GWOZDYK: ON BIJE BARDZO MOCNO, NIE MOGĘ Z NIM WYMIENIAĆ CIOSÓW

- Na pewno muszę boksować mądrze. Nie mogę sobie pozwolić na to, by stanąć i wymieniać z nim ciosy - mówi Aleksander Gwozdyk (17-0, 14 KO), który w piątkową noc spotka się z Arturem Beterbijewem (14-0, 14 KO) w unifikacji pasów WBC i IBF wagi półciężkiej.

Rosjanin wniesie do ringu w Filadelfii pas International Boxing Federation, zaś Ukrainiec tytuł World Boxing Council.

- Ten facet naprawdę potrafi mocno przyłożyć, dlatego taktyka i mądry boks to podstawa. Nie mogę stracić koncentracji choćby na moment, ani stać naprzeciw niego. A już na pewno nie mogę wymieniać z nim ciosów w otwartej walce. Jeśli będę się trzymał strategii, to wygram. Trener Teddy Atlas wykonał kawał dobrej roboty - kontynuował Gwozdyk.

- Aleksandra cechuje ringowa inteligencja i to będzie jego przewaga w tym pojedynku. Tylko głupek wychodzi nieprzygotowany do ringu, ale w jego przypadku nigdy nie będzie o tym mowy. Ten chłopak wierzy w moje nauki oraz metody szkoleniowe. A do tego jest typem zawodnika, który w sytuacjach stresowych, w najważniejszych walkach, boksuje najlepiej - chwali swojego podopiecznego trener Teddy Atlas.

Dziesięć lat temu panowie spotkali się na turnieju w Turcji. Przez kontuzję nosa wygrał Beterbijew w drugiej rundzie.

- W ogóle nie przywiązuję do tamtej potyczki uwagi, wszak obaj jesteśmy dziś zupełnie innymi bokserami. To typ punchera, zawodnik idący agresywnie do przodu. Dziesięć lat temu byłem dzieciakiem, zupełnie niegotowym na kogoś takiego jak Artur. Dziś jednak jestem już na niego gotowy - zakończył Gwozdyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hms
Data: 17-10-2019 18:31:00 
W artykule pomieszani posiadacze pasów ;) stawiam, że Beterbijew przełamie Gwozdyka w końcowych rundach, ale w tej walce żaden wynik nie zdziwi
 Autor komentarza: ckwilk
Data: 17-10-2019 19:57:45 
Jak przeczytałem, że trenerem Gvozdyka jest "celebryta" Teddy Atlas to jestem pewien że wygra Beterbijew.
Widziałem parę jego wypowiedzi przed walkami w których zazwyczaj sę mocno mylił w ocenie zawodników i sądzę że tak samo źle taktycznie przygotował Gvozdyka.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 17-10-2019 21:21:05 
@ckwilk - z Ciebie widać taki sam celebryta, bo to właśnie Atlas był w narożniku Gwozdyka, gdy ten zdetronizował Adonisa Stevensona. To będzie ich trzecia walka.
Atlas kształtował młodego Tysona, doprowadził Moorera do tytułu w wadze ciężkiej. Normalnie celebryta, żadnych osiągnięć...
Trochę zbyt pochopnie i łatwo wydajecie swoje opinie czasem. Pzdr.
 Autor komentarza: ckwilk
Data: 18-10-2019 09:35:57 
Furmi

Stevenson był mocno przereklamowany, a i tak ogrywał Gvozdyka do momentu nokautu prowadząc na punkty.
Jaką taktykę przygotował Atlas, że zawodnik ze znacznie lepszymi warunkami fizycznymi(10cm wzrostu i zasięgu więcej) nie potrafi punktować z dystansu prawie emeryta bokserskiego??
Gdyby nie udało mu się trafić i dobić Stevensona to by przegrał na punkty.
Walka z Beterbietevem pokaże kto miał rację ;)
pzdr
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.