LEGENDARNA GRUPA UNIVERSUM WRACA NA ANTENĘ ZDF!

Grupa Universum Box Promotion wraca do obiegu i to z bardzo mocnym partnerem medialnym. Stajnia, w której boksowali kiedyś Michalczewski, bracia Kliczko, Czagajew czy Sturm, powróciła do współpracy z państwową telewizją ZDF!

To właśnie niemiecka "dwójka" pokazywała gale Universum, gdy grupą zarządzał jeszcze Klaus Peter Kohl. Teraz główną postacią jest dawny pięściarz Ismail Oezen-Otto (17-2), który nawiązał współpracę z braćmi Robertem i Artemem Harutyunyanem oraz Jamesem i Tonym Kraftem.

Głównym trenerem stajni został Artur Grigorian, dawny mistrz WBO wagi lekkiej. To podopieczny legendarnego, zmarłego kilka lat temu Fritza Sdunka.

Najbliższa gala grupy Universum odbędzie się 7 września w Hamburgu. Ale dopiera ta kolejna, zaplanowana na 9 listopada, również w Hamburgu, zostanie pokazana na antenie ZDF. Co to oznacza? Duże pieniądze dla niemieckiego boksu i być może ciekawe transfery.

Kamera BOKSER.ORG jest wszędzie. Ponad osiem lat temu odwiedziliśmy gym w Hamburguu, w którym trenowali kiedyś właśnie Michalczewski, bracia Kliczko i inni wielcy boksu zawodowego. Tego gymu już nie ma. Pozostały tylko wspomnienia nagrane kamerą BOKSER.ORG.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: observer
Data: 13-08-2019 13:55:45 
to byly inne czasy, ciekawi zawodnicy, Maske, Roccigiani, Kliczkow pchali na bogow boksu.... o Michalczewskiego tak dbali, ze mogl tylko walczyc w niemczech, ze strachu ze w stanach albo angli by te tytuly potracil. A gdy w pierwszej walce Roccigiani spusczal mu wpppierdolll ze az musial symulowac aby nie przegrac tej walki bo widzial co z nim uliczny wojownik robi, na oczach milionow wychu.... Roccigianiego bo nie pasowal jako bad boy to wypolerowanych mediow ZDF czy RTL, ktore z boksu zrobili jak flaki nudna gre w szachy czy pink ponga, ten sam skandal w walce z Maske. Dzisiaj Roccigianie nie zyje, byl najlepszy ktorego okradziono z wielkiej kariery. Jakimi zawodnikami oni chca zainteresowac publike tymi ich ustawianymi galami?! te proby byly juz w przeszlosci, teraz skonczy sie tak samo.
 Autor komentarza: mirage
Data: 13-08-2019 13:58:31 
Teraz niemiecki boks nie istnieje
 Autor komentarza: Olaf
Data: 13-08-2019 14:30:58 
Wszystko legendarne i same legendy ostatnio w publicystyce sportowej. Zawodnik ledwo da się poznać szerszej publiczności i już jest legendą. Sdunek umarł kilka lat temu, wszyscy go pamiętają, ale już okazuje się być legendą. Gmitruk już za życia był legendarny mimo, że żadnej legendy o nim nie słyszałem, a wręcz przeciwnie, można było zobaczyć jego całkowicie rzeczywistą pracę i jego samego na żywo. Uniwersum to jest faktycznie legendarne jak się popatrzy na boxrec i rekordy bokserów z tej stajni. Jugosłowiańskie średniaki na europejskim (niemieckim) podwórku z tytułami "mistrzów świata".
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-08-2019 15:08:29 
Uniwersum, ech, przypominają mi się lata 90 i walki Darka na DSF :)
 Autor komentarza: observer
Data: 13-08-2019 15:18:36 
w czasach prosperity, gdzie universum za kase ZDF czy RTL pompowali sredniakow na talenty stulecia.... z Jugoslowian, Albanczykow, Rumunow itd dajac niemieckie paszporty w imie wlasnie zekomych talentow stolecia, pompowanie tych talentow w koncu padlo na pysk bo inaczej nie moglo to sie skonczyc. Na tyle ze taki felix sturm ktoremu tez dali paszport, wedlug doniesies medialnych spierdolil do jugoslawi, a teraz czytamy w prasie ze siedzi bo jest winny podobno niemieckiemu panstwu miliony podatku..... mauel charr, mistrz swiata niby jakiegos paska, nikt w mediach niemieckich o nim specjalnie nie wspominal, a juz wogole sie skonczylo jak sie wedlug doniesien prasy okazuje, ze jest syryjczykiem i nie posiada niemieckiego obywatelsta, no prosze jaka zmiana, w tamtych czasach by mu dywany rozwijali. Wiec kogo oni chca teraz promowac, jakie talenty stulecia od ktorych podobno az sie przelewalo, tak pamietam te czasy i te brednie tych promotorow..... wtedy jeszcze z internetem byly poczatki, i mogli ludziom sprzedawac co chcieli. Dzisiaj to juz nie ma racji bytu, i bardzo dobrze.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-08-2019 16:48:37 
Widzę że za Uniwersum wzięli się rodowici Niemcy. Ismail Oezen, Artem Harutyunyan, Grigorian
 Autor komentarza: Furmi
Data: 13-08-2019 18:49:08 
W Niemczech na szczęście nie mają z tym problemu i nie przywiązują do tego większej uwagi...
 Autor komentarza: khorne
Data: 13-08-2019 20:57:04 
akurat w Niemczech mają z TYM problem i to spory panie Furmi
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 14-08-2019 08:39:07 
Furmi probuje liberalnej propagandy..... fail :) zapytaj furmi prawdziwych niemcow co sadza o przyszlosci swego islamskiego panstewka.....wiec jak nie masz pojecia o temacie to nie probuj propagandy.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 14-08-2019 15:05:55 
Dla niemieckich kibiców akurat ważne było że ci wszyscy naturalizowani Niemcy walczyli pod niemiecką flagą, z czego dawne Uniwersum doskonale zdawało sobie sprawę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.