WYBITNY PRAWNIK POMAGA KRZYSZTOFOWI GŁOWACKIEMU

Promotor Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) - Andrzej Wasilewski - poinformował, że strona polska wykorzystuje wszystkie możliwości prawne, by walczyć o sprawiedliwość w sprawie kontrowersyjnej walki z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO), który pokonał Polaka przed czasem  15 czerwca w Rydze w półfinale turnieju WBSS.

- Wykorzystaliśmy wszystkie możliwe procedury, niespecjalnie licząc się z kosztami. O pomoc prawną poprosiliśmy wybitnego nowojorskiego prawnika, Scotta Schaeffera, który jest wielkim kibicem bokserskim (...) Zrobiliśmy wszystko, co można. Wprowadziliśmy duży zamęt w federacji WBO, powodując, że Łotysze stracili głos – powiedział Wasilewski w rozmowie z TVP Sport.

Przypomnijmy, że pod koniec września Głowacki uczestniczył w Portoryko w przesłuchaniu, jakie przeprowadzała federacja WBO. Obóz Polaka chciał najpierw unieważnienia wyniku pojedynku w stolicy Łotwy (podczas którego sędzia całkowicie stracił kontrolę i pozwolił w ringu na chaos przeplatany faulami, przede wszystkim ze strony Łotysza), obecnie ''Główka'' jest numerem rankingu i głównym kandydatem do walki z mistrzem, którego wyłoni konfrontacja Mairis Briedis vs Yunier Dorticos, czyli zaplanowany na grudzień finał WBSS. Strona polska wciąż naciska również na dyskwalifikację Briedisa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DaWeed
Data: 12-10-2019 13:53:08 
Trzeba przyznać ze Wasilewski jest jedynym promotorem w Polsce który potrafi się poruszać na arenie międzynarodowej
 Autor komentarza: Clevland
Data: 12-10-2019 14:24:04 
@DaWeed

Tak, trzeba przyznać że potrafi zorganizować swoim zawodnikom świetne pojedynki.
Gdyby jeszcze niektórzy zawodnicy byli godni tych szans...

Oczywiście Głowacki to rewelacyjny bokser. Gdyby jeszcze marketingowo wypromował się jak np. Szpilka.


Trzymam kciuki za powodzenie tego postępowania, choć będzie ciężko.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 12-10-2019 19:01:23 
No ale o co jest ta awantura, co oni chcą tym osiągnąć? Chcą dyskwalifikacji, rewanżu czy może odszkodowania. Wasilewski dba o interesy swojego zawodnika i to się chwali, ale chyba sami do końca nie wiedzą co chcą osiągnąć.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 12-10-2019 19:27:37 
"Wprowadziliśmy duży zamęt w federacji WBO, powodując, że Łotysze stracili głos"

W jakim sensie "stracili głos"? :)) Odebrało im głos z wrażenia (zaniemówili) czy pozbawiono ich prawa głosu podczas głosowań WBO? A może chodzi o coś jeszcze innego?
Przecież Łotysze nie są niczemu winni. Jeżeli ktoś zawinił to sędzia. Ale to nie problem Łotyszy. Wybrali sędziego z listy sędziów uprawnionych do sędziowania takiej walki."O pomoc prawną poprosiliśmy wybitnego nowojorskiego prawnika, Scotta Schaeffera, który jest wielkim kibicem bokserskim"

Wielkim kibicem może i jest ale pracuje za pieniądze. A jaki by nie był dobry w tym co robi to nie wiem jak mógłby dać Głowackiemu pasek lub załatwić mu odszkodowanie (od kogo? od sędziego? no bez jaj).

Uważam, że
1 jeżeli walka nie zostanie unieważniona to nikogo do niczego zmusić się nie da
2 jeżeli walka zostanie unieważniona to wracamy do punktu wyjścia, ale nie wrócimy, bo to by zatrzymało turniej
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 12-10-2019 21:25:06 
Głowacki jest za cichy w porównaniu do takiego wielkiego w gębie Szpilki i to jest problem. Ma większe osiągnięcia, większe serce do walki ale nie udziela się w mediach, nie gada głupot i dlatego mu tyle co Szpilce nie płaca. Nie wiem po co ta kolejna walka z Łotyszem, były faule ale ostatnie KO było uczciwe, choć możliwe ze po ciosie łokciem Polak nie odzyskał pełnej kontroli nad swoim ciałem zaś honor mu nie pozwalał na przyklęknięcia. Ja obwiniam ringowego, bo nie dość ze stracił kontrole to jednak nie na tyle by nie faworyzować Breidisa, Byrd ma układy w federacji, już dawno wiek mu nie pozwala prowadzić pojedynków ale jest układowy i wystawiają go do walk gdzie jego nierozgarnięcie się przydaje. Cała rodzina to układy bo żona jest punktowym na życzenie i choć miała kilka wpadek to nadal punktuje. Układy, układy zaś Łotysz to kawał sku.wiela i do tego policjant, cóż za dziwny zbieg okoliczności.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.