DAMIAN WRZESIŃSKI: TAKTYKA BĘDZIE KLUCZEM DO SUKCESU

- Taktyka będzie kluczem do sukcesu. Nie mogę popełnić błędu Łukasza Wierzbickiego - mówi Damian Wrzesiński (17-1-2, 5 KO), który zmierzy się z Miguelem Antinem (18-3, 8 KO) w 10-rundowej walce wieczoru na Tymex Boxing Night 10 w dniu 19 października w Łomiankach.

Poznański pięściarz to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników grupy Tymex Boxing Promotion, kierowanej przez Mariusza Grabowskiego. Damian był amatorskim mistrzem Polski, później zawodowym mistrzem Polski w wadze lekkiej i super lekkiej, a z Argentyńczykiem będzie boksował za niewiele ponad tydzień o zawodowe Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii lekkiej.

- Dużo dała mi do myślenia walka Łukasza Wierzbickiego z Louisem Greene na ostatniej gali w Częstochowie. I Łukasz i ja mamy podobne plany, chcemy w niedługim czasie zdobyć powalczyć o pas mistrza Europy, choć oczywiście w różnych wagach. Jego pojedynek pokazał jak łatwo zejść z obranego kursu i jest przestrogą, że na wyższym poziomie trzeba boksować pierwsze rundy dość ostrożnie, zwłaszcza z takimi puncherami jak Greene. Byliśmy na trybunach z moim trenerem Mariuszem Koperskim i pierwsze co rzuciło się w oczy, to zbyt odważna taktyka na bardzo dobrego Anglika – mówi "Wrzos", który po zwycięstwie chciałby przesunąć się do pierwszej setki, może na 70-80 lokatę w lekkiej.

Jego argentyński przeciwnik od 2015 do 2018 zanotował kolejnych 17 zwycięstw w profesjonalnej karierze. W ostatnich kilku pojedynkach rywalizował o pasy regionalne, m.in. World Boxing Council Latino. Zdobył trofeum w wadze super piórkowej, a następnie przeszedł do wagi lekkiej i przegrał walkę o tytuł mistrzowski.

- Wraz z trenerem mamy pomysł na pokonanie Antina. Na pewno nie rzucę się od niego od pierwszej rundy, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi. Muszę zacząć bardzo skoncentrowany i uważny, i nawet jeśli przegram minimalnie jedną czy dwie rundy, to nie będzie tragedii. W drugiej fazie walki będę miał wystarczająco argumentów technicznych, taktycznych i siłowych aby przełamać Argentyńczyka. Potrafię boksować na czujce, a jak trzeba to przyspieszę i przycisnę. Jestem pewnych swych umiejętności, ale pojedynek musi być bardzo mądrze poprowadzony – przyznał Wrzesiński.

Bokser Tymexu porównał Miguela Antina do swego ostatniego rywala Kamila Młodzińskiego, z którym wygrał w kwietniu w Katowicach.

- Argentyńczyk wydaje się być zawodnikiem przewidywalnym. Stylowo pasuje mi do Kamila, chociaż jednak Młodziński wydaje się, że walczy z większym pazurem. Na każdy cios, który doszedł do niego, starał się odpowiedzieć dwoma-trzema swoimi uderzeniami. Wygląda mi na bardziej zawziętego od Antina, lecz wszystko okaże się 19 października w ringu. Będę starał się dużo bić po dołach. Trener Mariusz Koperski wychodzi z założenia, że skoro mój rywal sporo przyjmuje ciosów na dół i nie radzi sobie z nimi, to raptem w tym elemencie się nie poprawi.

- Chcę pokazać atrakcyjny boks, powalczyć z kontry, ale też w półdystansie uderzyć. Na sparingach miałem bardzo charakternych młodych chłopaków z Częstochowy i Śląska, m.in. walczyłem z Maksem Gibadło, który też wystąpi w Łomiankach. Z kolei Tomek Nowicki sparował ze Stasiem Gibadło. Niedługo każdy z nas boksuje na TBN 10. Na koniec posparowałem jeszcze z lżejszym i mniejszym od siebie Kamilem Łaszczykiem. To cenne rundy, bo wcześniej mierzyłem się z zawodnikami ważącymi po 70kg - dodał.

Podczas gali Tymex Boxing Night 10 w podwarszawskich Łomiankach na ring, po przerwie macierzyńskiej, wraca była mistrzyni Europy Sasza Sidorenko. Dalej jest niepokonana na zawodowych ringach. Ciekawie zapowiada się również debiut w Tymexie Laury Grzyb, medalistki ME Kadetek i dwukrotnej mistrzyni Polski seniorek. Kolejne walki stoczą także m.in. urodzeni w Grecji braci Stanisława i Maksymiliana Gibadło, Michał Żeromiński, Kamil Bodzioch i Tomasz Nowicki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ckwilk
Data: 10-10-2019 18:50:04 
pierdzielenie o trudności rywala. Fakt że w rankingu boxrec jest ponad 200 pozycji wyżej, ale w tym wypadku ranking nie określa faworyta. Wrzesiński wygra.Będzie łatwo do 1 bramki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.