MISTRZOWSKIE WALKI BRACI INOUE 7 LISTOPADA W SAITAMIE

Bracia Inoue będą mieli okazję nawiązać 7 listopada w Saitamie do mistrzowskich osiągnięć braci Kliczko. Takuma Inoue (13-0, 3 KO) wystąpi tego dnia na finałowej gali turnieju WBSS wagi koguciej i zmierzy się mistrzem WBC tej kategorii, Nordine Oubaalim (16-0, 12 KO). Walką wieczoru jest starcie Naoya Inoue vs Nonito Donaire (finał turnieju) o pasy WBA i IBF, które posiada Japończyk.

Takuma Inoue nie dysponuje taką mocą w pięściach jak jego brat, ale jest stylowym technikiem i pod wieloma względami przypomina w ringu ''Monstera''. W swojej ostatniej walce, w grudniu zeszłego roku Takuma pokonał legitymującego się bilansem 48-0, ale w rzeczywistości stosunkowo przeciętnego Tasana Salapata jednogłośną decyzją sędziów. Pojedynek z Francuzem o marokańskich korzeniach z pewnością będzie nieporównywalnie trudniejszym wyzwaniem.

Mańkut Oubaali to m.in. brązowy medalista mistrzostw świata (2007), ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich (2012) i bardzo mocny zawodnik w lidze WSB. Jako zawodowiec nie rozczarowuje, jest dobrze wyszkolony i bije jak na wagę kogucią naprawdę mocno. Tytuł WBC zdobył w styczniu tego roku w starciu z Rau'Shee Warrenem (spektakularna walka i jednogłośna decyzja sędziów), a w lipcu stanął do pierwszej obrony z Filipińczykiem Arthurem Villanuevą i odprawił go przed czasem.