SZANSA NA WALKĘ KRZYSZTOFA WŁODARCZYKA Z ILUNGĄ MAKABU?

Wczoraj pisaliśmy o możliwym powrocie byłego mistrza świata wagi cruiser Denisa Lebiediewa na walkę z numerem jeden rankingu WBC, Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). Dziś natomiast promotor innego byłego mistrza w limicie 90,7 kg - Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO) - zdradził, że Kongijczyk może zmierzyć się z Polakiem.

LEBIEDIEW GOTÓW WRÓCIĆ Z EMERYTURY NA WALKĘ Z MAKABU >>>

- Szybciej może być walka Włodarczyk vs Makabu - napisał Andrzej Wasilewski, szef grupy KnockOut Promotions w odpowiedzi na propozycje kibiców dotyczące walki Włodarczyk vs Szpilka.

ZNÓW NARASTA NAPIĘCIE NA LINII SZPILKA-WŁODARCZYK >>>

Przypomnijmy, że ''Diablo'' ma wrócić na ring jesienią - być może na listopadowej gali w Zakopanem. Włodarczyka (zajmującego w rankingu WBC trzecie miejsce) trapiły ostatnio kontuzje, ale wrócił już do zdrowia po operacjach dłoni i kolana. Jedyna walka Polaka w tym roku to marcowe zwycięstwo nad Alexandru Jurem.

Makabu ma na razie dużo lepszy rok - wygrał dwie trudne walki w Rosji z Dimitrijem Kudriaszowem i Aleksiejem Papinem i zaprezentował wysoką formę, co przełożyło się na jego status rankingowy. Tytuł WBC w wadze cruiser jest obecnie wakujący, znajdzie się prawdopodobnie w stawce finałowej walki turnieju WBSS - Yunier Dorticos vs Mairis Briedis, która czeka nas w grudniu. Zwycięzca ewentualnej konfrontacji Włodarczyk vs Makabu mógłby zostać obowiązkowym pretendentem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-09-2019 19:35:06 
Ja bym wolał żeby Diabeł sobie boksował z zawodnikami z poza rankingów tak już do końca aż mu się znudzi i przejdzie na sportową emeryturę.
Makabu to całkowity mismatch, gość jest ruchliwy, inteligentny w ringu, zadaje sporo ciosów w różnych płaszczyznach co się mocno kumuluje, potrafi też mocno przyłożyć. To zawodnik na pewno nie na ten etap kariery Diabła. Dobrze że Makabu ma stały etat u Ruskich za dużo lepsze pieniądze niż mógłby dostać od Wasyla, także jestem spokojny, tej walki nie będzie.
 Autor komentarza: tolekk78
Data: 02-09-2019 22:43:39 
Makabu dzisiejszego diablo niestety ale robi w maks 4 rundy.Taka jest niestety prawda
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 03-09-2019 00:12:52 
To będzie brutalne i przykre do oglądania, bo wiadomo że po tej porażce Diablo nie pozostanie nic, może poza walką ze Szpilką. Zresztą wydaje mi się, że walka ze Szpilką byłaby znacznie bardziej dochodowa w tej chwili.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 03-09-2019 00:41:38 
Szkoda by było żeby Diablo, bądź co bądź były mistrz świata kończył karierę znokautowany.

Wasilewski szuka okazji żeby jeszcze u schyłku kariery zarobić parę groszy na Włodarczyku ale to już niesmaczne.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-09-2019 07:01:34 
Wasilewski udowadnia że może załatwić super walki swoim zawodnikom.
Tyle że Diablo ze swoim podejściem do walk na taką szansę nie zasługuje.
Może gdyby jego wypłata była uzależniona od postawy w rinu...
 Autor komentarza: 86viper
Data: 03-09-2019 14:34:26 
Włodarczyk to ostatnią dobrą walkę stoczył 6 lat temu. Kiedyś był dobrym zawodnikiem, wzbudzał emocje ale dzisiaj to już coś zupełnie innego. Sztywny jakby kij połknął, mało aktywny. Mnie to się jego walk zupełnie nie chce oglądać. Ogólnie cenię jego bo ugrał bardzo dużo jak na polskie warunki ale dzisiaj mnie jego walki zupełnie nie grzeją ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.