MISTRZ UFC CEJUDO PONOWNIE RZUCA WYZWANIE ŁOMACZENCE

Mistrz UFC w dwóch kategoriach wagowych naraz (muszej i koguciej), Henry Cejudo (MMA 15-2, 7 KO) po raz kolejny rzucił wyzwanie najlepszemu według wielu bokserowi na świecie - mistrzowi WBA, WBC i WBO wagi lekkiej Wasylowi Łomaczence (14-1, 10 KO). Obaj są złotymi medalistami igrzysk olimpijskich i od ponad dekady reprezentują najwyższy poziom. Pytanie tylko, czy ich ewentualna walka ma sens. Cejudo chciałby konfrontacji na gołe pięści.

WASYL ŁOMACZENKO: SERWIS SPECJALNY >>>

- Powtarzam: chciałbym pobić Wasyla Łomaczenkę. Biłbym się z nim na gołe pięści. Chciałbym go zmusić, żeby przede mną uklęknął, posłać na deski. Widzieliście walkę Malignaggi kontra Łobow? Gołe pięści zmieniają układ sił między bokserem a zawodnikiem MMA - powiedział Cejudo, którego poprzednie wyzwanie miało ostrzejszy charakter.

- Wasyl, wszyscy wiemy, co się stało, kiedy walczyłeś z meksykańskim wojownikiem. Przypomnij mi, kogo ręka powędrowała wtedy w górę. Uklęknij przed królem - tak prowokował ''Triple C'' w czerwcu, nawiązując do porażki Łomaczenki z Orlando Salido. Czempion UFC nie po raz pierwszy wzbudza nota bene kontrowersje, w tym roku wyzwał też do walki kobietę, mistrzynię UFC Walentynę Szewczenko. Szef największej federacji MMA na świecie, Dana White nazwał to ''najdziwniejszym gównem, jakie kiedykolwiek słyszał, pieprzonym szaleństwem''...

Wracając do sedna: czy jest szansa na kolejne starcie w stylu walki Mayweather vs McGregor? Zanim Cejudo zaczął rywalizować w MMA, był zapaśnikiem, więc z boksem ma dużo mniej wspólnego niż Irlandczyk. A może Dana White zorganizowałby walkę Cejudo vs Łomaczenko w ramach swojego nowego projektu bokserskiego Zuffa Boxing, który ma w tym roku wejść na rynek? Tam, gdzie w grę wchodzą wielkie pieniądze, można się spodziewać wszystkiego, szczególnie we współczesnych sportach walki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 09-10-2019 21:43:18 
Tanie szczekanie. Jednak mimo popularności UFC, muszą tam mało zarabiać, a przecież Cejudo to czołowa postać niskich wag.

3 rundy to byłby wstyd dla Łomaczenki.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 09-10-2019 22:53:39 
A ten dalej skomle o walkę? Niech wyzwie Tysona Fury'ego, on zgodzi się na każde show.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 09-10-2019 23:25:58 
Łomaczenko mógłby się zgodzić, oczywiście na normalnych zasadach a nie gołe pięści. To byłoby dla niego nawet nie jak sparing.
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 09-10-2019 23:35:36 
lama by nie miał co robic z nim cejudo chyba koksuje zdrowo ze takie głupoty wygaduje
 Autor komentarza: towd
Data: 10-10-2019 11:27:13 
A to nie ten sam pan który jeszcze niedawno nawoływał o walkę z zawodniczką UFC o pas intergender ?
 Autor komentarza: towd
Data: 10-10-2019 11:28:03 
A sorry, jest o tym wzmianka w poście... w połowie czytania tych jego bredni się wyłączyłem i mi umknęło
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.