BENN O POWROCIE: TO MOJA DECYZJA, NIKT MNIE DO TEGO NIE ZMUSZAŁ

To jedno z najbardziej zaskakujących wydarzeń w boksie tego roku. Po 23 latach od ostatniej walki między liny wróci Nigel Benn (42-5-1, 35 KO). 55-letni Brytyjczyk w listopadzie ma się zmierzyć z Sakio Biką (34-7-3, 22 KO), 40-letnim byłym mistrzem WBC wagi super średniej. Tymczasem "Mroczny Niszczyciel" opowiada o swoim powrocie do boksu.

- Niektórzy uznają to za kontrowersyjne, ale to moja decyzja, by ponownie walczyć. W przeciwieństwie do innych bokserów utrzymuję zdrowy tryb życia, jestem w dobrej kondycji - zapewnia Benn.

- Zdaję sobie sprawę z tego, jakie ryzyko niesie ze sobą ten sport. Przeszedłem szereg dokładnych badań, by upewnić się, że nadaję się nadal do tego, by wchodzić do ringu. Kilka razy badano mój mózg, a ponadto BIBA (British & Irish Boxing Authority) zadba dokładnie o moje bezpieczeństwo podczas mojej walki - kontynuuje Brytyjczyk.

- Nikt mnie do tego nie zmuszał ani nie namawiał, to moja decyzja, miałem ją w sobie od kilku lat. Mam wrażenie, że jestem dyskryminowany ze względu na mój wiek. Mogę też potwierdzić, że to ja sam wybrałem sobie na rywala znanego, byłego mistrza świata. Nie chodzi o pieniądze, chodzi o zaspokojenie wewnętrznego pragnienia. Mam nadzieję, że fani boksu na całym świecie to rozumieją i poprą moją decyzję - zakończył Benn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 10-10-2019 16:56:47 
Kiedyś dawno temu w UK przyglądałem się sparingom takiego dziadka, może nie aż tak starego ale blisko 50 lat. Za młodu podobno bił się w tej lidze która dziś nazywa się "Białe kołnierzyki", był z kategorii chyba średniej, ok. 40 walk pół na pół W/L. Nawet przesparowaliśmy jedną rundę. Powiem szczerze że ten wiek ma na prawdę małe znaczenie jeśli ktoś stale jest w treningu. Niestety najszybciej pada kondycja.
Wierzę że Benn przeboksuje walkę w całkiem dobrym stylu, ale wiadomo że na jakieś sukcesy nie ma co liczyć, ot taki boks rekreacyjny.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 10-10-2019 17:56:11 
Prawdopodobnie przepierdolił całą kasę.

Podtrzymuję, że walka z Biką skończy się szpitalem i zagrożeniem życia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.