KOSZEWSKA W ĆWIERĆFINALE MŚ, RYGIELSKA POKONANA W 1/8 FINAŁU

Już tylko jedna Polka pozostała w dość pechowych dla prowadzonej przez Karolinę Michalczuk kadry mistrzostwach świata seniorek w Ułan Ude. Dziś do ćwierćfinału awansowała tegoroczna złota medalistka Igrzysk Europejskich, Karolina Koszewska (69 kg), z turniejem pożegnała się natomiast aktualna wicemistrzyni Europy, Aneta Rygielska (60 kg).

MŚ KOBIET: DRAMAT ELŻBIETY WÓJCIK, PORAŻKA KINGI SZLACHCIC >>>

Wygrana (5:0) mądrze wykorzystującej swoje dobre warunki fizyczne Koszewskiej z Szachnozą Junusową (Uzbekistan) nie podlegała dyskusji, niestety nie najlepiej - jak na swoje możliwości - zaboksowała Rygielska, przegrywając 0:5 z brązową medalistką tegorocznych mistrzostw Europy, Irlandką Amy Broadhurst.

Jutro czeka nas walka o wejście do półfinału, czyli o pierwszy medal dla Polski na MŚ od siedmiu lat. 37-letnia Koszewska zmierzy się w ćwierćfinale z Hinduską Lovliną Borgohain. Mistrzostwa w stolicy rosyjskiej Buriacji nie układają się dla Polek najlepiej (zwłaszcza dla przeżywającej wczoraj dramat z powodu kontuzji Elżbiety Wójcik) i cały ciężar nadziei spoczywa teraz na barkach utytułowanej weteranki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.