należący do Kowaliowa pas WBO. Rosjanin ważył dziś 176 funtów (jeden funt powyżej limitu wagi półciężkiej), a Meksykanin 174,5 funtów. Kowaliow najpierw ściągnął biżuterię, potem bokserki, w końcu dostał godzinę na zrzucenie wagi i zmieszczenie się w limicie. Po kilku minutach wrócił całkowicie nagi i osiągnął limit.

WSZYSTKO O WALCE CANELO vs KOWALIOW >>>

Co ciekawe, według informacji Dana Rafaela jutro odbędzie się drugie, poranne ważenie, podczas którego - w myśl klauzuli wprowadzonej do kontraktów na życzenie obozu Canelo - żaden z zawodników nie może przekroczyć 185 funtów. Przekroczenie limitu będzie skutkowało surową karą finansową.

Dodatkowe ważenie w dniu walki jest praktykowane przez federację IBF (można tutaj wymienić jako przykłady np. walki Jacobsa z Canelo czy Kowaliowa z Hopkinsem), ma ono chronić zawodników. W walce Canelo vs Kowaliow pas IBF nie znajduje się jednak oczywiście w stawce (inna sprawa, że federacja IBF wycofała się z dodatkowych ważeń w dniu walki podczas pojedynków unifikacyjnych). Jutrzejsze ważenie nie ma zatem nic wspólnego z przepisami federacji i jest wyłącznie kwestią ustaleń kontraktowych.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 02-11-2019 00:09:20 
ale on nagi miał 0.25 nadbagażu. Może zrobił 1 i 2 i po problemie
Canelo znowu na miesie.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-11-2019 00:37:46 
Czyli rudy jednak coś wprowadził. Wiedziałem, za różowo to wyglądało. Czy ten nakoksowany szmaciarz nie może wygrać czegoś choć raz uczciwie i bez kombinowania ?
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-11-2019 01:18:15 
Dziwne, wcześniej w ogóle nie było takiej informacji. Co więcej, wywiadzie sam Canelo mówił, że spodziewa się Kowaliowa ważącego 190-195 funtów.
 Autor komentarza: shakal
Data: 02-11-2019 01:20:16 
chłop przeskakuje 2 kategorie wagowe, a Ty mu zarzucasz kombinatorstwo? Bez przesady. Przechodząc 2 wagi do góry od razu do Krushera ryzykuje znacznie więcej, niż jego przeciwnik, który i tak jest już past prime i jest to dla niego głównie skok na kasę - jeśli wygra, to większość i tak będzie mówiła, że pokonał gościa, dla którego nie jest to naturalna kategoria wagowa i nigdy wcześniej w niej nie walczył. Jak przegra, to na pocieszenie zostanie mu sporo hajsu. Jak Canelo przegra, to żadne to zaskoczenie(przynajmniej dla mnie), jak wygra to zapisze się w historii na dobre, a skacząc tak z wagą i tak pokazuje jaja - moim zdaniem to normalne, że w ten sposób się zabezpiecza. Gdyby tego nie było, to Koval miałby sporą przewagę, a niby czemu cynamon miałby mu ułatwiać
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-11-2019 01:25:17 
@shakal

Kowaliow jest duży, to jest kombinatorstwo, a nie żadna standardowa klauzula. Brak pełnego nawodnienia może dać o sobie znać w drugiej części walki.
 Autor komentarza: shakal
Data: 02-11-2019 01:34:21 
uznałbym to za kombinatorstwo, gdyby to był jakiś rzadki zapis - niestety to często spotykana klauzula w tego typu walkach i to od lat. Canelo też był tego ofiarą w walce z Floydem. Wiedział na co się pisze i tak samo wie to Koval - mimo to nie narzeka. Nikt nie kazał mu godzić się na tę walkę i ten zapis, więc nie ma mowy o kombinatorstwie
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-11-2019 01:56:52 
To, że coś w boksie nie jest rzadkie, nie znaczy że nie jest kombinatorstwem. Catchweighty też nie są kombinatorstwem? To, że ktoś się na to pisze, nie znaczy że nie jest to kombinatorstwem. Wiadomo, że Floyd też kombinował jak mógł jeśli chodzi o zapisy kontraktowe.

Kowaliow stoczył w wadze półciężkiej kilkanaście walk o mistrzostwo świata. Klauzulę do 185 funtów miał dokładnie 0 (słownie: zero) razy. Jeśli Canelo chce być na pełnych zasadach mistrzem, to niech na pełnych zasadach taką walkę bierze, a nie kombinuje z jakimiś dodatkowymi zapisami kontraktowymi.

Ujmę to jeszcze prościej: Canelo bał się wziąć walki na normalnych zasadach, stąd takie kombinowanie.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 02-11-2019 03:26:27 
Heh, oglądałem fragment ważenia z Canelo-Kowaliow, Kowaliow znowu nieprzygotowany, ciekawe czy do walki już się ogarnie, Canelo jak zwykle - bez zastrzeżeń. Kowaliow za takie olewanie kibiców powinien jakąś karę zapłacić, choć być może jego fanom to nie przeszkadza.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-11-2019 05:42:43 
1-0 dla Rudego, mała przewaga psychologiczna. Myślałem że przy tej wadze Rudy będzie bardziej ulany a on nabrał mięsa zamiast wody, z drugiej strony wygląda to dość naturalnie także mało prawdopodobne że dodatkowe kg będą go ograniczać.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 02-11-2019 06:55:07 
Nieprawdopodobnie wygląda Alvarez - trzeba to przyznać. Wygrać z półciężkim i jeszcze skończyć go przed czasem? To byłaby wielka historia.
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 02-11-2019 07:47:03 
Taaaak kuzwa! Canelo to jest wielki kombinator i chu... nie mistrz!, nie od dziś wiadomo że tylko on korzysta z takich haczykow w kontrakcie, oczywistym więc jest że jego przeskok dwie kategorie wyżej trzeba brać jako nie uczciwy myczek marketingowy i jeden wielki żart, wielki Gienadijjen aka Mistrz Jednej Wagi Golovkijen zrobił by to lepiej, on bez żadnych zapiskow kontraktowych poszedł by w górę i by rozdupczyl wszystkich w LHW tylko żem mu się narazie nie chcem. W dodatku Rudy jest na bank na koksie bo za dobrze wygląda a sedziowie są ustawieni nie mówią już o ringowym który będzie chronil meksa. Nie ma co oglądać tej walki bo to jeden wielki wałek.
 Autor komentarza: Mekekee
Data: 02-11-2019 08:10:51 
Mam nadzieję że Sovet odprawi z ringu rudzielca w podobnym stylu jak Hwozdyk odprawił Ste
 Autor komentarza: Mekekee
Data: 02-11-2019 08:11:26 
Mam nadzieję że Sovet odprawi z ringu rudzielca w podobnym stylu jak Hwozdyk odprawił Stevensona.
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 02-11-2019 08:23:09 
Mekekee

Ładnie trzeba mieć nasrane żeby coś takiego napisać
 Autor komentarza: Polakos
Data: 02-11-2019 08:26:36 
Deadpool

Po co reagujesz, przecież trollom właśnie o to chodzi. Canelo Alvarez jest najlepszym pięściarzem P4P czy to się komuś podoba czy nie i w nocy to potwierdzi. On piszę swoją wielką historię.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-11-2019 08:55:44 
Największy psychofan jakiego ta strona niosła pisze żeby nie reagować na rzekomych trolli. Zaraz mi ze śmiechu puszczą zwieracze i poleje się gówniany deszcz..
 Autor komentarza: samqualis
Data: 02-11-2019 10:56:38 
odezwal sie troll co pod kazdym tematem potrafi napisac jedynie 'nakoksowany szmaciarz' xD no niezle jaja
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 02-11-2019 11:00:53 
Witajcie, mam kilka pytań
- czy ktoś wie ile Kowaliow zwykle przybiera na wadze między momentem ważenia, a walką?
- czy takie praktyki jakie stosowali wcześniej Alvarez i Chavez jr. Czyli maksymalne wysuszanie się i nie wiem co jeszcze oni robili że mieli takie różnice kiedy wchodzili do walki. Zwłaszcza widok zombie Chaveza jr. z odwyku mi utknął w pamięci i to jak inaczej wyglądał w walkach. Czy takie praktyki są często stosowane? Ktoś zbiera takie informacje? Są jakieś normy? W sensie ja rozumiem, że każdy bokser Albo zdecydowana większość "robi wagę", mniej lub bardziej. Chyba Daniel Jacobs jeszcze dość dużo potrafi przytyć, ale więcej nie kojarzę. Chodzi mi o sytuację gdzie dany zawodnik ma bardzo duże różnice wagi. Poprawcie mnie jeśli palnę głupotę Ale coś pamiętam że kiedyś tu była gadka że oni potrafią przybrać nawet po 20 funtow (prawie 10kg chyba)
- to dużo.
Tak btw są jacyś rekordzisci? Który więcej nabierał masy Chavez jr. Czy Alvarez?
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 02-11-2019 11:04:01 
Waga w dniu walki i to rano (!) gdzie zawodnik nie wie czego się spodziewać po tym ile zje i jak się nawodni wieczorem oraz jak będzie wyglądał po przespanej nocy, której przez to raczej nie prześpi zbyt dobrze to rzeczywiście kombinowanie. Inna sprawa, że coraz częściej się to spotyka, np. procentowy limit IBF od ważenia do dnia walki, ale dalej to jak dla mnie trochę naciągane. Oczywiście 185 lbs to i tak łagodny wymiar kary dla Kowaliowa przez stronę A jaką jest Canelo gdy ma się w pamięci co na przykład Pacmany zrobiły z ODLH... prawie kryminał tam był w porównaniu do możliwości nawodnienia się o 10 lbs. Tym bardziej, że nie przypominam sobie raczej żeby Kowaliow był aż tak dużym LHW przybierającym po +20 lbs od wagi jak to robią rekordziści.

Paradoksalnie uważam też, że ta krótsza przerwa od poprzedniej walki powinna wpłynąć pozytywnie na Kowaliowa, który nie miał czasu na zbytnią refleksję, popadnięcie w codzienną rutynę i tę mityczną "wódę" pomiędzy walkami, nawet pomimo przyjęcia naprawdę ciężkich ciosów w walce z Yarde.

Nie będę oryginalny i stawiam na wygraną Canelo na punkty lub nawet przed czasem, ale to raczej ze zmęczenia Kowaliowa niż jakiegoś mega ciosu, który Canelo przeniesie nagle 2 wagi wyżej. Jestem bardzo ciekawy natomiast jak Meksyk poradzi sobie ze świetnym lewym prostym jaki ma Rusek. To naprawdę mocny cios, który cofa rywali w ich torach, rozbija akcje i frustruje, będzie ciekawie. Alvarez rozwinął się niesamowicie pod kątem defensywy dlatego tym bardziej będzie to ciekawe widząc jak rusza głową oraz skraca dystans broniąc się przed tym ciosem. All in all to naprawdę duże wyzwanie i szacunek dla tak hejtowanego przez tutejszy idiotów "rudego".
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 02-11-2019 11:17:35 
Autor komentarza: PitersonJData: 02-11-2019 11:00:53
Tak btw są jacyś rekordzisci? Który więcej nabierał masy Chavez jr. Czy Alvarez?

*
*
*

Miałem kiedyś taki katalog ze wszystkimi punktacjami walk, które obejrzałem, screenami z wagami, jakimiś tam zapiskami z przedmeczowej polityki, ustaleń oraz swoich obserwacjami prowadzony od 2006 roku (ogólnie mała encyklopedia). Wszystko chuj trafił jak padł mi dysk w 2016 i od tego czasu zaliczam się do ludzi, którzy robią back upy zamiast do tych, którzy dopiero zaczną je robić. Przybieranie wagi powyżej 20 lbs to już naprawdę domena profesjonalistów z odpowiednim teamem, suplementacją, wiedzą i doświadczeniem lub młokosów, którzy są to w stanie robić na "hurra" wyniszczając przy tym jednocześnie organizm. Były dużo wyższe przykłady gości z niższych wag, ale poniżej takie przykłady.

Randomowy przykład młokosa, który był do niedawna jeszcze to w stanie robić to chociażby Munguia (+21,5 lbs), a to i tak nie wynik przed samą walką:
https://imgur.com/a/LhCjDYG

Przykład weterana z bardzo dużym zapleczem to Lemieux:
https://imgur.com/a/vtMTzl6
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 02-11-2019 11:22:39 
A co do walki, to moim zdaniem jeśli Kovaliow nie lekceważy Alvareza to go pokona. Aczkolwiek to przekroczenie limitu to może i drobiazg, ale można sobie coś już pomyśleć. Ten dodatkowy zapis w kontrakcie też może mieć wpływ, dlatego pytałem wcześniej jak dużo Kovaliow zwykle tyje w tym czasie. Bo jesli się okaże, że ten limit jest mocno ograniczający dla ruska, to wtedy klops. Jesli jednak nie to powinien wygrać. Kovaliow jednak jest takim typem, że mógłby sobie lekceważyć przeciwnika, a głupi by był. Zwycięstwo Alvareza dla mnie będzie niespodzianką, chociaż te kwestie które poruszyłem wpłynąć na całokształt mojego punktu widzenia mogłyby nie licho.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 02-11-2019 23:57:24 
@Deadpool

Ty uważasz, że klauzula limitu 185 funtów nie ma znaczenia, ale obóz Canelo uważa inaczej. Gdyby tak nie było, to by nie narzucali takiego zapisu w kontrakcie.

Canelo poszedł dwie (de facto jedną) kategorię do góry, spoko, szacun. Czy to oznacza, że może sobie do woli wprowadzać niestandardowe, korzystne tylko dla jego strony klauzule? Nie, to już czyste kombinatorstwo. Jakby się nie bał, to by takich klauzul nie było.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.