Archiwum wiadomości z dnia: 2019-08-10

 


JOSHUA vs RUIZ II: OFICJALNA ZAPOWIEDŹ DAZN (WIDEO)

Wielki rewanż Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO), który w czerwcu odebrał Anglikowi pasy mistrzowskie IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, odbędzie się 7 grudnia w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Platforma DAZN przygotowała już zapowiedź tego hitowego starcia, które budzi ogromne zainteresowanie i burzliwe dyskusje.


DUŻE KONTROWERSJE WOKÓŁ WYBORU MIEJSCA WALKI JOSHUA vs RUIZ II

Prawdopodobnie około 100 milionów dolarów - taką kwotę wyłożyli współpracujący z saudyjską rodziną królewską arabscy inwestorzy, by walka Joshua vs Ruiz II odbyła się 7 grudnia w Rijadzie (nota bene do Andy'ego Ruiza trafi podobno 'zaledwie' 9 milionów, gdyż taka kwota została zawarta już w kontrakcie na pierwszą walkę). Wybór miejsca rewanżowego pojedynku Brytyjczyka z Meksykaninem wzbudził jednak od razu duże kontrowersje.


DANA WHITE JESIENIĄ WCHODZI DO ŚWIATA BOKSU

Szef UFC Dana White od jesieni 2017 roku zapowiada wejście do świata boksu i wygląda na to, że za dwa miesiące ruszy wreszcie machina pod nazwą Zuffa Boxing, która ma zmienić bokserski model sportowy i biznesowy. Jak White zamierza tego dokonać? Nie znamy jeszcze wielu szczegółów, ale powoli zaczynają się pojawiać pierwsze konkrety.


KRYZYS FINANSOWY WBSS: REGIS PROGRAIS WYCOFAŁ SIĘ Z FINAŁU

Mistrz świata WBA wagi junior półśredniej, Regis Prograis (24-0, 20 KO) i jego promotor Lou DiBella złożyli pozew sądowy przeciwko organizatorom turnieju WBSS - grupie Comosa AG. Powodem złożenia pozwu są opóźnienia w płatnościach. Tym samym Amerykanin wycofał się z finału turnieju, w którym 5 października miał zmierzyć się w Manchesterze z mistrzem IBF Joshem Taylorem (15-0, 12 KO).