W PIĄTEK DEBIUTUJE TRZYKROTNY MISTRZ ŚWIATA WAGI SUPER CIĘŻKIEJ!

Jeszcze w sierpniu informowaliśmy Was o tym, że Magomiedrasuł Medżidow - trzykrotny mistrz świata w boksie olimpijskim w wadze super ciężkiej (2011, 2013, 2017), rozpoczyna zawodową karierę. Teraz więcej szczegółów.

Słynący z nokautującego uderzenia reprezentant Azerbejdżanu osiem lat temu w finale Mistrzostw Świata pokonał Anthony'ego Joshuę. Rok później sięgnął po brąz igrzysk w Londynie, ulegając obrońcy tytułu - Roberto Cammarelle. AJ sięgnął po złoto tego turnieju. Medżidow przekonuje, że na ringu zawodowym znów uporałby się z Joshuą. A póki co wstąpił w szeregi grupy, z którą Anglik jest związany.

Medżidow w sierpniu podpisał kontrakt ze stajnią Boxing Stars Management. Od teraz współpromować go będzie również grupa Matchroom Boxing. A zawodowy debiut już w piątek! Nastąpi on w Nowym Jorku podczas gali Haney vs Abdullajew. Rywalem 33-letniego Azera w jego zawodowym debiucie będzie solidny Ed Fountain (12-6, 5 KO). Pojedynek zakontraktowano na sześć rund.

- Cieszę się na walkę w Nowym Jorku, gdzie występowali późniejsi mistrzowie. Dam innym jasny przekaz, by nie patrzyli mi na metryczkę i wiek. Z moim stylem boksowania dam kibicom dobrą rozrywkę - zapowiada Medżidow.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 10-09-2019 21:55:35 
Chłopie czemu żeś wcześniej nie przeszedł na zawodowstwo tylko zaczynasz w wieku 33 lat?
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 10-09-2019 22:17:46 
Będzie musiał szybko prowadzić karierę, wskazane 5-6 walk w roku jako minimum.

https://www.youtube.com/watch?v=nzVOygKI_wg&t=57s - tutaj jego walka z Usykiem. Widać, że to silny bijok, ale z doskonale wyszkolonymi pięściarzami nie wróżę mu sukcesu.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-09-2019 22:58:05 
@up

przy dobrym promowaniu w dwa lata moze byc wysoko w rankingach jak Joyce.

Co do walk sprzed 6 lat bym sie nie sugerowal, wspomniany wlasnie Joyce (ktorego i tak uwazam za kolka) tez dostawal w tej lidze od Usyka wlasnie. Ale Usyk to gosc, ktory na amatorce byl przekozakiem. Co prawda w rekordzie amatorskim ma chyba 16 porazek. Ciekawostka jest tez ze po pierwszych trzech walkach (jeszcze w wadze do 75 kg) jego rekord wynosil 1-2, gdzie trzecia walke przegral w Łęcznej z Wawrzyczkiem, a po 20 walkach amatorskich bilans Usyka to 11-9 :)

Sam Medżidow to zdaje się jakiś kuzyn Abdusalamowa, zobaczymy co z niego bedzie. Patrzac na metryke i obecna czolowke raczej mistrzem nie zostanie ale moze za 3-4 lata doczlapie sie do jakiejs duzej walki
 Autor komentarza: leon84
Data: 11-09-2019 00:39:07 
Do tego Hunter vs Kuzmin.To noc będzie zarwana.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 11-09-2019 06:18:22 
Trochę za późno, gdyby był takim kozakiem jak Loma to by mógł poprowadzić karierę zawodową jak on. Jedna walka na rozgrzanie i walka o pas. Niestety tak się nigdy nie stanie także jego przejście na zawodowstwo ma średni sens.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.