MISTRZOSTWA ŚWIATA: NIEJEDNOGŁOŚNA PORAŻKA MICHAŁA SOCZYŃSKIEGO

Michał Soczyński (-91kg) ma w kraju mocną konkurencję w osobie Tomka Niedźwieckiego, ale to on pojechał na Mistrzostwa Świata i w fazie 1/32 finału spotkał się z Beratem Acarem z Turcji. Niestety nasz "ciężki" przegrał stosunkiem głosów jeden do czterech.

Początkowo pięściarz z Lublina próbował boksować lewym prostym, lecz rywal sięgał go długim prawym krzyżowym i jeszcze w końcówce pierwszej rundy Michał przeszedł do półdystansu, tuż przed przerwą pokazując ładną akcję przy linach. Acar zaczął trafiać prawym podbródkowym, na szczęście Michał potrafi przyjąć i bez zmrużenia oka wchodził w wymiany w półdystansie. Obaj strzelali mocnymi bombami z obu rąk, a na półmetku pod lewym okiem "Soczka" pojawiło się małe rozcięcie. W końcówce drugiego starcia Polak jakby opadł z sił i przewagę zyskał Turek.

Po przerwie Michał ruszył znów do ataku. Trafił mocnym i czystym prawym sierpowym, ale kolejne ciosy doświadczony przeciwnik zebrał już na szczelną gardę. Wojna dała się obu we znaki i kończyli potyczkę wyczerpani, wyprowadzając obszerne ciosy, które na zmęczeniu mogły odmienić losy walki. Po ostatnim gongu sędziowie niejednogłośnie wskazali na Turka - 27:30, 29:28, 27:30, 28:29 i 27:30.