LAWRENCE OKOLIE: WYGRAM Z NGABU PRZED CZASEM

W najbliższą sobotę na gali w Londynie Lawrence Okolie (13-0, 10 KO) zaatakuje pas mistrza Europy, który posiada Yves Ngabu (20-0, 14 KO). Walka z Belgiem ma być dla Brytyjczyka ważnym testem i kolejnym krokiem do walk o najwyższe stawki w kategorii cruiser.

- Pokonam go przed czasem. Nie zrozumcie mnie źle, to dobry zawodnik z dobrą pracą nóg, który wierzy w moc swojego uderzenia. Wejdzie do ringu, by wygrać, ale zabiorę mu tytuł. Chodzi mi tylko o pas. Nie znam Ngabu, on mnie nie obchodzi jako osoba. Ma coś, czego chcę. Po czternastu zawodowych walkach chcę mieć na koncie tytuły mistrza Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Brytyjskiej i wspomniany tytuł europejski. Ngabu to solidny rywal, choć nie walczył jeszcze z wieloma zawodnikami na wysokim poziomie. Po walce z Ngabu chciałbym stoczyć jeszcze jeden pojedynek, a potem ruszyć po pasy mistrza świata - powiedział Okolie.

Przypomnijmy, że Brytyjczyk - pogromca Igora Jakubowskiego na igrzyskach olimpijskich w Rio - zdobył tytuł mistrza Wspólnoty Brytyjskiej w czerwcu zeszłego roku, nokautując Luke'a Watkinsa. Trzy miesiące później pokonał na punkty Matty'ego Askina i zdobył pas mistrza Wielkiej Brytanii.

Czarnoskóry Belg Yves Ngabu zdobył natomiast w 2017 roku tytuł mistrza Europy, nokautując Tamasa Lodiego. Bronił dotychczas pasa dwukrotnie: najpierw znokautował Geoffreya Battelo w styczniu 2018 roku, a potem wygrał na punkty z Mickim Nielsenem w lutym 2019 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ckwilk
Data: 21-10-2019 22:52:55 
Może wygra, ale nie będzie sensacji jeśli tak się nie stanie.
Obaj mają podobne resume i procent KO.
Okolie jest bardziej medialny(promowany) i to jest duża szansa dla Ngabu by dać się poznać na całym świecie.
Super walka bez wyraźnego faworyta
 Autor komentarza: holy
Data: 22-10-2019 08:16:45 
Czemu Jakubowski nie boksuje?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.