AGIT KABAYEL PODPISAŁ KONTRAKT Z TOP RANK I RUSZA NA PODBÓJ USA

Agit Kabayel (19-0, 13 KO) zwakował w tym tygodniu pas mistrza Europy (EBU), rezygnując tym samym z wyznaczonej przed federację walki z Brytyjczykiem Joe Joyce'em. Dziś oficjalnie ogłoszono, że Niemiec wkracza do gry na rynku amerykańskim - podpisał kontrakt z grupą Top Rank, która będzie go współpromować wraz z niemiecką SES Boxing.

- Mój amerykański sen się spełnia. Nie mogę się doczekać, aż pokażę swoje umiejętności w Stanach Zjednoczonych. Moim życiowym celem jest zostanie pierwszym niemieckim mistrzem świata od czasu wielkiego Max Schmelinga - powiedział notowany obecnie na czwartym miejscu rankingu IBF oraz na dziewiątym miejscu rankingów WBC i WBO Kabayel, który swoją pierwszą walkę za Oceanem stoczy pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

- Agit jest gotowy do walk z najlepszymi ''ciężkimi'' na świecie, ma dopiero 26 lat, więc najlepsze przed nim. Jak wszyscy wspaniali zawodnicy, Agit chce zrobić wrażenie w Ameryce - dodał założyciel SES Boxing, Ulf Steinforth.

Walki Kabayela będziemy oglądać na antenie telewizji ESPN, z którą Top Rank ściśle współpracuje. To niewątpliwie bardzo ciekawy kierunek dla Niemca, który ma na koncie zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Dereck Chisora, Herve Hubeaux, Andrij Rudenko, Christian Lewandowski czy Gbenga Oluokun. Kabayel zbierał również doświadczenie podczas sparingów z takimi tuzami jak Tyson Fury i Anthony Joshua. W karierze Agita możemy znaleźć także polskie akcenty, m.in. sparingi z Arturem Szpilką (nota bene bardzo chwalącym Kabayela) i najszybszy nokaut w historii naszego boksu zawodowego. Niemiec zafundował go w 2014 roku w Opolu Włodzimierzowi Letrowi. Poniżej nagranie tego pojedynku z archiwum BOKSER.ORG.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 04-09-2019 17:42:12 
Czyli jednak nie obsrał zbroi, tylko wyruszył. Nie wiem czy to dobry ruch, chyba ciężko dużą kasę będzie mu w stanach zarobić, a w Anglii mógłby dostać sporo i to pewnie jeszcze w tym roku.

Nie wiem kogo tam ma Arum do dyspozycji do ciekawych walk. Może tego Kabayela podsunie Pulewowi?
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 04-09-2019 18:56:18 
Kazakh Vityaz Vladimir Letr w natarciu xD
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 05-09-2019 06:29:29 
Kariery za oceanem mu nie wróżę
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.