KONTROWERSYJNY PETER QUILLIN: BOKS JEST PEŁEN RASIZMU

Były mistrz świata Peter Quillin (34-1-1, 23 KO) zmierzy się w najbliższą sobotę w Kalifornii z Alfredo Angulo (25-7, 21 KO), jednak więcej emocji niż sama walka budzi na razie wywiad, jakiego Amerykanin udzielił przez pojedynkiem. Głównym tematem poruszonym przez Quillina był rasizm w boksie. Rozmowa została skierowana na ten tor, gdy padło pytanie o Floyda Mayweathera.

KARTA WALK SOBOTNIEJ GALI QUILLIN vs ANGULO >>>

- Floyd zmienił boks, był najlepiej zarabiającym sportowcem... W boksie od zawsze szuka się białego faceta, który pokona czarnego. Tak buduje się walki. Muhammad Ali był Mayweatherem swoich czasów, ludzie chcieli zobaczyć jego porażkę, bo był czarnym mężczyzną o silnej osobowości. Wszyscy czarni zawodnicy powinni wzorować się na Mayweatherze. Ale nie każdy chce grać taką rolę, jaką gra Floyd. Rasiści chcieliby, żebyśmy byli ''ignoranckimi czarnuchami'' - powiedział Quillin.

- Jako inny wzór można przedstawić Andre Warda. ''S.O.G.'' to perfekcyjna amerykańska historia. Rodzinny człowiek i zwycięzca. On dokonał rzeczy, które są niemożliwe do zrobienia dla czarnego człowieka w tym kraju... Pamiętacie, jak Oscar De La Hoya i jego ludzie gadali rasistowskie rzeczy? Zostało to zamiecione pod dywan. Pokażcie mi czarne gwiazdy w grupie Golden Boy. Boks jest pełen rasizmu. Tylko Al Haymon pozwala zawodnikom na budowanie ich własnej marki. A kto rządzi NBA? Biali właściciele, to oni robią prawdziwe pieniądze - dodał ''Kid Chocolate'', którego jedyna dotychczas w tym roku, kwietniowa walka zakończyła się bardzo szybko. Tuż po rozpoczęciu doszło do zderzenia głowami, a rywal Quillina, Caleb Truax został zalany krwią. Po drugiej rundzie kontuzja Caleba była już zbyt niebezpieczna, by można było kontynuować i pojedynek uznano za nieodbyty.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 18-09-2019 20:42:53 
Owszem jest, ale mam wrażenie, że w przeciwnym kierunku.
Ilu ignorantów jest którzy wygadywali o wyższości czarnej rasy jak chociażby Joshua więc Quillin chyba sie uderzy w głowe.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-09-2019 20:48:04 
Największym rasistą z pięściarzy to był ostatnio chyba Hopkins. Dlatego jakże cudownym wydarzeniem było to że karierę zakończył mu biały chłoptaś zadający mu pierwszą porażkę przed czasem i wyrzucając go z ringu..
 Autor komentarza: Marduk
Data: 18-09-2019 21:24:11 
To typowe w dzisiejszych czasach. Czarnemu coś nie wychodzi, bo ma za mało umiejętności, talentu czy za mało w to włożył pracy -- od razu zwala to na rasizm.

Przykłady:
1. Czarny siedzi na dvpie cały dzień przed telewizorem, nie stara się podnieść swoich kwalifikacji i przez to nie może znaleźć lepszej pracy - przyczyna według czarnego: rasizm!
2. Czarnemu kiepsko poszedł egzamin i dostali się głównie azjaci i biali. Czarny przed egzamin niewiele się uczył i olewał szkołę - przyczyna niezdania według czarnego: rasizm!
3. Czarni nie dostali Oscara - pewnie dlatego, że nie było żadnego dobrego aktora w tym roku i czarni w USA stanowią jakieś kilkanaście procent, ale i tak przyczyna według czarnych: rasizm!
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 18-09-2019 23:22:13 
Rasizm to największa zbrodnia w historii ludzkości. Durne przekonanie o własnej wyższości. NIE!! Wszyscy jesteśmy płazami, wszyscy jesteśmy orangutanami, wszyscy jesteśmy gejami, wszyscy jesteśmy czarni, wszyscy jesteśmy wspaniali i niepowtarzalni na swój sposób. Jedna rasa, ludzka rasa. Rasizm piętnujemy, zero tolerancji dla braku tolerancji.
 Autor komentarza: holy
Data: 19-09-2019 08:23:44 
"...a rywal Quillina, Caleb Truax został zalany krwią." - przez kogo został zalany, a może oblany? źle zbudowane zdanie, aż razi oczy; powinno być po prostu zalał się krwią.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 19-09-2019 08:24:11 
hahaha
 Autor komentarza: gluton
Data: 19-09-2019 11:06:09 
Aktualnie rasistami są tylko czarni. Gdyby biali wygadywali takie rzeczy jak Floyd czy Hopkins trafiliby z a kratki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.