'MOŻEMY PROSIĆ O WALKĘ CHISORA - KOWNACKI?'

W sieci krążyła wczoraj nieoficjalna informacja, jakoby na drodze do organizacji walki Derecka Chisory (31-9, 22 KO) z Josephem Parkerem (26-2, 20 KO) pojawiły się pewne przeszkody. W tych okolicznościach istnieje prawdopodobieństwo, że "Del Boy" zmierzy się w kolejnej walce z kimś innym.

CHISORA Z PARKEREM POD KONIEC PAŹDZIERNIKA>>>

Z pewną propozycją do promotorów wyszedł na Twitterze Adam Abramowitz, ceniony ekspert bokserski. Publicysta w roli rywala Chisory najchętniej widziałby Adama Kownackiego (20-0, 15 KO).

- Czy możemy prosić o Chisora - Kownacki? Wyobraźcie sobie to! - napisał Abramowitz.

Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja, ale rzeczywiście istnieją plotki mówiące o tym, że Nowozelandczyk nie pali się do walki z Chisorą. Panowie według planu mieli skrzyżować swoje rękawice w październiku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 08-08-2019 09:59:01 
To dopiero byłaby rzeźnia , panowie straciliby sporo zdrowia . I tak jestem zdumiony jak Chisora dalej może dawać radę w takich wojnach jak z Whyte'm , on jest jak zawodnicy z przed kilku dekad .
Zresztą manager Adama po ostatniej walce mówił , że teraz chce dwie łatwiejsze walki dla Babyface'a , choć pomysł na wojnę Chisora Kownacki jest elektryzujący . Zresztą Adam ma chyba kontarkt z PBC ?
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 08-08-2019 09:59:39 
Walka z Chisorą nic mu nie da. Dalej będzie w top 10. Wg mnie powinien walczyć z Pulevem o nr 1 w IBF a potem walka z Ruizem/Joshua jako obowiązkowy pretendent.
O pas WBC będzie mógł walczyć najwcześniej w czerwcu (listopad Wilder - Ortiz, luty Fury). Nie wiadomo kto będzie posiadaczem pasa WBC a lepiej, żeby Adaś z Furym nie walczył...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-08-2019 10:09:04 
Byłaby świetna walka, tylko czy Kownacki potrzebuje tak ryzykownej potyczki, będąc tak blisko walki mistrzowskiej?
 Autor komentarza: Musi
Data: 08-08-2019 10:26:04 
Pamietacie z kim walczyl Adamek przed walka z Vitalyem?Bokserzy spod konca pierwszej 100 BoxRec.Po co Kownackiemu tracic zdrowie z Chisora.Chyba ze 1 mil.£ to niech walczy!
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-08-2019 10:38:30 
Adamek wybił się na Arreoli, a reszta niech pozostanie milczeniem. Druga sprawa, że do V.Kliczko nie trzeba było się wielce starać, by dostać walkę...
 Autor komentarza: Bongo
Data: 08-08-2019 10:42:17 
Walka fajna ale nie odpowiednia w tym momencie kariery Adama, nic nie wnosi do jego kariery oprócz wzmożonej popularności lepiej faktycznie z Pulevem walczyć.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 08-08-2019 11:03:03 
Niech Kownacki nie bierze tej walki. A na pewno niech jej nie bierze będąc w tak fatalnej formie - ponad 120 kg z kiepską szybkością i przeciętną kondycją, o pracy na nogach już nie wspomnę.
 Autor komentarza: OlbrzymZWilmslowFury
Data: 08-08-2019 11:06:06 
Zdawało się przez jakiś czas, że Chisora zaczął traktować boks poważnie. W walce ze Szpilką znów wyglądał jak ostatnie gówno. O kownackim szkoda gadać... W 1 rundzie wyglądał nieźle. Naprawde szybko i mocno bił, ale potem to już jakiś dramat. Przyszły mistrz świata ledwo wygrywa na punkty z tymi chodzącymi zwłokami HAHAHAHA leże. Wszystko mi jedno czy do tej walki dojdzie czy nie. I tak zapewne nie będe tego oglądać. Mam tylko nadzieje, że nie wepchną tego dziadostwa w Co-Main Event jakiejś dobrej gali, bo na Arreola-Kownacki ostatnie 2 rundy odpuściłem. Komentatorzy po walce Joyce-Jennings powiedzieli, że Joe nie ma czego szukać z kimś takim jak Kownacki. Zdawało się, że mogą mieć racje. Teraz gdyby doszło do takiej walki to jestem pewien, że nalaniec zostałby ośmieszony. Zamiast z Chisorą zobaczyłbym jak ktoś lotny na nogach demoluje polaka, ale jak już mówiłem wszystko mi jedno. Nie obchodzi mnie jego osoba.
 Autor komentarza: OlbrzymZWilmslowFury
Data: 08-08-2019 11:06:45 
Chociaż tego pajaca z alabumy każdy z czołówki może dojechać.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 08-08-2019 11:23:36 
Żadnemu z nich ta walka nie jest potrzebna, po za tym Adam dużo by ryzykował jadąc do UK. Nie ma co się podniecać tej walki nie będzie
 Autor komentarza: Zartan
Data: 08-08-2019 11:28:32 
Oficjalnie ogłosili Parker z Chisorą i nagle Parker walczyć nie chce? Obsrał się Derecka? A co do walki Kownacki Chisroa to zajebiście tylko w październiku na pewno do niej nie dojdzie więc się nie rozpływajcie. Ta walka nic nie daje Adamowi.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 08-08-2019 11:52:08 
Panowie, patrząc na ostatnią walkę to lepiej walczyć z Chisorą niż dostać ciężkie k.o. z Wilderem.

Osobiście uważam że niektórzy bokserzy nie powinni wychodzić do walki o mistrzostwo znając swoje ograniczenia:
-Adamek vs Kliczko - po tej walce to już nie był ten sam Adamek,
-Szpilka vs Wilder.

Adam jest tak ciurawy że nie ma szans aby nie przyjął wielu mocnych prawych od Wildera.
Oczywiście ma szansę aby posadzić Wildera ale patrząc co się działo w walce z Arreolą to krzywdy mu nie zrobił.

Wiem że dla każdego boksera walka o mistrzostwo świata to marzenie, no ale przy dużej szansy na ciężkie k.o. to nie jest dobry pomysł.

Adam mógłby zawalczyć z Jenningsem / Ortizem.

Chisora dla kasy i treningu obrony.
Przecież jeżeli Konwacki ma dostać walkę z Wilderem to takiego Chisorę powinien robić w 5 rund, nie mówiąc już o Arreoli...
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 08-08-2019 11:56:45 
@OlbrzymZWilmslowFury, naprawdę odpuściłeś 2 ost rundy Arreola-Kownacki? Nie wierzę, bo walka była znakomita. Nie obchodzi Cię już osoba Kownackiego? Też nie wierzę, bo to ciekawy bokser. Chyba miałeś za duże oczekiwania. Ja od początku miałem do tego zdrowy dystans, czyli Kownacki to druga dziesiątka HW, z gwarancją świetnych walk i z szansami na zdobycie pasa. Jeżeli mógł Martin, Parker i Ruiz to może też Kownacki. Nie przekreślam Adama, z Arreolą trochę nie wyszło ale każdy może mieć słabszy dzień. Wierzę, że teraz Kownacki już naprawdę zrozumiał, że powinien ważyć trochę mniej i jestem pewny, że do topu wyjdzie z ~110 kg a do kogoś słabszego niestety znowu wyjdzie za ciężki.
A z Chisorą mógłby zawalczyć, nie ma co brać leszczy i czekać na walkę o pas, bo żadnej gwarancji takiej walki nie ma.
 Autor komentarza: bolos
Data: 08-08-2019 12:00:41 
A co mnie to obchodzi,czy Kownackiemu ta walka coś da, przez takie myślenie boks traci na popularności. W UFC wszyscy walczą między sobą i dlatego UFC ma dużą popularność.
 Autor komentarza: nyger1
Data: 08-08-2019 12:09:18 
jak najbardziej chisora kownacki z checia bym zobaczyl ,boks to show a to dobra by bitka byla podobna jak z arreola ,sznse pol na pol kownacki na mistrza ma minimalne szanse ,z ruizem mogl by dac dobra bitke jesli ten pokona aj w rewanzu tu obstawial bym 70-30 dla ruiza z wilderem tym bardziej z furym to go nie widze w zadej sytuacji chociar moe jakas kontuzja mistrza i wtedy mistrz
 Autor komentarza: Bartus83
Data: 08-08-2019 12:56:16 
Jak dla mnie teraz Adam powinien dostać jakąś lżejsza walkę, z zawodnikiem co nie ma nokautujacego ciosu, żeby nie zabierał kolejny raz na głowę. Chisora na ten moment nic nie daje a niesie ryzyko porażki, tym bardziej że pewnie taka walka byłaby w UK, gdzie na punkty nie byłoby już tak łatwo jak w USA... Przecież ostatnia walka z Chrisem była pod Adama nawet było widać jak grają hymny przed walką, nigdy nie słyszałem tylu zwrotek...
 Autor komentarza: freeball
Data: 08-08-2019 13:09:20 
Olbrzymfury weź ty się nie wypowiadaj
 Autor komentarza: freeball
Data: 08-08-2019 13:09:22 
Olbrzymfury weź ty się nie wypowiadaj
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 08-08-2019 13:38:30 
Kownacki dał równą walkę z Arreolą bo Chris dysponuje tymi samymi atutami co Adam, miał czym odpowiedzieć na natarcia polaka. Nie ma co mówić o rozbiciu u Arreoli, bo jedyny zawodnik który go znokautował to mocno bijący z kontry Stiverne - Arreola jest podatny na kontry, Adam też, dlatego jeśli doszłoby do walki Kownacki - Ruiz, albo Kownacki - Ortiz to Adam prawdopodobnie nie dotrwa do ostatniego gongu.
Wracając do Arreola - Kownacki. Jeśliby się uprzeć, to można mówić o większym zużyciu u Arreoli niż u Kownackiego, ale Arreola ma proporcjonalnie większe doświadczenie, co przełożyło się na lepsze rozłożenie sił.
Zakładam też zlekceważenie meksyka. Cały świat go zlekceważył, więc czemu i nie Adam?

Arreola to pierdolony twardziel, walczył i uderzał rozwaloną ręką. W tej chwili jest to dla mnie charakterniak na równi z Povetkinem, nie, większy. Nic dziwnego, że dał 12 rund Adasiowi. Chwaląc sam siebie, po pierwszej rundzie widziałem, że walka potrwa pełen dystans. Różnica między Chrisem a Adamem (z korzyścią dla Adama) jest taka, że polak jest bardziej agresywny. Ale jest też za gruby. Do swarmowania i wywierania presji na Wilderze czy Furym korzystnym będzie zrzucenie z 7-8kg, łatwiej będzie rozłożyć siły i być żwawszym świniakiem.
Mimo wszystko Wilder dużym faworytem z Adasiem, ale ciągłą presją można zajechać Fury'ego.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 08-08-2019 14:04:56 
Dobre zestawienie i ciekawa by walka z tego wyszła na pewno.
 Autor komentarza: OlbrzymZWilmslowFury
Data: 08-08-2019 14:07:02 
SiemionX
"Jeżeli mógł Martin, Parker i Ruiz to może też Kownacki. Nie przekreślam Adama"

Martin i Parker zdobyli wakaty. Nigdy nie pobili mistrza z prawdziwego zdarzenia tak jak zrobił to Ruiz. Każdy może zdobyć pas tylko co po takim gównianym mistrzu.

Kownacki przed tą walką ważył 120kg przy wzroście 191cm. Zobacz ten film od 11 minuty:

https://youtu.be/xW2CAMmDMSg

A teraz zobacz ruiza, który przed Joshuą ważył 121kg!!! Do tego jest niższy niz Kownacki:

https://youtu.be/C43jS9K2Qec

Przecież Andy Ruiz na tym filmie KU*WA FRUWA! JEDNE Z NAJSZYBSZYCH RĄK W HISTORII WAGI CIĘŻKIEJ. Skoro Kownaś zawalczył tak jak zawalczył ze starym, sflaczałym, wyeksploatowanym, rozbitym, ledwo chodzącym, zawsze słabym Arreolą w dodatku po jego szczycie kariery to jak ma zawalczyć i wygrać z gościem nie porównywalnie lepszym pod każdym względem? Nawet jakby Adam wykazał sie kosmiczną odpornością to padłby znokautowany. Jak nie masz kondycji i zbierasz cios za ciosem czysto na morde to musisz paść.

Fury? Chyba nie musze pisać co by z naszym zawodnikiem zrobił.

Joshua? Ludzie oceniają go przez pryzmat porażki z Ruizem jednocześnie zapominając jakim Andy kest kozakiem. Ja zawsze się z nim liczyłem. Gdy już mało kto o nim mówił i słuch po walce z Parkeren o nim zaginął to ja miałem go z tyłu głowy i uważałem, że dobrze przygotowany Ruiz pokonał by wildera. Teraz pokonałby go BEZ NAJMNIEJSZYCH PROBLEMÓW(moim zdaniem oczywiście).
 Autor komentarza: OlbrzymZWilmslowFury
Data: 08-08-2019 14:33:29 
A w to gadanie, że ważył 125kg i głupio było mu wychodzić z taką wagą nie wierze. Tylko baran mógłby w to uwierzyć. Ktoś taki jak Kownacki ma się przejmować, że skrytykują go za zbyt dużo wage? On na to leje. Nie zdziwie się jak do następnej walki wyjdzie taki spasiony chcąc popisać się masą.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 08-08-2019 15:45:43 
Wg mnie Kownacki jest mocno niepoważny.

Ważąc o 10kg za dużo wychodzi do walki i zbiera tyle ciosów na garnek...
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 08-08-2019 18:24:01 
A dopiero co wspomniałem pare dni temu o takiej walce jako o weryfikacji Kownackiego prze titleshotem :)

Ja bym to zestawienie kupił raze z kilkoma browarami i zobaczył w końcu o normalnej godzinie bi duża szansa na walke na wyspach i fajne godziny transmisji^^

Ale czy Kownaś będzie w treningu czy zajmie się dzieckiem??
 Autor komentarza: JIN
Data: 08-08-2019 18:32:27 
Mnie też średnio interesuje czy następna walka mu coś da czy nie. Do walki o tytuł i tak zdaje się,że ma dosyć daleko.

Chisora? Mogłaby być młócka

Ja bym chętnie zobaczył walkę z Pulevem, Powietkinem lub Usykiem, w zależności jak się zaprezentuje w swoim debiucie w HW
 Autor komentarza: maro1988
Data: 08-08-2019 21:46:42 
Jenningsa albo Takama dac Adamowi.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 09-08-2019 01:24:11 
Autor komentarza: OlbrzymZWilmslowFury
A w to gadanie, że ważył 125kg i głupio było mu wychodzić z taką wagą nie wierze. Tylko baran mógłby w to uwierzyć.

Zgadzam się z tym co napisałeś o Kownackim i Ruizie (że Ruiz choć niższy to i tak wygląda lepiej i ma sadła mniej), ale tu nie ma nic odkrywczego, Ruiz ma po prostu sylwetkę jak hipopotam, krótkie nogi, długi tułów. Ale w to tłumaczenie Adasia wierzę, po prostu zważył się przed walką, na wadze było te 125 kg i pomyślał, że to trochę obciach tak wyjść więc zrzuci te 5 kg i zrzucił. Nie rozumiem tylko jednego, to wcześniej się nie ważył?, np 10 dni przed walką?
 Autor komentarza: OlbrzymZWilmslowFury
Data: 09-08-2019 04:13:47 
"Nie rozumiem tylko jednego, to wcześniej się nie ważył?, np 10 dni przed walką?"

Kłamał. Nawet jakby chciał się troche odwodnić to jak czuł by się przez to gorzej to by z tego zrezygnował bo forma jest ważniejsza niż to co pomyślą inni o twojej wadze. A jak się odwodnił i czuł się dobrze to nie powinno odbić się to na jego formie. Głupie tłumaczenie. Zawodnicy z niższych kategorii odwadniają się żeby zmieścić się w limicie. Dzien po ważeniu mogą złapać nawet 10kg. Po co ciężki ma na siłe zrzucać kilogramy skoro po ważeniu i tak będzie musiał się czymś doładować i będzie ważył tyle ile ważył. Jak dla mnie głupota.

"Zgadzam się z tym co napisałeś o Kownackim i Ruizie (że Ruiz choć niższy to i tak wygląda lepiej i ma sadła mniej)"

Nie napisałem że wygląda lepiej tylko, że przy niższym wzroście i większej wadze (przez co teorytycznie powinien być bardziej zatłuszczony) jest o wiele szybszy i dynamiczniejszy. Widziałeś chyba filmiki?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.