REWANŻ STĘPNIA Z MATYJĄ, SZPILKA I CZERKASZYN POZNALI RYWALI

Artur Szpilka (22-4, 15 KO) powróci na ring 26 października w Sosnowcu. To już wiecie. Dziś poznaliśmy nazwisko jego rywala.

Naprzeciw "Szpili" stanie były pretendent do tytułu mistrza Europy kategorii cruiser i mistrz Włoch w wadze ciężkiej - Fabio Tuiach (29-6, 16 KO). 39-latek w ostatnim występie - podobnie jak Artur, przegrał przed czasem w drugiej rundzie.

Dużo trudniejsze zadanie czeka Fiodora Czerkaszyna (13-0, 8 KO). Jemu przyjdzie się zmierzyć z doświadczonym Guido Nicolasem Pitto (29-6-2, 8 KO), który jako pierwszy zadał porażkę Jackowi Culcayowi.

A raz na zawsze Marek Matyja (16-1-2, 7 KO) i Paweł Stępień (12-0-1, 11 KO) spróbują sobie udowodnić, który z nich jest lepszy. Na początku lipca sędziowie wypunktowali remis. W Sosnowcu dojdzie do ich rewanżu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: mirage
Data: 12-09-2019 21:39:06 
Dno
 Autor komentarza: Furmi
Data: 12-09-2019 21:47:37 
Byłem na obu walkach z Culcayem przy samym ringu i jeśli zostało 80% z tego chłopaka, to da dobry test Czerkaszynowi.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 12-09-2019 22:42:34 
Mam nadzieje, ze tym razem Stepien skonczy Matyje przed czasem i bedzie bardziej agresywny
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 12-09-2019 22:58:10 
Na Ajtuja wystarczy agresja i zadawanie kombinacji... jego kazdy kto umie skrocic dystans moze teraz polozyc.
Stepien wygral pierwsza walke i mam nadzieje ze postawi kropke nad i w rewanzu. Fajna gala jak na polskie podworko...
 Autor komentarza: leon84
Data: 12-09-2019 23:24:15 
Ten Tuiach to kpina.Nie dosyć,że ma już swoje lata,większość kariery walczył w cruiser i nikogo nawet w swojej karierze średniego nie pokonał.Tego Szpilka przegrać nie może,a co do Czerkaszyna,to będzie to najpoważniejszy sprawdzian.Pokonał Culcaya,remis z Madievem.Ciekawa walka się szykuje.
 Autor komentarza: nonitek
Data: 13-09-2019 02:05:48 
@leon84

A czego oczekujesz od zawodnika który przegrał 3 z 5 ostatnich walk i to wszystkie przez nokaut?
Szpilka to szerokie zaplecze, niech sobie obija ogórki i robi karierę w mediach, tak jak powinien to robić od początku. Tylko nie wiem kto mu wmówił, że oprócz tego ma jeszcze potencjał czysto sportowy.
Fakt, zawsze jest szansa, że dostanie cios nawet od przeciętniaka i się złoży, ale wtedy zostaje jeszcze ksw. Na razie bym się wstrzymał i został przy lekkich walkach z pompowanymi rekordami i krzykliwą postawą w wywiadach i na instagramie ;) Przykłady takie jak Andrzej Wawrzyk czy Paweł Kołodziej pokazują, że przy dobrych układach i dobraniu przeciwników można dostać walkę mistrzowską za nic.
A gdyby się tak udało, to odpalamy machinę i budowanie nadziei - urywki z treningów, uniki ala Mayweather, rozgrzewanie atmosfery i oczywiście potyczki słowne oraz propozycje seksualne. Na koniec przecież wszyscy zrozumieją, walka mistrzowska, to można przegrać.

Pytanie, czy Polacy się będą na to nabierać? Nie mam wątpliwości, że tak, w końcu wystarczy popatrzeć na poczynania naszej reprezentacji w piłkę nożną. A fanbase Artura może tylko rosnąć, tylko niech się ogarnie i nie udaje pokornego chłopca, który trenuje by zwyciężać ;) Trenujemy, by robić dzieci!
 Autor komentarza: Imperator
Data: 13-09-2019 05:18:22 
leon84

Jeszcze się zdziwisz kolego. The Pin nie ma juz żadnej odporności. Styropian powinien sie teraz nazywać, albo Kruszynka Sandej Saturdej. Tą walke może i wygra, ale potek to z kim? Wszyscy bokserzy którzy umieją uderzać są dla niego zagrożeniem. Taki Abell byłby teraz odpowiednim sprawdzeniem dla Styropianu. Stary Walker ten z walki z Adamkiem by mu urwał głowę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-09-2019 06:05:18 
No i ok, to jest właśnie rywal na ten etap kariery Szpilka. Szpilek już nie powinien celować dużo wyżej.bo mu zdrowie nie pozwala. Jakby się odbudował takim 3 walkami to Wasyl powinien celować w EBU, zawsze to jakiś tytuł w karierze, choć marne szanse. Na więcej nie ma już co liczyć.
 Autor komentarza: piotr
Data: 13-09-2019 08:44:02 
Można krytykować Szpilkę ale faktem jest, że teraz podnosi ręce do góry. Czyli nowy trener czegoś go jednak nauczył. :)
Pożyjemy zobaczymy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-09-2019 09:45:57 
up,
Podnisi, ale dopiero po bombie, kiedy jest już za późno.
Ja uważam że on już nie ma się o co szrpać, był, widział to i owo, zakosztował dużego boksu, a teraz niech już sobie siedzi na swoim podwórku i walczy właśnie takie walki jak ta najbliższa.
 Autor komentarza: leon84
Data: 13-09-2019 11:07:52 
@monitek
Ne dziwię,bo wiem,że to zawodnik na odbudowanie i finanse mają znaczenie,ale liczyłem po cichu jednak na kogoś lepszego.Szczerze to ten Szkot byłby już lepszy...Zapominasz,że boks to głownie biznes i taka jest kolej rzeczy.Obijanie słabszych i pozniej strzał na kasę,bo przecież promotor nie będzie wykładał cały czas i liczy,że doprowadzi zawodnika do walki o kasę i w koncu też trochę kasy przytuli.I ze Szpilką mu się to udało.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 13-09-2019 11:38:06 
Stępień - Matyja: super że rewanż jest szybko,mam nadzieję że Stępień tym razem nie zostawi wyniku w rękach sędziów punktowych.

Czerkaszyna czeka dobry sprawdzian,ciekawe w jakim stylu sobie poradzi.

Szpilka oczywiście dostał emeryta,ten młody Szkot nie wchodził w grę, młody głodny, mógłby Szpilce urwać głowę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.