JOEY DAWEJKO: GASIJEW SIĘ PRZESTRASZYŁ

Już czternaście miesięcy trwa przerwa Murata Gasijewa (26-1, 19 KO) od boksu. Jego powrót, mający być zarazem debiutem w wadze ciężkiej, już dwukrotnie odwoływano. W obu przypadkach rywalem dawnego championa kategorii cruiser miał być Joey Dawejko (20-7-4, 11 KO). Amerykanin z polskimi korzeniami zarzuca Rosjaninowi, że ten po prostu przestraszył się takiej potyczki.

"Po raz drugi Gasijew wycofał się z naszej walki. Za pierwszym razem rozumiałem to. Miał kontuzję i nie był gotowy. Zgodziłem się więc na pojedynek 12 października w Chicago. Teraz jednak zgłosił ten sam uraz. Moim zdaniem on po prostu przestraszył się, nie chce się ze mną zmierzyć i pogrywa ze mną w gierki. Chcę dopaść i pobić tego przestraszonego kurczaka" - stwierdził były mistrz świata juniorów w boksie olimpijskim.

Przypomnijmy, że panowie mieli spotkać się już w lipcu. Gasijew z powodów zdrowotnych wycofał się z tamtej potyczki, a Dawejko pokonał sprowadzonego w zastępstwie Rodneya Hernandeza na punkty po twardej przeprawie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 19-09-2019 19:35:47 
"Teraz jednak zgłosił ten sam raz." Chyba miało być ten sam uraz/kontuję?
Tak czy inaczej być może Gassiev się rozsypał bo raczej Dawejko go nie przestraszył, nie sądzę też żeby zrobił sobie następne pół roku przerwy tylko dlatego żeby z nim nie walczyć. Dawejko się zdenerwował bo nawet opublikował zdjęcie Gassieva z głową kurczaka, ale to dla tego że była szansa na fajne pieniądze i dobre walki po ew. wygranej z Ruskiem.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 19-09-2019 20:18:13 
Wszyscy trzęsą gaciami przed Dawejko.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 19-09-2019 20:31:43 
Szkoda Gasijeva. Jest młody, ale już się strasznie sypie i 2 lata odpoczywa przez to wszystko.. Jak tak dalej będzie to skończy tak jak Glazkov czy Drozd ( chociaz ten pewnie bal sie wpadki )..
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 19-09-2019 20:32:33 
Mój błąd, odpoczywa ponad rok, ale wróci pewnie po półtorarocznej przerwie, bo na pewno nie w tym roku..
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 19-09-2019 22:33:09 
Taka przerwa w okolicach swojego prime to duży problem. Tak naprawdę nie wiadomo jak ciężka i uciążliwa jest kontuzja. Oby mu się udało chociaż te 2 walki stoczyć w przyszłym roku, gdyby dało radę 3, to byłoby świetnie. Pewnie nie będą zwlekać i dosyć szybko zaczną się poważne walki. Za Gasijewem stoi trochę pieniędzy, więc powinno się udać za rok.-ółtora coś dużego zorganizować.
 Autor komentarza: BlackDock
Data: 20-09-2019 08:12:42 
Nie wiem, czy sie przestraszyl Dawejko, pewnie nie, ale byc moze przejscie do HW nie jest jednak takie proste. Pewien inny cruiser mial walczyc z Takamem i dwukrotnie walka nie doszla do skutku. Jak wiesc niesie zle nosil ciosy w HW.
Vitalij wypowiedzial kiedys (przed walka z Adamkiem) ciekawe slowa: Nie wystarczy sie najesc, by przejsc do HW, ciezkim trzeba sie urodzic. Walka Adamka z Vitalijem doskonale to potwierdza. To bylo zderzenie ze sciana.
A przeciez teraz na szczycie HW same olbrzymy...
Mysle, ze nawet taki Tyson Fury, ktory nie ma petardy w rekawicach, bedzie potworem dla kazdego cruisera, jesli chodzi o sile ciosu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.