SZPILKA: BYŁEM TAK ZAPUSZCZONY, ŻE WAŻYŁEM 118 KG

Artur Szpilka (22-4, 15 KO) 26 października zmierzy się w Sosnowcu z Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO). Polak do tej walki przygotowuje się w Hiszpanii, razem ze swoim trenerem Romanem Anuczinem. W rozmowie z TVP Sport "Szpila" zdradził między innymi, z jaką wagą rozpoczynał obóz przed walką z Włochem.

TUIACH PRZED WALKĄ ZE SZPILKĄ O POLAKACH: PODZIWIAM WAS>>>

- Byłem tak zapuszczony, że ważyłem 118 kg. Nie tyle, że pracuję nad kondycją, bo jej w ogóle nie ma. Pracuję, by doprowadzić się do ładu. Żeby zrzucić te kilogramy i wrócić do formy, to zajmie mi trochę. Dlatego uważam, że ten wyjazd to był strzał w dziesiątkę. Odizolowanie się od wszystkiego, skupienie się na treningu z trenerem. Do 110 kg już mi zeszło, na walkę myślę będzie dużo mniej, bo nie wyobrażam sobie, by  było tak jak teraz - mówił Szpilka.

Szpilka zapewnił też, że doskonale zdaje sobie sprawę, że każdy jego rywal będzie chciał w walce z nim pójść do przodu i postawić wszystko na jedną kartę. Takiej taktyki spodziewa się też po pięściarzu z Włoch.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 20-09-2019 09:43:20 
znowu beda potrzebne nosze
 Autor komentarza: Marduk
Data: 20-09-2019 09:48:49 
Ja mówiłem od razu, że Szpilka wnoszący 115 kg to pomyłka, ale były na bokser org dzbany twierdzące, że ciężej go będzie wtedy przepychać XD.

Szpilka ma ważyć 105 kg lub mniej, ma być dobry na nogach i mieć dobrą kondycję, walczyć outside.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 20-09-2019 10:08:33 
@Marduk

Racja. Przy 105 kg i lotnych nogach, rywale będą mu się łapać na kontry, jak ryby na haczyk, i bomba, bomba! Też to widzę oczyma wyobraźni.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 20-09-2019 10:10:33 
Oczywiście są warunki co do tych "rywali": starzy, wolni, bez ciosu, bez woli zwycięstwa ;)
 Autor komentarza: hanusokumatu1
Data: 20-09-2019 10:16:33 
Skończcie już z tym Szminką. To jest żałosne, żeby tyle artykułów poświęcać jednemu niedorajdzie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-09-2019 10:54:45 
Szpilka nigdy nie powien wychodzić poza wagę junior ciężką.
Ze względu że jest dziurawy i nie ma ciosu.
Na jakiegoś emeryta to może ok...
Zresztą teraz jak by na niego wypuścili pielęgniarza Abela, to ten spuściłby mu...

Po dwóch ciężkich nokautach powinien dać sobie spokój z boksem.

Tymczasem on nadal chce walczyć, zapuścił się i wychodząc nie w pełni możliwości, ryzykuje po prostu życiem.

Przecież po kolejnym ciężkim k.o. może się nie obudzić... albo doznać paraliżu...
 Autor komentarza: snapcase
Data: 20-09-2019 11:43:39 
Jak będzie sobie chciał wyjść i dostać paraliżu to sobie wyjdzie. To jest jego życie i jego sprawa i on decyduje a nie noname z orga. Ja mu życzę dużo zdrowia bo chce jeszcze parę razy zobaczyć jak mu dają lekcje pokory.
 Autor komentarza: khorne
Data: 20-09-2019 14:22:20 
to bardzo wiele mowi o profesjonalizmie tego celebryty. W gruncie rzeczy to bardziej cenie juz Najmana niż tego cyrkowca. Najman przynajmniej czasem zrobi jakąś galę charytatywnie. Szminka jest ogólnie nie wnosi żadnych korzyści społeczeństwu.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 20-09-2019 14:42:21 
Khorne
Daje społeczeństwu szanse na rozwój zabawnych memów w roli głównej.
 Autor komentarza: towlasnieja
Data: 20-09-2019 14:46:40 
@hanusokumatu1
Widać wysoka klikalność skoro ciągle o nim piszą
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-09-2019 15:12:18 
Wy sie śmiejecie a mało kto z was wie że będą się bić zawodnicy HW nr.3 z Polski i nr.3 z Włoch, i jest bardzo prawdopodobne że po tej walce ew. wygrany Szpilek zaatakuje nr.2, jeśli zda i ten test to zaataukuje też nr.1. Wtedy zostanie Mistrzem federacji ZWDP.
Z Ziemii Włoskiej Do Polski.
 Autor komentarza: Bongo
Data: 20-09-2019 15:47:15 
Artur ile juz przez te wszystkie lata miało być tych strzałów w dziesiątkę? Jedyne co na moj gust to strzaly sa ale nokautujace ciebie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-09-2019 16:05:52 
@Bongo
Strzały w 10-tkę?
Były ale finansowe...
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 20-09-2019 16:26:57 
Artur bez zmian widzę co każdą walkę gada już jakie to zmiany nie wprowadził i jaką formę zbudował. A tu ani z Wachem ani z Chisorą nie było widać by te dodatkowe kilogramy miały przełożenie w ringu. To co miał z Adamkiem i Wilderem najlepszego czyli pracę nóg zatracił a nie widać zmian na plus. Szczęka też mu skruszała i teraz nie wygląda to za dobrze. Moim zdaniem Szpila powinien wycisnąć z krajowego rynku wycisnąć ile się da czyli po przetarciu Zimnoch i Diablo a potem KSW.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 20-09-2019 16:54:07 
Jeśli w wadze ciężkiej zawodnik nie trzyma ciosu i nie ma twardego łba to kaplica i taki był jest i będzie zawsze szpilka
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 20-09-2019 17:00:03 
Autor komentarza: Clevland
Po dwóch ciężkich nokautach powinien dać sobie spokój z boksem.


A to niby dlaczego? Są bokserzy, którzy byli nokałtowani po około 50 razy.
A np. ten
https://boxrec.com/en/proboxer/18561
został w 2005 roku przegrał 4 walki przed czasem po rząd na przestrzeni 3 miesięcy.
Szpilka nie jest jeszcze na półmetku kariery jeżeli chodzi o sensowne walki, może dobrze zarabiać nawet do 40-tki. Ma nazwisko a ono jest najważniejsze.
A ryzykują w boksie wszyscy dlaczego to właśnie Szpilka miałby być bardziej narażony na coś złego?
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 20-09-2019 17:11:01 
Szpilka już nie ma motywacji po przegranej walce z Chisorą tak się zapuścić w miesiąc mówi samo za siebie. To w dużej mierze przez hejterów to wy zabraliście mu tlen w dużej mierze nie każdy sobie z taką presją radzi jak wiatr wieje z boku.
 Autor komentarza: snapcase
Data: 20-09-2019 17:41:20 
Nie ma co winić hejterow tylko przerosniete ego oraz brak pokory i szacunku do kogokolwiek.
 Autor komentarza: Miro
Data: 20-09-2019 17:59:14 
Ale co robi ta druga połówka Szpilki. Żyje z nim jak żona z mężem i tak pozwala na to, żeby Szpilka tak się utuczył ? Czytałem, że zaburzenia psychiczne tez powodują, że człowiek zaczyna się obżerać. Artur miał aspirację zaistnieć być kimś w HW. Ale gdzie u niego determinacja i silna wola, żeby dobrze się prowadzić pomiędzy walkami. Profesjonalista w pełni i mający wytyczone cele tak nie postępuje. A teraz musi Szpilka tracić drogocenny czas na zrzucanie nadwagi zamiast trenować technikę i taktykę z Anuczinem. Przecież każdy trener powinien zbesztać swojego zawodnika za takie folgowanie sobie i dogadzanie z żarciem. Szczerze to sam Szpilka raczej nie wie z jaką wagą powinien wchodzić do ringu. Każdy z wcześniejszych trenerów miał inne spojrzenie w tym temacie.I mącili mu w głowie. Pamiętam wypowiedź śp pana Andrzeja Gmitruka , że Artur powinien nabrać kilogramów a i tak nie straci na szybkości nogi nadal będą jego atutem a przynajmniej nie będzie łatwo spychany w ringu. Shields z kolei widział Artura lżejszego i mobilnego , bo i tak po "dopompowaniu" naturalnym ciężkim się nie stanie.W walce z Wilderem Artur ładnie kicał w ringu jednak też do czasu. Chyba u Łapina Artur miał wszystko najbardziej wyważone. Teraz Anuczin też chciał widzieć Artura z większą wagą . Ale to jest chyba błąd. Skoro Artur musi uciekać w ringu przed naporem przeciwnika to musi przede wszystkim stawiać na nogi. Bo i tak przecież odporności szczęki siły ciosu już nie zmieni. A więc szybkość w ringu balans głowy i tułowia poprawa obrony. To są sprawy techniczne chyba do przyswojenia.Ale czy Artur może być ulepszony przez jakiegokolwiek trenera mając jakby wryte w psychikę nokauty i świadomość tą jak wątłym jest pięściarzem w HW na tle wielu pięściarzy nawet średniej klasy w HW. Chciałbym się mylić ale nie bardzo wierzę w ulepszenie Artura przez sztab trenerski przy jego wielu słabych punktach jak na HW. Słaba szczęka słabowity cios mały repertuar ciosów licha obrona słaba psychika. Jak mu nie idzie to wyraźnie powątpiewa w możliwość zmiany losów walki. On będzie wchodził do ringu bo korci go kasa ale już jest bez wiary w sukces sportowy . Już nie jest tak nakręcony pozytywnie jak to było do jego walki z Jenningsem.Wcześniej potrafił i sam nokautować i walczyć zadziornie. Później psycholog sportowy zmienił go mentalnie. Szpila zatracił agresję. Stał się za bardzo uspokojony wyciszony nawet bym powiedział mniej odważny w ringu.Poza tym Szpilce w głowie robią zamęt włodarze MMA . Jeśli tyle lat trenuje boks i jest jaki jest a więc tylko przeciętny to jaki będzie w klatce kiedy wszystkiego musiałby uczyć się od nowa ? A Szpilka słucha tych podszeptów bo motywacją dla niego jest przede wszystkim kasa gdziekolwiek czy w ringu czy w klatce.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 20-09-2019 19:58:01 
Artek jest najgitowszym gitem pod Słońcem i niekoronowanym mistrzem świata wszystkich gitowców, już od wielu wielu lat. W boksie osiągnął już właściwie wszystko i teraz, będąc na tym samym poziomie co FMJ, Usyk czy Lennox, może albo przejść na zasłużona emeryturę albo ewentualnie zaatakować tron w innej dyscyplinie np. MMA albo KSW.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.