TEMAT WYSTĘPÓW SZPILKI I IZU W KSW WRACA ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ?

Federacja KSW od dawna deklarowała zainteresowanie nawiązaniem współpracy z Arturem Szpilką (22-4, 15 KO) i Izu Ugonohem (18-2, 15 KO), których walki w formule MMA z pewnością cieszyłyby się bardzo dużym zainteresowaniem. Ostatnie brutalne porażki wyżej wymienionych zawodników (Szpilki z Dereckiem Chisorą, Izu z Łukaszem Różańskim) sprawiły, że temat walk gwiazd polskiego boksu w KSW wydaje się wracać ze zdwojoną siłą.

Oto fragmenty wywiadu przeprowadzonego przez Arkadiusza Hnidę (Sporty-Walki.org) z jednym z współwłaścicieli KSW, Martinem Lewandowskim.

- Artur wie, że nasza oferta nadal leży na stole. Widziałem się z nim, byłem na sparingach w WCA (Warszawskim Centrum Atletyki, gdzie Szpilka trenuje często w towarzystwie czołowych polskich zawodników MMA - przyp.red.), rozmawialiśmy, ale nie poruszaliśmy dokładnie tego tematu. Myślę, że Artur jest świadom mojej determinacji w tej kwestii. Przyjdzie czas, że może uzna, że to jest moment do przejścia (...) Myślę, że ta porażka na pewno go gdzieś tam odsunęła. Ale nie jest też tak, że pozostaje bezrobotny (...) Niestety nie wszystkich na niego stać (śmiech) - powiedział Lewandowski.

- Izu Ugonoh również jest w KSW bardzo mile widziany. Rozmawiałem z nim, wiem, że zakończył karierę, przypomniałem mu się ostatnio esemesem. Jakiś czas temu się nie dogadaliśmy, Izu miał inne plany związane ze swoją osobą, teraz te plany się definitywnie zakończyły, więc dałem mu znak, że jeżeli uzna, iż chce rozmawiać, to ja jestem gotowy - dodał współwłaściciel największej federacji MMA w Polsce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 02-09-2019 23:46:26 
Bez sensu, a po co mu/im czyli Szpilce/Szpilce&Izu występy w KSW? Równie dobrze mogliby wystąpić w Różowej Landrynce. Oni są bokserami i tu jest kasa. Nawet pomijając aspekt sportowy, czyli ich szanse (byłyby niewielkie), ale po co? Szpila to takie nazwisko, że zawsze na swoje wyjdzie / swoje zarobi, podobnie Izu, choć proporcjonalnie mniej. Ale tego nie kumam, po co im byłby ten cyrk? Oczywiście nie liczę na żadne odpowiedzi, bo tu nie ma takich, dlatego tak tylko pytam.
Prawda jest taka, Szpilman to w PL namber łan, Izu ... nie wiem, ale na pewno w top ten jest. A KSW? I z kim? Szpila ze Strachem np? Niby fajne ale po co i czy rzeczywiście kasa z tego będzie większa?
To już lepiej do Fame MMA. To jest przyszłość, już teraz chłopaki tam zarabiają więcej niż topowi bokserzy. I to są kolesie zieloni, np. Bonus BGC. Tylko jaki sens miałby walka Szpila-Bonus?
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 02-09-2019 23:53:33 
W pierwszej chwili zacząłem się zastanawiać nad wyborem wagi dla obydwu. Tu tkwi pierwszy problem - półciężka oznacza spore wyrzeczenia, ciężka - pewną śmierć lub kalectwo (oczywiście, jeśli nasze niedawne bokserskie nadzieje nie chcą mierzyć się z jakimiś plackami). Jak już coś, doradzałbym limit 93 kg i to też bez gwarancji, że rywal z mocno ujemnym bilansem nie wykona na jednym czy drugim szybkiej egzekucji. Zaraz jednak naszła mnie refleksja, że chyba obaj nie są gotowi na brutalność mma, więc rozważania dotyczące kategorii albo wyboru drogi (wyzwania sportowe czy kasa) nie mają raczej sensu...
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 03-09-2019 00:06:08 
Kawulskiemu i Lewandowskiemu pali sie grunt pod nogami, bo Pudzian wiecznie walczyc nie bedzie, Khalidov nie wiadomo na ile wroci i kto im gale pociągnie.. Łapią się juz wszystkiego co mozna, zeby nie musieli sprzedawac udziałów. Ja za szpilke w ppv ksw nawet bym zaplacil z ciekawosci..
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 03-09-2019 00:13:23 
@SiemionX
Dla pieniędzy, dla fejmu i jeszcze raz dla pieniędzy.

@Salomoni
Szpilka nie zbije do 93 kg, nie ma takiej szansy, prędzej dobije do 115 kg, co jest już blisko limitu.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 03-09-2019 00:36:18 
Autor komentarza: lubieznyzenon
Szpilka nie zbije do 93 kg, nie ma takiej szansy, prędzej dobije do 115 kg, co jest już blisko limitu.


A widziałeś Szpilę ostatnio w tym programie, gdzie odpowiadał Włodarczykowi? Miał tam większy brzuch niż ja kiedykolwiek miałem, a nie jestem żadnym sportowcem, oprócz brzucha był mocno ulany, chłopie, jakie 115??, 110 on wniósł z Chisorą i pewnie to było 2-3 mniej niż miał naprawdę, trochę przed ważeniem nie dopił, nie dojadł, żeby lepiej wypaść, teraz to jest jak nic 120kg minumum, gdybym miał obstawiać to bliżej 125 niż 120.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 03-09-2019 00:50:50 
Cóż,KSW to idealne miejsce dla Szpilki.

Bardziej ostatnio cyrk niż prawdziwa federacja MMA.

Oczywiście że z prawdziwymi zawodnikami MMA nie ma szans,ale może posyłać do snu Popków,Oświecińskich,Trybsonów itp. wynalazki.

Mentalnie do cyrku zawsze mu było bliżej niż do prawdziwego sportu.

Wreszcie mógłby być prawdziwą gwiazdą dla wszelkiej maści patologii i oszołomów.

Już widzę ten trash talk na konferencjach,psy w garniturach,hymn polski śpiewany przez Pierdziocha i fajerwerki na fejsbuku ...:)
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 03-09-2019 00:57:38 
@UshiroTobi, sorry, nie orientuję się dobrze w KSW, ale z tego co pamiętam to tam nie ma takich cyrków. Tam jest podczas gali max 1 freak-fight, ale nawet przy nim nie ma szopek. To, co piszesz to jest bardziej Fame-MMA. Ale tu czy tam, czy to są porównywalne pieniądze? Marketingowo - Szpila to top1-2 w polskim boksie. Sportowo, to jednak dalej pierwsza 50-tka HW.
 Autor komentarza: piotr
Data: 03-09-2019 04:17:20 
On wygląda jak instagramowy model.
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 03-09-2019 07:25:15 
Skok na kasę, maja takie prawo i niech korzystają, tak jak ja mam prawo stracić do gości resztki szacunku. Generalnie jeden z drugim w boksie ma takie osiągnięcia takie jak Najman czyli żadne, wiec nie widzę przeciwskazan aby w nowej formule patrzeć na nich z podobnej perpektywy.
 Autor komentarza: Faraon
Data: 03-09-2019 08:24:15 
Nie nie nie
Naprawde polacy chcą takie dożynkowe występy oglądać?
Masakra to co się wyrabia w tym sporcie i wystarczy spod nocnego sklepu jakiegoś bijoka zabrać do walki co na dzielnicy sieje postrach i zrobić walke.
Brzydze się takimi pojedynkami to co nie ma żadnego aspektu i prestiżu sportowego a pfuuu.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 03-09-2019 09:01:21 
Mi tam w sumie w boksie już się znudzili obydwaj, także niech spierdalają do tego ksw xD Tam ich mogę pooglądać jeszcze z 2-3 walki.

Tak szczerze to strasznie nie lubię mma. Bardziej do gustu mi przypada k1 czy nawet sanda.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 03-09-2019 09:15:05 
Prędzej czy później Szmulka przejdzie do KSW bo skądś kasę przecież musi brać, a do niczego innego, prócz rzecz jasna ustawek na dzielni, się nie nadaje. Oczywiście osiągnie tam jeszcze mniej niż w boksie, czyli już naprawdę zupełnie nic, ale przynajmniej będzie można sobie obejrzeć świniobicie patola który leży i kwiczy na macie. Potem wiadomo zniknie na jakiś czas by po kilku tygodniach wrócić pełna parą, zacząć rżnąć jeszcze większego głupa niż jest odnośnie tego że się zmienił itp., po czym znowu się wszystko nakręci i będzie kolejna walka i kolejna masakra, przy akompaniamencie z trybun wrzasku i pisku produkowanego przez wytatuowanego pierdzioszka. Takem rzekł.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-09-2019 11:45:58 
Wycieczka Szpilki do wagi ciężkiej była głupotą, a walki z czołówką zmniejszyły jego odporność do 20%.

Teraz pozostają tylko taniec z Węgrami a za to dużej kasy nie będzie...

No i ewentualnie walka z mega nudnym Diablo.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 03-09-2019 12:03:47 
@Siemonix

KSW to nie jest poważna federacja, oprócz freaków większość walk to ciągle te same nazwiska.

Nie ma rankingu, walkę o pas mistrzowski dostają zawodnicy zakontraktowani na ostatnią chwilę.

Goście którzy odpadli z UFC zamiatają swoje kategorie w KSW itp.
 Autor komentarza: snapcase
Data: 03-09-2019 14:10:56 
Jedziecie po tym krs1 tak jakbyście wszyscy w usa mieszkali, a nie w kraju kwitnącej cebuli. Z chooja spadliście wszyscy? xD

Co do tematu ja to nawet im to ppv zapłacę, żeby tylko zobaczyć sążne kolana na ten pusty łysy caban.
 Autor komentarza: legos
Data: 03-09-2019 15:07:17 
Opcja idealna dla KSW, miejsce cyrkowców jest w cyrku, więc to ich naturalne środowisko. Wyobraźcie sobie jakie jaja mógłby tutaj robić Szpilka np na ważeniach itp, a co potem by z nim robili w walkach.
Bokserskie KO to pikuś przy tym co ten pajac by tam wyłapał, piękna sprawa :))
 Autor komentarza: fanamator
Data: 03-09-2019 20:39:24 
Każdy zawodowy pięściarz to ktoś w rodzaju cyrkowca, zrozumcie wreszcie że ci Panowie mają płacone za dostarczanie wrażeń, za emocje itd. Ich praca jest dawanie rozrywki nam kibica i czy robią to w ringu, oktagonie czy jeszcze gdzie indziej idea się nie zmienia.
 Autor komentarza: rondobry
Data: 04-09-2019 00:54:47 
snapcase

Jesteśmy na miejscu jak będziemy biedować to wyjedziemy jak ty albo twoi starzy a teraz idź przytul bezdomnego w LA.
 Autor komentarza: snapcase
Data: 04-09-2019 07:51:07 
Pierwsze co zrobiłeś to wspominałeś o biedzie i pokazałeś co cię boli cebulo :). Gdybyś skończył, chociaż podstawówkę to może miałbyś jakąś robotę i nie klepał biedny i najważniejsze umiałbyś czytać ze zrozumieniem. :D
 Autor komentarza: adambw
Data: 04-09-2019 21:15:05 
Dawac Szpilmanowi walke na przetarcie z Letrem to bedzie wiadomo ze nie wyladuje na dechach...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.